Błędy komunikacji licznika i ECU, Immo nie koduje kluczy VDO

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Żaku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 08, 2016 20:57

Błędy komunikacji licznika i ECU, Immo nie koduje kluczy VDO

Post autor: Żaku » śr gru 13, 2017 21:54

Witam,

Golf 4, 2001r. 1.9 TDI ALH
Kabel Viaken KL-line na port COM, Vcds lite, vag-com, polski vag.
Numer licznika 1J0 920 806 E BPV ( niebieskie zegary ) (VDO ??).
Kupiłem kluczyki scyzoryki, dorobilem groty, dokupilem transpondery Crypto 48, odczytalem PIN liczników IMMO3 przez Vag eeproma i przy probie kodowania napotkalem problem ...

Zalogowalem sie do liczników, w adaptacji kanał 21, odczytane zakodowane kluczyki to 3, (mam jeden) nowych będzie też 3, przy próbie zapisania nowej wartości wyskakuje ERROR ...

W licznikach mam błąd 01177, a w ecu 18062 (P1654) których nie da sie wykasować.

Immobilizer raczej działa ponieważ kontrolka gaśnie przy obecnym kluczyku i samochód jeździ a na innym odpala i gaśnie wraz z mruganiem kontrolki immo.

Próbowałem w liczniku wchodzić w kanał 50 adaptacji i jest nie dostepny. Próbowałem również robić save w kanale 00 w adaptacji, klikam ok i zapisuje sie ale to nic nie zmianialo.

Z tego co pamiętam kiedyś nie miałem tych błędów w tych systemach, kojarzę że ten w ecu 18062 pojawił się jak elektronik mi coś tam grzebal w mapach ( podniósł jakies dawki paliwa a miał co innego robić, przy tym wyciągał ecu i przelutowywal pamięć, również odpinal sobie kabelek przy programowaniu przy licznikach od komunikacji ) - wspomnialem o tym bo może mieć to jakiś związek z obecnym problemem.

Również ja przy odczytywaniu pamięci licznika w programie vag eeprom kliknalem coś co jak bym włączyło resetowanie sie zegarów, ale działy prawidłowo, wydaje mi sie ze nic sie nie rozkodowalo w pamięci.

Jak coś trzeba jeszcze sprawdzić to proszę mówić, będę uzupełniał informację.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Błędy komunikacji licznika i ECU, Immo nie koduje kluczy VDO

Post autor: grg474 » śr gru 13, 2017 22:35

Żaku pisze:Zalogowalem sie do liczników,
to ile tych liczników? Dopisujesz tylko kluczyki czy wymieniasz licznik


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Żaku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 08, 2016 20:57

Błędy komunikacji licznika i ECU, Immo nie koduje kluczy VDO

Post autor: Żaku » śr gru 13, 2017 22:39

Czytając cały temat zorientował by się Pan że chodzi o jeden licznik więc nie ma sensu lapania za słówka wyciągnięte z kontekstu ...



Awatar użytkownika
Żaku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 08, 2016 20:57

Błędy komunikacji licznika i ECU, Immo nie koduje kluczy VDO

Post autor: Żaku » czw gru 14, 2017 19:02

W liczniku na blokach pomiarowych
Blok 22
Numer 1 - 1, numer 2 - 0, numer 3 - 1, numer 4 - 3
Blok 23
Numer 1 -1, numer 2 - 1, numer 3 - 1, numer 4 - 6
Blok 24
Czasy blokady na 0.0

Czy błędem jest wskazanie zerowe na bloku 22 w drugim oknie ?

Jeśli chodzi o opcje Recode (07), która wykonywalem, w oknie pierwszym wpisujemy PIN licznika, który wyświetla się na ekranie głównym i jest akceptowalny przy logowaniu ?
Co oznacza kod WSC, jeśli na ekranie głównym jest inny niż ten ktory wyświetla się w oknie Recode ? Gdy wpisałem go jako PIN, na ekranie głównym również się zmienił, do logowania natomiast służył poprzedni, na liczniku zaswiecila mi sie godzina amerykańska oraz ikona czujnika którego nie posiadam ( niski poziom płynu wycieraczek ).
Po tym zrobiłem dopasowanie ( wartość 0 na kanale 00 w Adaptacji ). Również po tych kombinacjach nie było możliwe kodowanie kluczy.



Awatar użytkownika
Żaku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 08, 2016 20:57

Błędy komunikacji licznika i ECU, Immo nie koduje kluczy VDO

Post autor: Żaku » ndz sty 28, 2018 22:55

Recode 07 czyli kodowanie licznika jak doczytałem nie powinienem bym ruszać. Szukałem dlaczego licznik zaczął mi zanizac prędkość, okazało sie ze wpisujac PIN kodowaniu pozamienialem wszystkie opcje licznika. Dopasowalem poprawny soft code i prędkość jak i funkcje wróciły do normy.

Skoda ze nikt nie wyrazil tu swojego zdania bo opisałem przecież jak popełniam błąd przez niewiedze.

Myślę ze problem kodowania jest związany z błędem komunikacji licznika i komputera, zauważyłem ze kasujac błąd kilkanascie razy na minutę czasem wyświetla się komunikat o braku bledow, więc kasuje sie, a tak to wraca od razu, nie kasuje sie. Czyli tak jak by coś nie łączyło. Czy da sie to sprawdzić po kablach miedzy jakimiś pinami czy na płytkach sterowników należy patrzeć ? Jest możliwe ze przy wlutowaniu pamięci jakas nozka nie łączy i wszystko inne by działało bo jest odpowiedzialna za łączność z licznikiem ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości