żarówki-oświetlenie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mateolinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lis 23, 2010 15:10

żarówki-oświetlenie

Post autor: Mateolinho » śr lis 24, 2010 22:32

Mam pytanie o żąrówki, dokładniej o ksenony. chciałbym coś takiego zagonić do mojej 2. wiem ze trzeba miec samopoziomujące lampy i wogóle, ale moje światła przyprawiają mnie o ból głowy, świecą na żółto jakby aku padało, a mam nowy i naładowany. da się załozyć ksenony na standardowe lampy? a może ktoś poradzi jak poprawić świecenie starych lamp-żarówek? może większą żarówkę zagonić?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

żarówki-oświetlenie

Post autor: Qto » śr lis 24, 2010 22:40

Mateolinho pisze:da się załozyć ksenony na standardowe lampy?
nie
Mateolinho pisze:może ktoś poradzi jak poprawić świecenie starych lamp-żarówek?
pewnie... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=64358" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:



wolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 12, 2008 17:31
Lokalizacja: Koluszki

żarówki-oświetlenie

Post autor: wolek » śr lis 24, 2010 23:07

Witam wiesz sa gotowe ksenony na alegro na h4 z przetwornicami i da sie je zalozyc na standardowe lampy,zawsze mozesz tez przerobic na soczewke lub bixenon ale to juz duzo pracy,a ja u siebie problem slabych swiatel rozwiazalem w sposob iz kupilem zarowki +60 % i daja rade pozdro



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: żarówki-oświetlenie

Post autor: skaktus » czw lis 25, 2010 01:01

wolek pisze:Witam wiesz sa gotowe ksenony na alegro na h4 z przetwornicami i da sie je zalozyc na standardowe lampy,zawsze mozesz tez przerobic na soczewke lub bixenon ale to juz duzo pracy,a ja u siebie problem slabych swiatel rozwiazalem w sposob iz kupilem zarowki +60 % i daja rade pozdro

A wiesz że taki bi-xenon na H4 to pseudo oświetlenie ? Wiesz że takiego cuda wręcz nie idzie wyregulować i mocno oślepia ? Jak użytkownik chce niech montuje, jak straci dowód lub dostanie mandat to jego sprawa. Połowie ludzi z bixenonem na H4 chętnie rozwalę reflektory, innym resztę auta. Jak widzę audi 80 czy to MK2 z bixenonem w nocy na drodze i ich minę to nic nie widzę i najlepiej się zatrzymać na papierosa żeby oczy "odtajały" po szoku...

Jak kolega chce dobre oświetlenie, niech założy przekaźniki świateł i zainwestuje w żarówki Tungsram +90% - najtańsze żarówki tego typu, nie ustępujące tym markowym typu X-Treme, Night Breaker a koszt jednej to ok 20 zł za H4.



Awatar użytkownika
ekostek10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:29
Lokalizacja: Człuchów GCZ
Kontakt:

żarówki-oświetlenie

Post autor: ekostek10 » czw lis 25, 2010 18:23

Po za tym proponuje zmianę samych lamp na jakieś nowe koszt tez nie jest duzy... stare lampy na pewno się już wypaliły :)
Ja po zmianie od razu widziałem różnice do tego dobre żarówki i można śmiało jeździć :D



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

żarówki-oświetlenie

Post autor: skaktus » czw lis 25, 2010 18:44

Może nie tyle wypaliły co już zą zabrudzona, zmatowione, spiaskowane szkła i ogólnie zużyte.



Awatar użytkownika
lukasz_1991r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt paź 08, 2010 16:04

żarówki-oświetlenie

Post autor: lukasz_1991r » sob lis 27, 2010 23:34

Kupiłem dziś żarówki firmy General electric(GE) night 90% i efekt był mile zaskakujący:) philips się chowa przy nich:) światło jest jasne i świetnie rozproszone:) Jeżeli ktoś ma słabe żarówki i ma zamiar zmienić to polecam te. Nie będzie żałował.



Mateolinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lis 23, 2010 15:10

żarówki-oświetlenie

Post autor: Mateolinho » pn lis 29, 2010 23:00

Wiem że te nielegalne, wiem że trzeba mieć lampy samopoziomujące się i w ogóle całe te bajery, chce mieć jednak dobre światło, i szukam porady w tej sprawie. Przypuszczałem że to wina odbłyśników i żarówek, trzeba wymieniać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości