Złączka sondy lambda - gdzie powinna być ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Glitch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 08:07

Złączka sondy lambda - gdzie powinna być ?

Post autor: Glitch » pn gru 07, 2015 19:57

Witam
Jeszcze raz proszę o pomoc
doprowadzam do ładu swoje auto VW Bora 2.0 2000 benzyna +gaz 115km apk automat
Poprzedni właściciel wyciął kata wraz z sondą
Wczoraj otrzymałem pomoc z numerem części tz numer sondy lambda diagnostycznej viewtopic.php?f=142&t=587213" onclick="window.open(this.href);return false;
Zakupiłem takową do nowego kata i zonk
w obudowie plastikowej pod podłogą siedzenia pasażera niema złączki do podłączenia tej sondy - jest tylko złączka, oczywiście podłączona do sondy lamda znajdującej się przed katem czyli sondy regulacyjnej
Proszę o pomoc gdzie może znajdować się złączka do podłączenia sondy diagnostycznej w silniku apk ze skrzynią automatyczną ?
W wiązce z sondą regulacyjnej n bank nikt nic nie wycinał bo sprawdziłem od sondy do podszybia
Także albo musi być jakaś złączka gdzieś na silniku albo została ucięta i mogę to zdiagnozować tylko po przedzwonieniu kabli i zlokalizowaniu ich od kompa po kolorach i końcach
Ale najpierw pytanie wyżej
gdzie może znajdować się złączka do podłączenia sondy diagnostycznej w silniku apk ze skrzynią automatyczną
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Złączka sondy lambda - gdzie powinna być ?

Post autor: BartesWZL » wt gru 08, 2015 21:41

Nie masz takiej czarnej puszki kolo katalizatora? Powinny tam wchodzic przewody od sondy i o ile sie nie myle tam sa laczone z sonda


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Glitch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 08:07

Re: Złączka sondy lambda - gdzie powinna być ?

Post autor: Glitch » śr gru 09, 2015 07:21

BartesWZL pisze:Nie masz takiej czarnej puszki kolo katalizatora? Powinny tam wchodzic przewody od sondy i o ile sie nie myle tam sa laczone z sonda
Witam
Tak jak pisałem wyżej
Jest taka czarna skrzynka pod podłogą siedzenia pasażera (koło katalizatora) ale jest tam tylko złączka do podłączenia sondy regulacyjnej (tej na kolektorze wyd) i jest podłączona, a brak jest złączki kabli czegokolwiek do podłaczenia tej sondy zza kata czyli diagnostycznej
Wyczytałem w innym wątku dla innego rodzaju silnika że złączka moze być (o ile są 2 sondy) gdzieś przy skrzyni biegów - niestety nie ma takiej u mnie - lub nie znalazłem
A więc inne pytanie
O ile poprzedni właściciel mógł wyciąć kable razem z katem (ale nie widzę żadnych luzem) to jakie piny w kompie odpowiadają za połaczenie sondy diagnostycznej za katem ?
Może jesli znajde piny przy kompie to znajde kable lub połączenia - po nitce do kłębka i będę wiedział jak połaczyć z waszą pomocą ;) Bo niby poco kupiłem sonde lambda za prawie 300zł :D
Nie jest to zaden swap także komp oryginalny
Jeśli będzie potrzeba mogę porobić fotki z podszybia odnośnie złączek pinów lub kompa
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Złączka sondy lambda - gdzie powinna być ?

Post autor: BartesWZL » śr gru 09, 2015 08:47

U mnie do tej skrzynki wchodza kable od sondy za katem. Jak bede w domu na weekend to zerkne jak to tam wyglada i dam Ci znac ;)


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Glitch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 08:07

Re: Złączka sondy lambda - gdzie powinna być ?

Post autor: Glitch » śr gru 09, 2015 09:18

BartesWZL pisze:U mnie do tej skrzynki wchodza kable od sondy za katem. Jak bede w domu na weekend to zerkne jak to tam wyglada i dam Ci znac ;)
Fajnie dzięki
To może u mnie jest coś popier... namieszane
Może do tej czarnej skrzynki ma iść sonda za katem ? A sonda z kolektora wydechowego gdzieś indziej ? Bo u mnie w skrzynce na 100% jest tylko wiązka (4-kablowa) do podłączenia jednej sondy
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Złączka sondy lambda - gdzie powinna być ?

Post autor: BartesWZL » śr gru 09, 2015 10:24

Obrazek kiedys robilem zdj i zobacz po prawej stronie masz skrzynke i do niej od silnika ida kable do sondy za katem


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Glitch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 08:07

Złączka sondy lambda - gdzie powinna być ?

Post autor: Glitch » czw gru 10, 2015 06:44

ok dokładnie tak
tyle że u mnie do tej skrzynki w wiązce jest tylko złaczka (4kablowa) do podłączenia 1 sondy
Nie ma drugiej złaczki ani nawet urwanych kabli czy coś
sprawdzałem do podszybia czy czasem nie są pourywane
ale do samego końca są tylko 4 kable w wiązce (które są podłaczone właśnie do sondy z kolektora i sa zarezerwowane)
Dlatego jesli ktoś może ma schemat pinologii z kompa mógłby mnie poratować które piny odpowiadają za podłaczenie sondy lambda za katem ?
Tak chyba najprędzej dojdę co i jak heh

A czy mógłbyś sprawdzić czy kabel sondy z kolektora też tam idzie ?
Jesli nie to gdzie się wpina sonda z kolektora u Ciebie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości