Nie działa wentylator chłodnicy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mikoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:27
Lokalizacja: FAlubaz

Nie działa wentylator chłodnicy

Post autor: mikoz » ndz mar 30, 2008 22:04

Witam pomóżcie ludzi,mam taki problem licznik temp w kabinie wogóle mi nie działa cały czas zero stopni i zauwazyłem ze wogóle sie nie włącza wentylator chłodnicy doradzcie co to moze byc a druga sprawa to szyba przednia mi przecieka strasznie:D na deszczu nie,ale w myjni masakra całe wnętrze zalane,chciałbym wiedziec co mozna z tym zrobic bo uszczelniłem już masą do szyb ale ni chu chu nie pomogło ,i przy okazji podajcie koszta ww. operacji z góry dziekuje :)
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2008 08:36 przez mikoz, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz mar 30, 2008 22:55

mikoz, do sprawdzenia czujnik temp ten 4 pinowy znajduje sie tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113603
a tak sprawdzasz Sprawdzić złącze(a): Sprawdzić złącze(a), w razie potrzeby oczyścić je lub przymocować aby zapewnić dobre podłączenie.
Sprawdzić opór:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika.
Zmierzyć opór pomiędzy oboma wtykami czujnika. Porównać z podanym oporem.
Sprawdzić napięcie zasilania:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika.
Włączyć zapłon i kolejno mierzyć napięcie pomiędzy oboma końcówkami złącza i ujemną końcówką akumulatora. Jedna z wartości powinna być równa 5 V. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie, następnie ECU.
Sprawdzić podłączenie do ECU:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącza z czujnika i ECU.
Zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza napięcia zasilania i odpowiednią końcówką w złączu ECU. Powinien on być < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.
Sprawdzić uziemienie:
Sprawdzić na schemacie czy podłączenie uziemienia zostało podłączone do uziemienia bezpośredniego czy do ECU. Jeśli jest ono podłączone bezpośrednio do uziemienia: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika i zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza uziemienia i ujemną końcówką akumulatora. Powinien być on < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie. W przypadku podłączenia do ECU: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z czujnika i ECU. Zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza uziemienia i odpowiednią końcówką w złączu ECU. Powinien być on < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości