Centralny zamek - pilot przestał działać.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek_93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 14:41
Lokalizacja: Lubycza Królewska

Centralny zamek - pilot przestał działać.

Post autor: Tomek_93 » czw sty 14, 2016 16:09

Witam,
otóż od niedawna posiadam golfa 3 z 1997 roku, ma on centralny otwierany z pilota, do tej pory wszystko działało jak należy ale nagle pilot przestał otwierać drzwi. Gdy wcisnę przycisk na pilocie słyszę 3 krótkie dźwięki z alarmu, ale rygle nie reagują. Kluczykiem normalnie się otwiera. Próbowałem to programować wkładając kluczyk do stacyjki, przekręcając na pierwszy zapłon i wciskając przycisk na pilocie ale reakcja jest taka sama, wymieniłem baterie w pilocie, bez zmian. Nie mogę znaleźć sterownika tego zamka, obok skrzynki bezpieczników nie znalazłem, obok pompki w bagażniku też nie. W czym może tkwić przyczyna? To wygląda tak jakby pilot był zaprogramowany ale sygnał nie dochodził do pompki...hmmm? Pomozcie proszę...



Awatar użytkownika
mariusz131
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn paź 24, 2011 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC Line 1,8 140KM

Centralny zamek - pilot przestał działać.

Post autor: mariusz131 » ndz sty 17, 2016 10:21

Sam postawiłeś diagnozę, ostatnie zdanie z poprzedniego wpisu. Musisz odnaleźć sterownik i sprawdzić czy wychodzi z niego sygnał na pompkę. Może spróbuj od strony pompki i po nitce do kłębka.


Było mk3 1,8 adz. Było mk5 1,9 TDI

Tomek_93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 14:41
Lokalizacja: Lubycza Królewska

Centralny zamek - pilot przestał działać.

Post autor: Tomek_93 » czw sty 21, 2016 14:50

A w którym miejscu zazwyczaj taki sterownik się umieszcza i jak on wygląda? Jak sprawdzić czy wychodzi z niego sygnał?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości