Jaki kabel kupić do masy ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dack23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 21:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jaki kabel kupić do masy ?

Post autor: dack23 » pn sty 27, 2014 14:08

Szukałem tutaj i na forum fiata bo mam golfa i fiata.

Problem dotyczy fiata punto II 1.2 60km aku 43ah chyba

nie odpalał i na szybko podłączyłem nawą masę ale to jest jakieś 1,5 - 3 mm2 kabel a chyba stanowczo za cienki.


Proszę o pomoc jaki kabel na masę , akumulator -->silnik kupić , miedziana plecionka ale jaki przekrój.


był golf mk1
był golf mk3
jest golf mk5

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jaki kabel kupić do masy ?

Post autor: grg474 » pn sty 27, 2014 20:54

w granicach 1cm


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jaki kabel kupić do masy ?

Post autor: Qto » pn sty 27, 2014 23:41

ja robiłem ostatnio dodatkową masę na budę z 53mm^2



dack23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 21:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jaki kabel kupić do masy ?

Post autor: dack23 » wt sty 28, 2014 00:05

Qto pisze:ja robiłem ostatnio dodatkową masę na budę z 53mm^2

53 to sporo, gdzieś wyczytałem ze najlepiej 12-20mm2 i myśle ze takie 20mm2 bedzie odpowiednie


był golf mk1
był golf mk3
jest golf mk5

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: Jaki kabel kupić do masy ?

Post autor: danioo » pt sty 31, 2014 09:10

Kolego wystarczy jak dasz linkę miedzianą o przekroju 16-20 mm2.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Re: Jaki kabel kupić do masy ?

Post autor: michael.golf » pt sty 31, 2014 22:52

Qto pisze:ja robiłem ostatnio dodatkową masę na budę z 53mm^2
przepraszam że pytam tutaj ale akurat ten temat mnie zainteresował.
też wiosną muszę zrobić taką dodatkową masę,możesz mi doradzić jak najlepiej to zrobić ?
tzn.dokąd puścić najlepiej kabel od akumulatora do... gdzie najlepiej pociągnąć tą masę do budy ?
i czy taki kabel będzie odpowiedni ?
http://allegro.pl/kabel-przewod-spawaln ... 88680.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jaki kabel kupić do masy ?

Post autor: Qto » sob lut 01, 2014 02:24

michael.golf, ja u siebie planowałem zrobić dodatkową masę...bo wiem że prędzej czy później jest z tym problem, a z autem nie zamierzam się rozstawać jeszcze przez jakiś czas....sprawdziłem jaki mam przewód plusowy i postanowiłem że masa nie może by cieńsza...a że dokładałem dodatkowo plusowy kabel 53kwadrat to taką samą dałem masę. Przewód masowy nie jest długi więc nie ciągnie jakoś bardzo po kieszeni nawet porównując 20mm^2 z 53mm^2.
Robiąc u siebie punkt masowy zdarłem lakier w miejscu przykręcenia oczka (kupiłem specjalne do punktów masowych) i po prostu przykręciłem pomiędzy podstawą aku a błotnikiem...z dołu i z góry zabezpieczyłem antykorozyjnie i tyle



michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Jaki kabel kupić do masy ?

Post autor: michael.golf » sob lut 01, 2014 07:43

Qto, dzięki za radę.
Qto pisze:ja u siebie planowałem zrobić dodatkową masę...bo wiem że prędzej czy później jest z tym problem, a z autem nie zamierzam się rozstawać jeszcze przez jakiś czas....
to dokładnie tak jak u mnie.
Qto pisze:i po prostu przykręciłem pomiędzy podstawą aku a błotnikiem...z dołu i z góry zabezpieczyłem antykorozyjnie i tyle
i o to mi chodziło właśnie gdzie przykręcić,bo mądry elektryk pociągnął mi plecionkę nie izolowaną od akumulatora do kielicha u góry (zdjęcie niżej),masa w akumulatorze jest z lewej strony i plecionka przechodziła niedaleko plusa i kiedyś mi się zwarło.na szczęście nic się nie stało ale jak by to było w czasie jazdy to różnie mogło by być.więc od razu to zdjąłem ale na wiosnę chcę samemu zrobić porządnie bo dzięki temu jest takie samo ładowanie na akumulatorze jak na alternatorze.

Obrazek

a mam jeszcze trzy pytania:
1.ale ten kabel ma iść z akumulatora pod podstawę akumulatora ???
2.nie wiesz dokąd jeszcze idą kable masowe z akumulatora ??? do rozrusznika ???
3.Ty dałeś 53 mm2 ale taki kabel jak ja zaproponowałem się do tego nadaje i nie będzie za cieńki ???
dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jaki kabel kupić do masy ?

Post autor: Qto » ndz lut 02, 2014 00:53

1. gdzie chcesz...punkt masowy ma być pewny...czyli jakaś gruba blacha. Im krótszy kabel tym lepiej

2. w mk4 idzie jeden kabel i jest przykręcony do nadwozia pod akumulatorem i dalej przy skrzyni biegów

3. jeżeli ma być jako dodatkowa masa to styknie...ja dałem 53 bo tak jak pisałem...dawałem też plusowy 53

na fotce widać gdzie przykręciłem kabel...miejsce wyczyszczone do gołej blachy, od góry (to co na fotce) przykręcone oczko...z dołu pod nakrętką jest jeszcze solidna podkładka, która na całej powierzchni styka się z gołą blachą. Po przykręceniu "oczka" nawaliłem gęstego smaru aby zabezpieczyć przed wilgocią...

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości