Kontrolka oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mroowas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt sie 17, 2010 17:06

Kontrolka oleju

Post autor: mroowas » ndz cze 05, 2011 02:55

Siemka wszystkim. Dopiero co wróciłem z trasy i mam taki problem.Otóż gdy zrobię około tak 30 km i silnik dobrze się zagrzeje zaczyna włączać się kontrolka oleju, tzn piszczy i mruga. Dość głupia sytuacja. Na nie rozgrzanym jest ok, dopiero jak bd ciepły to problem się pojawia. Czytałem że to może być związane z panewkami i wałem korbowodowym hmm zła kompresja.. no ale to jak piszą problem pokazujący się no na tym zimnym i ciepłym silniki więc odpada. Pamiętam jak olej wymieniałem to w miarę ok było wszystko. Tylko tak 2 dni po wyminie wyruszyłem gdzieś dalej no i znowu menda odezwała się i piszczała. Jak myślicie co może być winą ? acha dodam jeszcze że jak zaczyna piszczeć dam sprzęgło to się wyłącza , no i tak trzeba dawać parę razy aż zacznie już tak całkiem świecić to trzeba zgasić silnik , odpalić i jechać . Dodam że wymieniałem zegary ale na starych też problem był .

Mój silnik to 1.6 benzyna z lpg. golf 2

Proszę o pomoc chłopaki !



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Kontrolka oleju

Post autor: wojtas46 » ndz cze 05, 2011 07:30

Podjedż do jakiegoś mechera i zmierz ciśnienie oleju , jeśli ciśnienie oki to może nawalać czujnik ciśnienia . Mogą to być również panewki , ale to zostawmy na koniec .Pierwsze to pomiar ciśnienia ,koszt niewielki a już coś będziesz wiedział



mroowas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt sie 17, 2010 17:06

Kontrolka oleju

Post autor: mroowas » ndz cze 05, 2011 11:16

okej to muszę się dowiedzieć kto takie coś robi :> dzięki .a tak btw ile ma wynosić i w jakich jednostkach się to mierzy ?



Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: djb » pn cze 13, 2011 19:46

filtr oleju prywaciarskiej tandety FILTRON daje taki objawy - powinni ich pozamykac za taki szajs jak robia, u mnie to bylo przyczyna - ich filtr mozna porownac do metalowej puszki ze szmata w srodku, hehe



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: TheBiSHoP » wt cze 14, 2011 00:56

djb pisze:filtr oleju prywaciarskiej tandety FILTRON daje taki objawy
przy zdrowym silniku i pompie oleju filtr nie wpływa tak na ciśnienie aby zapalała się kontrolka.


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kontrolka oleju

Post autor: grg474 » wt cze 14, 2011 07:55

TheBiSHoP pisze:przy zdrowym silniku i pompie oleju filtr nie wpływa tak na ciśnienie aby zapalała się kontrolka.
problem jest że część filtrów filtrona ma inne zaworki i stąd takie objawy - wymiana filtra to koszt od 20 do 40zł - więc chyba najniższy koszt wykluczenia możliwej przyczyny. Następną rzeczą do sprawdzenia jak smok pompy oleju i sama pompa oleju.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: djb » wt cze 14, 2011 08:46

jak pokazalem gdzie jest miejsce Filtrona od tamtej pory temat kontrolki oleju jest niebecny... jakos inne firmy potrafia zrobic normalny filtr - od tamtej pory Nigdy nie kupie Nic Filtrona i bede odradzal kazdemu



Awatar użytkownika
retim
VWhite Golf MKII
VWhite Golf MKII
Posty: 171
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:35
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: retim » śr cze 15, 2011 09:54

ten sam objaw występuje przy niskim stanie oleju gdy np, z większą prędkościom wjeżdżasz na jakąś estakade



gregors79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:55
Lokalizacja: południe

Kontrolka oleju

Post autor: gregors79 » wt gru 01, 2015 17:41

Witajcie. podepne sie pod temat. Od jakiegos czasu (u żony w golfie 3 1,9 d ecomatic ) jak silnik sie zagrzeje to zaczyna w srodku piszczec jakis brzęczek dosc głosny cos jakby od alarmu,jest to dosc wkurzające...niedawno wymieniłem termostat i i czujnik temperatury, temp wskazuje 90 st czyli ok i wlasnie wtedy zaczyna piszczec....poziom płynu i oleju ok co może byc przyczyną tego piszczenia. prosze o porady



Awatar użytkownika
skierek.gt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt sty 18, 2013 23:33
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: skierek.gt » pt gru 04, 2015 08:51

1 krok - sprawdzenie ciśnienia oleju u mechanika na zimnym i rozgrzanym, jeśli ok to
2 krok - wymiana czujnika (czujników) ciśnienia oleju jeśli nie pomaga to
3 krok - wymiana filtra oleju na jakiś porządny

znajomy miał taką sytuację w golfie 3 1.8 że własnie winny był filtr oleju, tylko nie pamiętam jakiej to był firmy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 28 gości