nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli, dodany film

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli, dodany film

Post autor: ace-mati » sob lut 11, 2012 13:10

Witam mam od dwóch tygodni problem ze swoim golfem II 1.6 RF+lpg. Otóż samochód trzymam pod blokiem i po postoju nocnym lub nawet jak postoi w dzień ponad 7-8 godzin nie odpala. Rozrusznik kręci ale tak jakby aku był rozładowany, czyli strasznie powoli. Aku to miesięczne Exide 52Ah, w rozruszniku wymienione tulejki, bendiks, szczotki są ok, przewody między aku, alternatorem, a rozrusznikiem wymienione na nowe. Dodam, że jak zepchnę go z górki to odpali i później nie ma problemów z odpalaniem. Alternator ładuję prawidłowo...

Co to może być? Skończyły mi się już pomysły..
Ostatnio zmieniony ndz lut 12, 2012 11:06 przez ace-mati, łącznie zmieniany 1 raz.



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli

Post autor: carljohnson » sob lut 11, 2012 14:34

nie dziw się są mrozy, a to nie jest nowa maszyna,
ja mam podobny problem tylko że u mnie tak jest dopiero po nocy, z tym że ja mam 1.8 GU + LPG
z tym że na razie mi odpala, później już także kręci normalnie rozrusznik, olej rozgrzany, nie ma oporów
jaki masz poziom oleju? stary olej czy nowy? w mrozach można mieć ok 2 mm ponad stan MIN to ułatwia rozruch
odpalasz na benzynie czy LPG? ile masz benzyny w baku? dolej mu trochę denaturatu,



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli

Post autor: ace-mati » sob lut 11, 2012 15:39

Dziwie się ponieważ auto mam 5 lat i do tej pory nawet przy -30 nie było problemu z rozruchem, odpalam oczywiście na benzynie, w baku mam ok 15l, olej półsyntetyk zmieniany 3000km temu na miarce w połowie skali..



Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli

Post autor: ktm950 » sob lut 11, 2012 15:44

A coś było grzebane ostatnio w elektryce? Zmieniałeś radio, zakładałeś alarm albo coś? Może coś ciągnie Ci prąd na lewo? Ja bym zaczął od sprawdzenia jaki masz pobór prądu z aku przy zgaszonym aucie.


Obrazek

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli

Post autor: ace-mati » sob lut 11, 2012 16:09

Zapomniałem napisać, pobór prądu zmierzony i wynosi 0,02A,



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli

Post autor: carljohnson » sob lut 11, 2012 17:07

hmm... a przewody, świece, kopułka i palec?
półsyntetyk? jaki ma przebieg twój wóz?



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli

Post autor: ace-mati » sob lut 11, 2012 20:40

z przewodami świecami nie widzę związku z ciężkim kręceniem ale były wymieniane we wrześniu, olej tak jak pisałem 10W40, przebieg to 360 tys km...



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli

Post autor: carljohnson » sob lut 11, 2012 21:05

mógł płyn chłodniczy dostać się do oleju, tworzyłoby się wtedy coś na wzór masła, co gęstnieje i mogłoby utrudniać kręcenie rozrusznikiem. nie jest to za "dobry " olej jak na silnik z takim przebiegiem?
jak tam uszczelka pod głowicą? skoro aku dobry, rozrusznik po remoncie, normalnie kręci po rozgrzaniu silnika, kable nowe i styki wyczyszczone to problem musi być w silniku, zerknij może na rozrząd. nie zamarzł? jakiś osad coś w tym stylu?
może nieprawdopodobne ale co ci szkodzi sprawdzić, z tym prądem co mówił ktm90 to możesz też posprawdzać, nie znam fabrycznych wskazań poszukaj gdzieś na forum,



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli

Post autor: carljohnson » sob lut 11, 2012 21:10

sprawdź jeszcze cewkę zapłonową



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli

Post autor: Johnatan » sob lut 11, 2012 21:18

nagraj filmik i pokaż nam go. Wykluczam element zapłonu ale możesz dla próby zdjąć fajkę z cewki i zakręcić silnikiem bez zapłonu w cylindrze. Półsyntetyk to dobrze bo olej jest rzadszy i musi mu być lżej. Staraj sie odpalać z wduszonym sprzegłem ponieważ. Gdy jesteś na biegu jałowym to masz połączoną skrzynie biegów ze silnikiem i rozrusznik musi zakręcić silnikiem z gęstym olejem i połową skrzyni biegów gdzie też jest gęsty olej. Sprawdz czy nie masz zalepionej odmy. Nie wiem czy nie jest możliwa taka rzecz że w rozruszniku spalił sie jakieś uzwojenie a jest ich tam hmmm albo 2 albo 4 nie pamietam :grin:


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

nie odpala po nocy,rozrusznik kręci powoli,dodany filmik z r

Post autor: ace-mati » ndz lut 12, 2012 09:47

olej czysty i klarowny nie w nim żadnego dziwnego osadu, z przyzwyczajenia zawsze odpalam ze wciśniętym sprzęgłem, odma czysta. a filmik dodam jak wyjdę spróbować odpalić.
carljohnson pisze:nie jest to za "dobry " olej jak na silnik z takim przebiegiem?
Nie rozumiem Twojego stwierdzenia. Myślę, że zużycie oleju na poziomie 500ml na 10000km to nie jest powód żeby zalać mineralny

A to filmik z dzisiejszej próby odpalenia

[youtube][/youtube]



MaciU_
...
...
Posty: 87
Rejestracja: pt sie 27, 2010 22:00

Re: nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli, dodany film

Post autor: MaciU_ » ndz lut 12, 2012 11:20

Hejka, akumulator masz dobry, tyle powinien kręcić przy -20C. Z tym że widze tu problem z zasilaniem paliwa. Coś jakby benzyna nie dostawała Ci się do gaźnika. Możesz spróbować wlać troszkę benzyny do gaźnika lub psiknąć plakiem do filtra powietrza. Jak załapie, tzn. wiesz gdzie szukać usterki. A aku podładuj prostownikiem o małym natężeniu 3-4A.


MaciU

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli, dodany film

Post autor: ace-mati » ndz lut 12, 2012 11:33

dziś mamy na Podlasiu tylko -10 stopni :D paliwo jest w komorze gaźnika, na wyłączonym zasilaniu w benzynę i gaz kręci tak samo, aku ładowany wczoraj, dziś podłączałem aku ze swojego diesla i przy 72ah kręci tak samo.



Awatar użytkownika
litwin2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 24, 2011 01:08
Lokalizacja: Warszawa Bielany

nie odpala po nocy, rozrusznik kręci powoli, dodany film

Post autor: litwin2000 » ndz lut 12, 2012 11:40

Może filtr paliwa się zapchał czymś?...hmmm dziwne szczerze mówiąc :chytry:
Ostatnio zmieniony ndz lut 12, 2012 11:44 przez litwin2000, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości