Zamki i oświetlenie kabiny

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 08, 2011 13:17
Lokalizacja: LK

Zamki i oświetlenie kabiny

Post autor: slobek » sob mar 10, 2012 16:24

Witam, posiadam 3 drzwiowego mk4 w wersji basic, od początku byłem przekonany że nie posiadam w nim centralnego zamka (może to nie od tego zależy ale nie ma diody koło rygielka w drzwiach, i nie było w spisie wyposażenia w kodach pod kołem). Drugi problem to nie działające lampki: czerwone w obu drzwiach i nie działały wszystkie nad głową (z produ i dwie po bokach z tyłu) gdy były ustawione w tryb świecenia przy otwartych drzwiach, podobnie w bagażniku. W kabinie można było włączyć światło normalnie tylko przyciskiem (gdy włącznik był przełączony w tryb ciągłego świecenia).
Wczoraj postanowiłem zamontować centralny zamek z alarmem (nieoryginalny z allegro), przez przypadek przeciąłem jeden kabel w drzwiach pod tapicerką, ale z powrotem zlutowałem :? to tym już wogóle nie mogę w żaden sposób włączyć lampek w kabinie, nawet tych do podświetlania lusterek :blush:
Sprawdzałem bezpieczniki i niby wszystko jest ok, a dalej nic nie świeci. Kabelek który przeciąłem miał 4 żyły i była jeszcze jedna żyła rozczepialna w czerwonej kostce. Cała ta wiązka rozdzielała się na lampę u dołu i zamek. A zamek posiada gniazdo na 3 piny. Może jest fabryczny centralny, tylko uszkodzone są mikrostyki w zamkach ??? Widział ktoś wogóle mk4 bez centralnego zamka????
Ostatnio zmieniony sob mar 10, 2012 16:34 przez slobek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zamki i oświetlenie kabiny

Post autor: Qto » sob mar 10, 2012 16:32

slobek pisze:Widział ktoś wogóle mk4 bez centralnego zamka?
mało bo mało ale są takie egzemplarze.
slobek pisze:Kabelek który przeciąłem miał 4 żyły i była jeszcze jedna żyła rozczepialna w czerwonej kostce
to przeciąłeś kabelek czy pięć kabelków...i po prostu wiązka pięciu kabelków to kabel...a pojedynczy kabelek to żyła ??
Sprawdź jeszcze raz (porządnie) bezpieczniki...po pewnie zrobiłeś spinola i jakiś się spalił. Następnie ogarnij temat mikrostyków, instrukcję są na forum...wyciągają zamek będziesz wiedział czy jest central czy też go nie ma...ale pewnie nie ma skoro gniazdo w zamku ma tylko trzy piny.



Awatar użytkownika
slobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 08, 2011 13:17
Lokalizacja: LK

Re: Zamki i oświetlenie kabiny

Post autor: slobek » sob mar 10, 2012 16:43

To wszystkie mikrostyki były złe, że nie działało oświetlenie po otwarciu obojętnie jakich drzwi? Czy może jeden mikrostyk już psuje wszystko?? Dodam że kiedyś widziałem jak się świeciło w drzwiach, ale po chwili przygasały nierównomiernie i całkiem zgasły.... :kac:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zamki i oświetlenie kabiny

Post autor: Qto » sob mar 10, 2012 16:45

slobek pisze:To wszystkie mikrostyki były złe
w drzwiach to żadna rewelacja w mk4...trzy furtki więc tylko dwa mikrostyki, przy czterech już faktycznie byłoby to podejrzane...ale dwa możliwe jak najbardziej.
Mikro w bagażniku...też norma, tym bardziej jeżeli były,są problemy z wycieraczką/spryskiwaczem.



Awatar użytkownika
slobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 08, 2011 13:17
Lokalizacja: LK

Re: Zamki i oświetlenie kabiny

Post autor: slobek » sob mar 10, 2012 16:52

slobek pisze:Kabelek który przeciąłem miał 4 żyły i była jeszcze jedna żyła rozczepialna w czerwonej kostce
to przeciąłeś kabelek czy pięć kabelków...i po prostu wiązka pięciu kabelków to kabel...a pojedynczy kabelek to żyła ??
Sprawdź jeszcze raz (porządnie) bezpieczniki...po pewnie zrobiłeś spinola i jakiś się spalił. Następnie ogarnij temat mikrostyków, instrukcję są na forum...wyciągają zamek będziesz wiedział czy jest central czy też go nie ma...ale pewnie nie ma skoro gniazdo w zamku ma tylko trzy piny.
Przecięty był kabel czterożyłowy, drugi kabel jednożyłowy - rozczepiany kostką na środku wiązki, a oba kable w jednej wiązce

No a problem z wycieraczką jest, bo nie działa silniczek, ale to inna bajka



marcin_18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:24
Lokalizacja: Staszów

Zamki i oświetlenie kabiny

Post autor: marcin_18 » ndz mar 11, 2012 18:04

witajcie mam prośbe do Was a mianowice jesli dokupie mikrostyk nie ten co jest w zamku ale ten co jest na zewnatrz zamka do ktorego dochodza dwa kable czerwony i niebieski to chcac zmienic mikrostyk na nowy tam sa 3 metalowe trzpienie i do ktorych mam podlaczyc te 2 kable niebieski i czerwony ?? szukałem na forum dosc dlugo i jeden temat gdzie bylo to opisane szczegółowo "nie istnieje" bardzo prosze o rade



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zamki i oświetlenie kabiny

Post autor: Qto » ndz mar 11, 2012 18:07

marcin_18, sprawdź które styki są zwarte przy otwartym zamku...i pod te styki podłącz kabelki...trzeci styk zostaw wolny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości