Centralna Zamka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Centralna Zamka

Post autor: Zico63b » ndz wrz 29, 2013 22:08

No, dobrze: słychać klikanie przekaźnika (pewnie kierunkowskazów), więc nimi sygnalizuje przyjęcie (lub nie) nowych pilotów.
Tylko ta procedura powinna być dokonywana przy pilotach "nowych", dokupionych po np zagubieniu... Czyżby te dwa z zestawu nie były przez producenta wprowadzone?
Ja bym jeszcze centralkę położył na krzesełku gdzieś blisko akumulatora, popodłączał zasilanie (plus, minus) a do wyjść na zamykanie/otwieranie podpiął tylko tymczasem dwie jakiekolwiek żaróweczki na 12V, bo inaczej nigdy nie dojdziemy co i jak. Albo i trzecią dla kierunkowskazów.
Rysunek pokazuje jak dołączyć żaróweczki do przewodów sterownika (kolor czerwony) i minusa akumulatora (fioletowy).
Obrazek

Dopiero tak podłączone próbujemy z pilota i wiemy wówczas co działa, co nie działa i dlaczego. Każda żaróweczka potwierdzi świeceniem podawanie napięcia przez sterownik w czasie działania odpowiedniej funkcji, nie będzie zgadywanki czy jego przekaźnik z wewnątrz coś podaje czy nie i czy sterownik jest zepsuty.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Centralna Zamka

Post autor: Golfica3 » pn wrz 30, 2013 06:49

Czesc!!

Dzięki kolego

Piloty niby od tego modelu.

Szkoda tylko ze ja mam centralkę którą musze rozbierać aby nauczyć jej kodów tzn. w bx20 przestawia sie zworki a nie tak w innych przyciskiem :(

Tak właśnie zrobię jak kolega napisał podłaczę żarówki i zobaczymy wtedy , napisze dzisiaj czy coś z tego wyszło :)

Pozdr.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Centralna Zamka

Post autor: Golfica3 » pn wrz 30, 2013 14:19

Czesc!!

Dałam rade wszystko chodzi idealnie (cały powód był po stronie ze producent napisał zworkę z k1 mam zmienic na k2 )a Jednak wszystko było błędnie ponieważ jak podłączyłam odwrotnie to teraz chodzi.

Może ktoś wie jak zrobić aby szyby po otwarciu sie zsuwały sie ? Rozumiem ze przy zamnieciu sie domykają ale dobrze było aby przy otwarciu sie nie zsuwały :)

Co można założyć na kabelek od otwierania aby ograniczyć zbyt długi impuls


Pozdr.
Ostatnio zmieniony pn wrz 30, 2013 15:30 przez Golfica3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Centralna Zamka

Post autor: kuba_p » pn wrz 30, 2013 15:19

Golfica3 pisze:Moze ktos wie jak zrobić aby szyby po otwarciu sie zsuwały sie

Ustawiono za długi czas zworką CN1.
Przestawić na 0,5 s mimo tego że masz zamek pneumatyczny.Ten zamek jest pneumatyczny ale potrzebuje tylko impulsu do zadziałania.
Za długi czas powoduje odmykanie okien.

Punkt 6/2

http://imageshack.us/photo/my-images/685/obraz5gd.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Centralna Zamka

Post autor: Golfica3 » pn wrz 30, 2013 15:32

Czesc

Kurde to wiem ponieważ juz sie bawiłam tym .

Ale chodzi mi aby domykanie zostało a odłączyć jedynie otwieranie.

Może ktoś wie jak sie tym pobawic :)

POzdr.
Ps.Może ktoś wie dlaczego pilot zamyka i otwiera a kluczem juz nie zamknę ale otworzę .? Po odpięciu centralnego chodzi prawidłowo z klucza



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Centralna Zamka

Post autor: LoLs » pn wrz 30, 2013 22:23

ustawiasz impuls na 0.5 sec i powinien wychodzić kabel z centralki komfort lub domykanie szyb jego podpinasz pod zamykanie lub jak masz szyber to szarego kabla w lewym słupku w takiej kwadratowej kostce , a ze tak działa centralny może być coś nie tak do końca podpięte


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości