Bezpieczniki i kostka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Olsztyn

Bezpieczniki i kostka

Post autor: Rafal10 » ndz sty 09, 2011 16:35

Witam,
Może ktoś mi powiedzieć od czego jest ta kostka w skrzynce bezpieczników i ewentualnie gdzie ją podpiąć?
Jest tu cała masa kabli w poprzednim golfie jakiego miałem tak to nie wyglądało, myślę że chyba ktoś tu coś mieszał.
Dziękuję za pomoc.

Obrazek Obrazek Obrazek



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Bezpieczniki i kostka

Post autor: evil666 » pn sty 10, 2011 01:08

kostka do centralki alarmu :) alarmu pewnie nie masz?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bezpieczniki i kostka

Post autor: Paweł Marek » pn sty 10, 2011 10:22

zgadza się dość kiepsko zamontowany ten alarm był, Będzie można kable z tej kostki wykorzystać do podłączenia nowego ale dojście który jest od czego wymaga znajomości tematu - schematy sa na forum, a spec od tego rozkmini to szybko i nie weźmie dużo za założenie nowego bo wyprowadzenia sa gotowe.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Rafal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Olsztyn

Bezpieczniki i kostka

Post autor: Rafal10 » pn sty 10, 2011 19:44

Dzieki panowie.
No alarmu nie mam.
A jaki alarm byście proponowali?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bezpieczniki i kostka

Post autor: Paweł Marek » wt sty 11, 2011 01:18

wybierz sobie cokolwiek z allegro w rozsądnej cenie, kierując się wyglądem pilotów głównie. Maks cena ktorą warto dać za alarm do auta w tym wieku to 150 zeta, a w tej kategorii cenowej jest głównie chińszczyzna i ze dwie marki montowane w PL - co jest nieistotne bo na ogół działają bez kłopotu. A jeśli pojedziesz z tym do specjalistów to u nich wybierz ale na drogie alarmy nie daj się naciągnąć, chyba że lubisz gadżety typu wyświetlacz na pilocie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Bezpieczniki i kostka

Post autor: evil666 » wt sty 11, 2011 22:04

u mnie elektryk bierze 250zł za alarm + montaż.
ja robiłem sam i mnie wyszło 80zł alarm na allegro + własny trud :) łatwe to nie jest jak się nie ma pojęcia o tym :) ale wystarczy poczytać i da radę samemu to zrobić ;) po drugie jest tutaj wiele użytkowników którzy chętnie pomogą :) więc kup alarm i próbuj wszystko sam ;) Ty masz łatwiej bo z tej kostki masz już kable puszczone ;) tylko się nową kostką w nie wpiąć i gotowe ;)

a tak nawiasem mówiąc to poszukaj na allegro czy czasem nie ma takiego alarmu, żeby wpiąć tak jak jest tą kostkę w centralkę



Rafal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Olsztyn

Bezpieczniki i kostka

Post autor: Rafal10 » ndz mar 20, 2011 23:14

Witam ponownie na wiosnę chcę zrobić porządek z autkiem. Z prawej strony tył nie otwierają się drzwi z centralnego i nie działa elektryczna szyba dzisiaj dobrałem się do środka i znalazłem wtyczkę i dwa przewody. Gdzie to powinno być podłączone niema tam gdzie tego wpiąć szukałem i nigdzie niema złącza? Dwa kabelki wychodzące z silniczka szyby gdzie powinny być podłączone?
Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bezpieczniki i kostka

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 20, 2011 23:46

do modułu szyby, czarna skrzyneczka przy silniczku widoczna na pierwszej fotce. Niestety te dodatkowe dwa kable to rzeźba, moduł zapewne nie działał i silnik ktoś podpiął na krótko. Mogło to działać jeśli odpowiednio był podpięty dodatkowy moduł sterujący. Sprawdź kable w gumowej przelotce drzwiowej może ktoś nie poradził sobie z prostą usterką polegającą na ich przełamaniu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości