problem z odpalaniem, wszystko gaśnie. silnik 1.6 SR 74kW

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piecioboj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 21, 2012 17:03

problem z odpalaniem, wszystko gaśnie. silnik 1.6 SR 74kW

Post autor: piecioboj » sob sie 10, 2013 00:46

Witam wszystkich, mam taki problem od jakiegoś czasu przy próbie uruchomienia, a mianowicie:

Przy próbie odpalenia Golfa, gasną zegary i próba na tym się kończy, rozrusznik czasem zakręci, ale tak jakby chciał, a nie mógł, dlatego raczej odpada. Objawy jak przy rozładowanym aku i trzeba szukać kogoś, aby odpalić auto z kabli. Kiedyś padł mi regulator napięcia, ale został wymieniony i wszystko chodziło ze 2 tyg. Myślałem, że to wina starego już aku Varty, bo wtedy bez ładowania dostał trochę po wnętrzu i został wymieniony na nowy i mocniejszy Centry, dodatkowo dla instalacji lpg - 62 ah. Po wymianie aku, dalej ten sam problem. Najgorsze jest to, że to nie jest zależne od pogody, oraz od okresu stania, ponieważ potrafi wystać 3 dni i odpali od razu, a raz miałem taką sytuację, że postał 2 godziny i musiały pójść kable w ruch. Nowy aku był ładowany, samo ładowanie jest książkowe, kilka dni temu były czyszczone styki masy i był tam syf, ale udało się je oczyścić, ale problem nie ustał. Była robiona też tylna wycieraczka i przy okazji odkryłem przerwany (lub przecięty) kabelek w wiązce (inne też były lekko uszkodzone, guma też jakby przecięta) na połączeniu klapy bagażnika z karoserią. Polutowane, owinięte izolacją, ale problem nadal występuje. Byłem u trzech elektryków, to nic nie potrafili dokładnie stwierdzić, jeden doradził sprawdzać wszystko po kolei - odłączyć alarm itp, itd. Dodam też, że na problem nie wpływa radio, nawiewy, zgaszenie auta na benzynie czy lpg.

Jakieś wskazówki? :) ktoś może miał podobną sytuację? Proszę o pomoc, bo chciałbym już na dobre schować kable rozruchowe. Aha, dodam, że jak jeszcze kiedyś miałem stary aku, to czasem po odgłosie otwierania drzwi z kluczyka wiedziałem, czy odpali czy nie i nawet bagażnik się nie otwierał :)



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Odp: problem z odpalaniem, wszystko gaśnie. silnik 1.6 SR 74

Post autor: cinek2004 » sob sie 10, 2013 01:10

Jeśli ładowanie i akumulator ok, to gdzieś ucieka prąd. Wyjmuj bezpieczniki i patrz jaki jest pobór na poszczególnych obwodach.



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

problem z odpalaniem, wszystko gaśnie. silnik 1.6 SR 74kW

Post autor: marcgend » ndz sie 11, 2013 00:08

W którym miejscu instalacji było mierzone napięcie ładowania i w jakich wrunkach?
Połączenia masy wyczyszczone, a plusowe?
Sprawdź połączenia bezpieczników na akumulatorze i jak trzeba podokręcaj.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z odpalaniem, wszystko gaśnie. silnik 1.6 SR 74kW

Post autor: marcin7x5 » wt sie 13, 2013 14:39

Lepiej przyjrzyj się rozrusznikowi. Gdzies robi sie zwarcie w nim i stąd te przygasanie kontrolek. też sie z takim problem borykałem do momentu aż całkowicie odmówił posłuszenstwa. Po rozebraniu szczotkotrzymacz rozsypał mi sie w garści na kawałki.



piecioboj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 21, 2012 17:03

Re: problem z odpalaniem, wszystko gaśnie. silnik 1.6 SR 74k

Post autor: piecioboj » pt sie 16, 2013 01:22

marcgend pisze:W którym miejscu instalacji było mierzone napięcie ładowania i w jakich wrunkach?
Połączenia masy wyczyszczone, a plusowe?
Sprawdź połączenia bezpieczników na akumulatorze i jak trzeba podokręcaj.
napięcie ładowania było mierzone oczywiscie na aku, w ciepły i suchy dzień (jeśli o to chodzi) zaraz po zalożeniu nowego. I dziś też mierzone, to wskazuje na prawidłowe. Tam na aku jest wszystko ok, bo robiłem i sprawdzałem przy ogólnym czyszczeniu klem itd.

Dzieki za wszystkie podpowiedzi, będę kombinował i szukał przyczyny. Może to i rozrusznik, ale z tego, co pamiętam zawsze chciał kręcić, ale za bardzo nie mógł przez ilość mocy, którą miał do wykorzystania :) dziś postoi i rano zobaczę, czy prąd z aku dzieś uciekł czy nie. Połączenia plusowe też posprawdzam i napiszę co i jak.

Dzięki za wskazówki! Gdyby coś jeszcze przyszło na myśl - proszę pisać :) Pozdr!



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

problem z odpalaniem, wszystko gaśnie. silnik 1.6 SR 74kW

Post autor: marcgend » śr sie 21, 2013 21:59

Pisząc o warunkach miałem na myśli obroty silnika i włączone odbiorniki. Jakie napięcie jest na akumulatorze na wolnych obrotach?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości