czy to czujnik halla ???

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Denis4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 15:47
Kontakt:

czy to czujnik halla ???

Post autor: Denis4 » sob wrz 11, 2010 02:16

Witam panowie silnik to KR z digi ....ostatnio pojawił się taki problem Silnik odpala choć niekiedy zatrzyma się ze względu na zbyt wczesny zapłon , ale odpala zawsze na wolnych obrotach chodzi lecz delikatnie kuleje na cylindry po dodaniu gazu ma problemy z wkręceniem się na obroty dość spore

jak sprawdzam na lampie stroboskopowej zapłon, potrafi szaleć nie trzyma stałego położenia pomimo kręcenia aparatem zapłonowym ale nie zawsze!
Auto jeździło normalnie ale z czasem spowalniało aż teraz definitywnie słychać że ma problemy spowodowane - cudami z zapłonem


osprzęt jest cały nowy sondy l. wszystko od WN (oprócz aparatu zapł i wewnątrz) a i sam SOFT pisany u GTO powtarzam auto jeździło normalnie ale z czasem powoli zwalniało

obawiam się ze to wina czujnika halla . jak to przysłowie mówi GOOGLE prawde ci powie wiec znalazłem dużo podobnych objawów halla ale nie którzy pisali że z uszkodzonym silnik wogóle nie pali (zdaje sobie sprawę ze zależy od marki modelu itp ) znalazłem nawet że objawy takie same jak u mnie czyli powolne zwalnianie moje pytanie brzmi czy ktoś z was miał taki podobny problem jak ja i to było halla z góry dzięki !! POZDRAWIAM



Denis4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 15:47
Kontakt:

czy to czujnik halla ???

Post autor: Denis4 » sob wrz 11, 2010 02:42

a no i dodam jeszcze że CEWKA ok, ROZRZĄD ok, KOMPRESJA ok, WTRYSKI ok, ELEKTRYKA (kable i prąd) ok, czujnik tem. cieczy ok, COPOT ok,



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

czy to czujnik halla ???

Post autor: Gawior » pn wrz 13, 2010 10:26

Mam podobny problem w MK3 z silnikiem 2.0 8v 2E. Gazu nie mam.

Zapłonu nie idzie ustawić bo znak "pływa/skacze". Czasem auto zbiera muła ( jedzie normalnie, ale jak chce się wcisnąć więcej gazu to jest mulasty - problem ze wkręcaniem się na obroty ), wtedy go gaszę, odpalam ( nawet podczas jazdy ) i w większości jest już ok.
Tak jak u Ciebie wszystko miałem sprawdzane: TPS, przepływka, kopułka, palec ( ori BOSCH-a ) układ paliwowy od pompy po wtryski itp. czujnik temp. płynu, robiona była uszczelka głowicy, cała głowica przy tej okazji i wykluczam przedmuchy na cylindrach i walniętą głowicę. Wymieniana sonda lambda na ori BOSCH-a.
Rozrząd oglądany i ustawiony prawidłowo.

Nie sprawdzałem jeszcze cewki i aparatu zapłonowego ( luzów itp. nie ma na aparacie i szczelny jest ). Mam drugi aparat ( zakupiłem bardzo tanio ), ale na razie boje się go zakładać bo mogę nie wrócić do tego jak teraz jest ustawiony, bo jak pisałem lampa nie idzie ustawić ( ale można jako tako zaznaczyć ustawienie ). Ustawianie tylko na "OKO" co jest bardzo żmudne: przestawienie, pojeżdżenie trochę, korekta i znowu jeżdżenie ( trochę to trwa zanim znajdzie się dobre ustawienie między dobrom pracą/mocą silnika i spalaniem ) i że jak wsadzę ten "nowy" aparat to go nie ustawię.
Ja mam jeszcze falowanie obrotów i nieraz spadają do 500rpm i czasem zgaśnie. Przy jeździe na 1 biegu bez gazu ( droga szutrowa jakieś 300m po dziurach ) potrafi szarpać i po wciśnięciu sprzęgła przestaje ( puszczenie sprzęgła i dalej jazda na 1 biegu bez gazu do czasu ponownego szarpania ).
Czasem podczas odpalania mam tak że mogę go kręcić i nie załapie nawet na chwilę ( tak jak by iskry nie było ), puszcze kluczyk i znowu zapłon i zapala od razu ( rzadko się to dzieje i niezależnie od temp. na dworze ).

Podmieniałem krokowy na sprawny i nic. TPS z całą przepustnicą, ale chyba na jakiś ciężej uszkodzony, bo obroty były miedzy 1000-1400rpm, ale nie było czuć nierównej pracy jak na moim.

Też zastanawiam się nad czujnikiem halla, bo już sam nie wiem co ( po to też kupiłem ten aparat zapłonowy ). Niby wszyscy mówią że on albo działa albo nie, ale czy nie może być tak że mu jakoś wypadnie sygnał itd. ?


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

czy to czujnik halla ???

Post autor: Gawior » wt wrz 14, 2010 08:40

W końcu zmieniłem ten aparat zapłonowy ( wraz z czujnikiem halla ), ale przejechałem może z 10km i w tym 3 razy go odpalałem. Puki co jest lepiej, ale to za mało przejechane żeby móc powiedzieć że to było przyczyną.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Denis4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 15:47
Kontakt:

czy to czujnik halla ???

Post autor: Denis4 » wt wrz 14, 2010 11:03

u mnie to nie pomogło zamieniłem sie za aparat z 9a i mi nie zrobiło to rezultatu tak samo jak to iż 9a na moim pracował prawiłowo



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

czy to czujnik halla ???

Post autor: Gawior » śr wrz 22, 2010 08:07

U mnie wychodzi że też jest praktycznie bez zmiany :(
To lepsze działanie silnika było chwilowe. Czasami tak mam, że auto chodzi dobrze.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

arlamir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 13:30

czy to czujnik halla ???

Post autor: arlamir » sob maja 31, 2014 16:22

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod istniejący, W moim gulfie II 1.3 nz niedobrze się dzieje, silnik gdy odpale chodzi bardzo dobrze, ale gdy tylko się nagrzeje( czasami i na zimnym tak ma) nie ma mocy mimo ciśnięcia do końca gazu, na wolnych po prostu świruje a ostatecznie gaśnie... Z autem miałem już przygody bo sonda lambda padła i wymieniona została, przepływka oraz przepustnica a teraz to, tak przeglądając forum zastanawia mnie czy to nie będzie faktycznie hallotron, posiadam u siebie moduł zapłonowy ale jego wymiana nic nie dała. dodam tylko że odpinając wężyk od zapłonu zasysając nie szuje żadnego oporu a niby powinno się zamknąć dopływ, dodam że świece kable oraz kopułka były wymieniane jeszcze w marcu. Niepokoi mnie to ze strasznie głośno listwa wtryskowa pracuje, załączam filmik może Wy coś wydukacie z tego.
" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości