Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Post autor: wesol » czw gru 27, 2012 22:15

zamontuj ta zwykla zaroweczke jak jest w oryginale.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
daromax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:36
Lokalizacja: Oświęcim

Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Post autor: daromax » ndz mar 03, 2013 14:22

takie pytanko, ja mam problem taki iż, nie podświetla mi w ogóle pokręteł klimy manualnej i przycisków, ale jak nacisnę przyciski to się zapalają tzn sam przycisk AC i obieg, mają jakieś inne źródło światła niż pokrętła? Oraz jaką żaróweczkę dokładnie trzeba kupić, jak by ktoś ładnie opisał model czy coś. I jeszcze w woli wyjaśnienia, to że żarówka będzie świecić na żółto jak np w wyżej wstawionym filmiku nie ma znaczenia i podświetlenie klimy będzie czerwonawe tak? czy muszę kupić jakąś czerwoną żarówkę?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Post autor: wesol » ndz mar 03, 2013 16:51

spalila ci sie ta zarowczka w pokretle wybory predkosci wiatraka nadmuchu. Pociagnij to pokretlo a wyjdzie i zobaczysz tam taka mala zaroweczke. W PRzyciskach od AC i obiegu masz podswietlanie ktore wlacza sie jak wlaczysz albo obieg albo klime. Tak jak w przcisku od podgrzewania szyby tylnej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Acid55555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 18:02
Lokalizacja: Mińsk Maz/Dobre
Kontakt:

Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Post autor: Acid55555 » ndz lut 09, 2014 17:13

Wymieniłem żaróweczkę 5 min temu u siebie w golfie.
Nie trzeba zdejmować całego panelu czy wyjmować radia jak piszą inni.
Wystarczy wyciągnąć pokrętło środkowe od prędkości nawiewu. Ja zrobiłem to kombinerkami przez szmatkę.
No i widać tam małą żarówkę. Męczyłem się z pesetą, szczypczykami, aż w końcu mi pękła i elegancko wyciągnąłem ją za żarnik, a szkiełka odkurzyłem odkurzaczem.
Wsadziłem nową no i wszystko śmiga. ;)

Żarówka jest najnormalniejsza w świecie, a nie żadna specjalna czerwona. Żarówka jest obudowana czerwonym plastikiem i to właśnie on daje czerwone podświetlenie w panelu klimy.

Cała operacja zajęła mi 10 min (długo męczyłem się z wyjęciem żarówki).



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Post autor: Garrison » wt lip 25, 2017 12:01

Odkop... Czy tę żarówkę da się w ogóle włożyć odwrotnie? Bo jakiś czas temu wymieniłem żarówkę (poprzednia pękła po złapaniu, ale szkło wysprzątałem na tyle, na ile się dało pod Castoramą :D) i wciąż nie świeci.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Post autor: Garrison » śr lip 26, 2017 14:12

Garrison pisze:Odkop... Czy tę żarówkę da się w ogóle włożyć odwrotnie? Bo jakiś czas temu wymieniłem żarówkę (poprzednia pękła po złapaniu, ale szkło wysprzątałem na tyle, na ile się dało pod Castoramą :D) i wciąż nie świeci.
Odpowiem sam na swoje pytanie - tak, istotne jest jak się wkłada. Żarówka ma dwa wychodzące druciki - poodginałem je by bardziej odstawały, po czym obracając ją tak, by podstawa była pionowo, wsunąłem na miejsce. Pionowo dlatego, że w miejscu gdzie wchodzi, u góry i u dołu, o obu stronach, ma blaszki. Jak się włoży poziomo to nie ma tym samym żadnego styku i nie świeci :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Post autor: Qto » śr lip 26, 2017 14:32

Garrison, to chyba oczywiste że blaszki muszą się stykac...natomiast polaryzacja nie ma znaczenia w przypadku żarówki



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Post autor: Garrison » śr lip 26, 2017 14:55

Qto pisze:Garrison, to chyba oczywiste że blaszki muszą się stykac...natomiast polaryzacja nie ma znaczenia w przypadku żarówki
Problem był taki, że wcześniej nie zaglądałem głębiej i wsadzanie w jednej czy drugiej orientacji nie dawało zamierzonego efektu. Dziś dopiero poświeciłem i odgiąłem druty tak by był styk. Przy okazji znalazłem odpowiedź na swoje pytanie, czy sposób włożenia żarówki ma znaczenie.



locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

Re: Podświetlenie klimatyzacji manualnej

Post autor: locarno » wt gru 05, 2023 20:48

colby pisze:
pt sie 27, 2010 22:33
Przy okazji pozwolę się podpiąć pod temat, bo mam ten sam problem co kolega z tym, że żaróweczkę wymieniałem i jest na 100% dobra. Problem objawia się tym, że żaróweczka raz świeci a raz nie - kręcąc pokrętłem wentylatora udaje się ją czasami załączyć (jednak każde przełączenie prędkości powoduje mrugnięcie żaróweczki). Przeczuwam, że gdzieś nie ma styku ale nie wiem za bardzo jak się dostać na tyły panelu pokręteł. Rozbierał ktoś z Was to? Da się to wykonać bez totalnej demolki wnętrza? Będę wdzięczny za podpowiedzi.
ma podobny problem. żarówka raz świeci, a raz nie. Zazwyczaj pomaga uderzenie w panel od boku aby znów zaczęła świecić. W czym szukać przyczyny? Kostka wygląda w porządku i psiknąłem do niej contact sprayem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości