jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: Matifcb » śr maja 09, 2012 16:33

Witam buduje bezowa wtyczke 1J0 962 615B aby podlaczyc ja do komforu i miec centralny z pilota. W poradniku znalazlem jakie kable gdzie podlaczyc we wtyczce:

beżowa wtyczka
T15/1 - do czujnika otwarcia maski
T15/6 - kabel czarno/żólty - pin 3/1 trąbki alarmu z własnym zasilaniem
T15/7 - kabel osłonowy anteny
T15/8 - pin 6/6 lampki kontroli wnętrza - kabel niebiesko/czerwony
T15/9 - pin 3/1 wtyczki wyłącznika kontroli wnętrza oraz pin 6/5 lampki kontroli wnętrza
T15/10 - kabel anteny
T15/11 - kabel czarno/żółty 1,5mm - pin 2/2 trąbki alarmu bez własnego zasilania (opcja jak nie ma z własnym)
T15/12 - 1,5mm czerwono/żółty - bezpiecznik dodatkowy obok przekaźników 15A - z tego bezpiecznika dajesz też napięcie dla dodatkowej syreny z podtrzymaniem - pin 3 (jeśli ją założysz)
T15/13 - czarno/zielony 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor
T15/14 - czarno/biały 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor
T15/15 - 1,5mm czerwono/czarny - następny bezpiecznik dodatkowy obok przekaźników 15A


chcialbym zeby tylko keirunki mi sie podsweitlily przy otwieraniu i zamykaniu dlatego podlaczam tylko 5 kabelkow zaznaczonych na niebiesko ( 2 to kierunki 2 to kabel antenowy ktory podobno jest konieczny do podlaczenia, i jeden to cos zwiazanego z bezpiecznikiem)
W sklepie kupie sobie kable 1,5mm ale potrzebne mi sa piny jeszcze z 2 stron kazdego kabla i teraz nie wiem czy zamowic w ASO piny o nr N90684505 czy N10335807 aby podlaczyc w/w kabelki


Bayern ist Meister

Piotr Nowicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 09:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: Piotr Nowicki » wt maja 15, 2012 20:13

Te co zaznaczyłeś na niebiesko wystarczają aby otwierać i zamykać z pilota oraz do sygnalizacji kierunkami.
Właśnie skończyłem przerabiać ten temat u siebie.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: Matifcb » śr maja 16, 2012 01:14

napisalem kolego do Ciebie PW dotyczaca paru kwesti mnie nurtujacych. Pozdrawiam. Mysle ze jak sie uporam to bede mogl juz bez problemu pomagac innym z tym problemem zalozenia zamykania i otwierania autka z pilota ;)


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: jhosef » śr maja 16, 2012 09:45

Zazwyczaj są mini ISO.
000 979 133

Najtaniej je kupisz w elektronicznym. W ASO występują jako zestaw naprawczy już zaprawione na kabelku. Około 8 zł za kabel z obu stron zakończony pinem. Lepiej kupić więc w elektroniku. Za cene dwóch pinów bedziesz miał 20.

http://allegro.pl/konektory-zenskie-do- ... 26098.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/terminale-piny-do-zla ... 40293.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lub:
http://allegro.pl/konektor-pin-zlacza-v ... 66653.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Pózniej zobaczę co mówi ETKA na ten temat.

Tu masz zestawienie konektorów:
http://www.passatplus.de/umbauteile/ste ... ecker5.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: szpieg » śr maja 16, 2012 23:27

do wiekszych otworow: N90684505
do mniejszych: N10335807


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: Matifcb » czw maja 17, 2012 10:39

dziekuje kolegom za pomoc, jedne z ostatnich niewiadomych w moim przypadku to - ile ja potrzebujue wiekszych i ile mniejszych - a dokladnie mowiac potrzebuje miejsca na wtyczce bezowej gdzie jaki kabel podlaczyc.

antenowy x2
T15/7 - kabel osłonowy anteny (czy on ma byc zlutowany z ekranem kabla antenowego)
T15/10 - kabel anteny ( czy kabelek z wtyczki ma byc zlutowany z drutem czyli rdzeniem kabla antenowego)

kierunki x2
T15/13 - czarno/zielony 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor
T15/14 - czarno/biały 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor
( i tego kabla i tamtego 13 i14 nie wiem gdzie na wtyczce awaryjnej podlaczyc - wiem ze takie same kolory ale ktos mowil ze bardzo sa podobne i chcialbym sie upewnic)

dodatkowy bezpiecznik x1
T15/15 - 1,5mm czerwono/czarny - następny bezpiecznik dodatkowy obok przekaźników 15A - tutaj wiem ze kupuje gniazdo bezpiecznika i bezpiecznik lutuje i dalej do oczka konektora ktore zaloze na 3 od lewej staly + na srubke naloze.

Reasumujac potrzebne mi schematy wtyczek albo co o wiele by mi pomoglo miejsca gdzie jaki kabel ma wejsc.
Bardzo dziekuje za odpowiedzi koledzy !


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: grg474 » czw maja 17, 2012 13:20

Matifcb pisze:Reasumujac potrzebne mi schematy wtyczek
możesz określić co to jest schemat wtyczek? Bo jak masz wtyczkę to na niej masz numery pinów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: Matifcb » czw maja 17, 2012 23:16

witam dzis zauwazylem ze sa numerki o to mi wlasnie chodzilo:) jezdzilem po 3 hurtowniach elektrycznych i jeden GORDON.
kabel 1,5mm jest
1 bezpiecznik 15A jest
kabel antenowy kupilem. 75cm odetne i zdejme ostatnie jego 15cm ekranowania.
nie moge dostac Pinow - jutro zamawiam w ASO bo jak zobaczylem numerki na kostce okazalo sie ze potrzeba mi w miejsce pin 10, 13,14,15 duze piny ( N90684505) a tylko jeden ten maly ...

mam pytanie do oczka konektora to co idzie do 3ej od lewej srubki staly + punkt 30. Jakiej wielkosci tam sa sruby bo kupilem 2 oczka juz na zapas 4mm i 6 mm.
gniazda na bezpiecznik nie moge znalezc w motoryzacyjnym nie ma, w hurtowniach elektrycznych tez nie..


Obrazek


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: Matifcb » czw maja 24, 2012 22:42

Witam, mam pytanie dotyczace bezowej wtyczki. Chcialem piny powkladac z ciekawosci ( jeszcze nie zalozylkem na nie kabli) i poprostu wchozda nie do konca. Czy cos trzeba zrobic z ta fioletowa czescia wewnatrz wtyczki? jest ona wyjmowana i nie wiem czy ja do konca wlozyc a pozniej piny czy ma byc lekko wyciagnieta ta fioletowa wsówka? te piny nie chca mi wejsc i wystaja okolo 0,5cm moze 0,3cm. nad wtyczka a ogladajac zdjecia widze ze znad wtyczki widac tylko kable wiec te piny musza de facto wejsc we wtyczke cale :(


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: szpieg » czw maja 24, 2012 23:10

przy wkladaniu pinow musisz wyciagnac filoletową część (secondary lock) poza tym piny nie wejda gdy nie sa zagniecione na kablu, zagniatanie nadaje im odpowiedni kształt:
ObrazekObrazek

secondary lock po wlozeniu pinow musi byc spowrotem wsuniety (jesli nie da rady go wsunac, znaczy ze masz piny źle ukształtowane)
Obrazek


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: Matifcb » czw maja 24, 2012 23:16

dzieki bardzo !! zdjecia bardzo mi pomagaja odrazdu widze co i jak. Bede kombinowac :) dzieki i pozdrawiam !


podczas montazu wypadly mi kabelki z pinow ktore zostaly we wtyczce, z kostki iso wyjmowalem juz piny ale te trzymaja dosyc mocno no i nie chyba ich nie wyciagne ;/ dziwne bo mocno sciskalem te kable do pinow a trzymaly slabo...
Czy dobrze te piny nakladam na kable ?
Obrazek


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: Matifcb » pt cze 01, 2012 19:59

napisal mi ktos apropo kabli z wtyczki bezowej nr 13 z bezowej do nr 2 w awaryjnych - kolory pasuja (zielono czarny)
ale 14 z wtyczki bezowej do ?? z awaryjnych ( ma byc bialo-czarny a tam sa conajmniej 2 takie) ktos mi napisal 18 ale to pomylka bo na kostce awaryjnej jest od 1-8 pinoiw i nie wiem gdzie ten 14pin dolutowac prosze o szybka odpowiedz


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: Matifcb » czw cze 28, 2012 10:34

Panowie dzis zabralem sie za zrobienie prawej strony awaryjnych laczylem juz z kazdym zielono czarnym kablem na wtyczce awaryjnej nie swieci nic. Prosze bardzo jezeli ktos wie pod ktory numer pinu trzeba sie podlutowac bo juz brak mi sil ( lewa strona dzialaja awaryjne a prawa nie)


PS jak to mozliwe ze nie mam podpietego zadnego kabla 13 i 14 z bezowej wtyczki a lewa strona awaryjnych mi dziala przy naciskaniu zamykania pilotem zamka?


Bayern ist Meister

bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Re: jakie piny do zbudowania bezowej wtyczki do modulu komfortu

Post autor: bogiel7 » pt gru 18, 2020 10:28

Witam czy ktoś się orientuje jaki rodzaj pinu jest w kostce niebieskiej modulu komfortu golf 4

I czy można kupić sama kostkę niebieska? Ma ktoś numer z etki.
Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2020 08:13 przez bogiel7, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości