Wymiana licznika na inny VAG

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wlodi_wdz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 04, 2018 11:18

Wymiana licznika na inny VAG

Post autor: wlodi_wdz » czw sty 04, 2018 11:48

Witam, ostatnio zaczął mi świrować licznik w golfie IV 1.6 2003r. benzyna. Wskazówka prędkościomierza podczas jazdy albo w ogóle się nie wychyla albo tylko na chwilę (co też skutkuje zaniżaniem przebiegu), wskazówka poziomu paliwa także daje złe odczyty, przy pełnym zatankowaniu potrafi zatrzymać się w połowie zakresu by po czasie wychylić się w prawo. Autko było na diagnostyce i nie zostały wykryte błędy w obwodzie elektrycznym i ostatecznie stanęło na tym, że licznik do wymiany. I tu pojawia się problem, nr VAG licznika to 1J0920806B, niestety nigdzie nie mogę znaleźć licznika o identycznym numerze (tylko niemieckie strony w cenach ~180 euro :? ), za to wiele ofert z numerem różniącym się ostatnią literą (E, G, H, P) bądź bez ostatniej litery. Moje pytanie jest takie, czy mogę kupić któryś z liczników o innym numerze i jeśli wiążą się z tym jakieś problemy to jakie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana licznika na inny VAG

Post autor: Qto » czw sty 04, 2018 17:13

Zainteresuj się impulsatorem w skrzyni biegów...żeby nie było, że zmienisz licznik a problem pozostanie.



Awatar użytkownika
morloh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 23:04

Wymiana licznika na inny VAG

Post autor: morloh » sob sty 06, 2018 04:18

sprawdź bezpiecznik nr 7 i okablowanie idące od niego takie cyrki moze odstawiac



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości