oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: grg474 » sob lip 30, 2011 17:09

xblazej85x pisze:1JO 959 799J
został zastąpiony modelem 1J0 959 799AH czyli obsługuje pilota


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » sob lip 30, 2011 17:34

chyba zacznę wkońcu od tego od czego powinienem...
w moim MK jest moduł 1 JO 959 799Q
Natomiast pamiętam jak pisałeś gdzieś w temacie że AH obsługuje tylko piloty jajka... więc który mam kupić "H" czy "J"



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: grg474 » sob lip 30, 2011 23:34

J i AH obsługują piloty jajka


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » ndz lip 31, 2011 13:14

kupiłem "J" nawet się udało i do komfortu gość ma kluczyk scyzoryk, więc temat kluczyka będzie zamknięty...

Teraz została wtyczka brązowa którą opisałeś...
doradzisz z czego zrobić antenę..??
myślałem kupić koncentryk i ściągnąć izolacje z ekranem i tą folią... została by tylko ta osłona "rurka" no i drut w środku...



Awatar użytkownika
kemer85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 14, 2010 19:32
Lokalizacja: Iłża

Re: oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: kemer85 » sob sie 06, 2011 19:10

Witam!
Postanowiłem i ja podłączyć się pod temat bo szukałem info o tym jak podłączyć sterownik zamka centralnego. Kupiłem sterownik na allegro, taki: http://moto.allegro.pl/sterownik-vw-pol ... 90502.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Miałem tylko jeden kluczyk (ten z prawej) więc dociąłem dwa groty i rozkodowałem immobilaser :

Obrazek

Obrazek

Jednakże gdy zabrałem się za montaż to odkryłem coś takiego:

Obrazek

Wygląda to na jakiś sterownik zamka centralnego bo jest podobnie podpięty jak ten sterownik co ja chciałem podpinać ale chyba nie jest to raczej oryginalny sterownik.

Mam taki moduł komfortu

Obrazek

Czytam ten temat i zastanawiam się jak to teraz podpiąć.


Pozdrawiam!


było E34 M50B20 & E34 M50B25 & E34 M60B30 & MK IV ALH teraz jest E46 M47
POZDRAWIAM!!!
kemer85

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: grg474 » sob sie 06, 2011 23:10

kemer85, chwila szukania i mamy odpowiedź - jest to moduł alarmu dokładany przez VW i AUDI obsługujący pilota :bigok:
http://www.cobra-alarm.de/fernbedienungzv.html


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re: oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: JacekB » sob sie 06, 2011 23:30

grg474 pisze:kemer85, chwila szukania i mamy odpowiedź - jest to moduł alarmu dokładany przez VW i AUDI obsługujący pilota :bigok:
http://www.cobra-alarm.de/fernbedienungzv.html
Czyli wymiana modułu komfortu jest nie konieczna? Można podłączyć takie cacuszko i moduł obsłuży scyzoryki?

Panowie, druga sprawa to jak z ta anteną w końcu?

Jakie to są piloty jajka, bo nie kojarzę?


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
camer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 11:11
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: camer » ndz sie 07, 2011 00:39

Nie baw się w wymianę i dopasowanie modułu komfortu.
Jeżeli nie potrafisz tego zrobić samodzielnie, to sprawa jest mało opłacalna finansowo.
Zamontuj radiowy sterownik centralnego zamka lub lepiej odpowiednio dobrany alarm.
Są centralki współpracujące z pilotem w formie płytki drukowanej, którą montujesz we wnętrzu oryginalnego "scyzoryka".
Wtedy wygląda i funkcjonuje jak oryginał.


Obrazek
Montaż i serwis alarmów, pilotów, centralnych zamków.
http://www.autoalarm.katowice.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: grg474 » ndz sie 07, 2011 09:55

camer pisze:Wtedy wygląda i funkcjonuje jak oryginał.
z dopiskiem prawie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: JacekB » ndz sie 07, 2011 09:58

camer, Ja tylko muszę kupić moduł komfortu odpowiedni dla oryginalnych scyzoryków, bo ten który obecnie mam nie obsługuje ori scyzoryków. Tak jak piszę, muszę kupić tylko taki, który współpracuje ze scyzorykami a potem montaż, kodowanie, dorabianie itd zrobi mi zakład.

Nadal staram się dowiedzieć jaki moduł obsłuży takie piloty:
http://allegro.pl/scyzoryk-vw-skoda-sea ... 75563.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
http://allegro.pl/kluczyk-pilot-scyzory ... 27481.html" onclick="window.open(this.href);return false;

oraz pozostaje kwestia anteny bo nie wiem czy taką mam czy nie, jeśli nie to gdzie coś takiego można kupić lub samemu zrobić?

Obecnie mam zwykły kluczyk z pilotem, który jest bardzo kiepskiej jakości, jest jakiś dorabiany, chce się tego pozbyć i zrobić wszystko ORI.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » ndz sie 07, 2011 11:50

Kolego niestety musisz próbować sam to ogarnąć, bo jak widzisz na wiele pytań nie uzyskasz odp. ale i tak dziękuje za wiele odpowiedzi i podpowiedzi panowie....:)

Napisze tak, ja mam ten sam moduł który Ty masz, kupiłem na allegro moduł od gościa wraz z oryginalnym kluczykiem z tego modułu za 130zł
moduł ma ten sam numer a literka z tyłu to "J" ten moduł który mam wraz z kluczykiem działa na 433MHz
to ten drugi kluczyk z Twoich linków.
Natomiast antenę dorabiam z kabla antenowego koncentryka, o efekcie napisze jak tylko to skończę, bo MK jest u mechanika i nie mam teraz do niego dostępu.
natomiast brakującą "brązową" kostkę której nie mamy oboje dorabiam zgodnie ze schematem zamieszczonym przez GRG474 i tym która ściągłem z netu.
koszt takiej kostki na allegro z wyciętej wiązki to ok. 10zł a w salonie VW sama obudowa kosztuje 8zł + koszt pinów nieopłacalny. Poza tym w kupionej z allegro masz oryginalne kolory kabli więc to kolejny plus.
Jeśli chodzi o dorobienie grotu i zaprogramowanie Transpondera "plus ściągnięcie pinu z licznika" mam to z głowy i koszt tego wraz z materiałem 100zł



Awatar użytkownika
kemer85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 14, 2010 19:32
Lokalizacja: Iłża

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: kemer85 » śr sie 10, 2011 21:14

Witam!
Właśnie dzisiaj odebrałem auto od zakładu elektromechanicznego w okolicy, gdzie podłączyli mi zakupiony sterownik http://moto.allegro.pl/sterownik-vw-pol ... 33665.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Jak się okazało dało się podpiąć domykanie szyb po zamknięciu pilotem z kupionego przeze mnie centralnego bez wymiany modułu komfortu dodatkowo po zamknięciu raz miga kierunkami a po otwarciu trzy razy, wystarczy tylko kumaty elektronik samochodowy.
Ile mnie to kosztowało?
Centralka zamka z aukcji wyżej 118zł z przesyłką z dwoma pilotami typu scyzoryk
Rozkodowanie i docięcie dwóch grotów i pilotów z transponderem 250zl.
Montaż sterownika zamka centralnego 150zł, jednakże podczas rozkodowywania zamka po powrocie do domu zapaliła mi się kontrolka od AIRBAG i przestał działać wskaźnik temperatury silnika co też mi ogarnął elektryk bo nie mogli się połączyć z kompem i wyciągali zegary żeby z płytki sczytać i nie potrzebnie rozgrzebywali aż tak zegary, fachmany. Groty na tych pilotach są marnej jakości i nie chcieli mi ich docinać tylko założyli swoje HAA.
Pozdrawiam!


było E34 M50B20 & E34 M50B25 & E34 M60B30 & MK IV ALH teraz jest E46 M47
POZDRAWIAM!!!
kemer85

xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » czw sie 11, 2011 21:39

witam ponownie panowie:)
podłączyłem moduł do mojego samochodu nawet gra wszystko bez kodowania, widocznie podobne wyposażenie było na nim wcześniej..
natomiast mam panowie pytanie na który pin muszę podać napięcie żeby kierunki mi mrugały podczas otw. i zam.
bo podłączyłem tylko kierunki i antenę lampki i tak mi działają w środku tak jak powinny.
No i jak zaprogramować domykanie szyb z pilota...??

Pozdro



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: grg474 » pt sie 12, 2011 08:31

xblazej85x pisze:na który pin muszę podać napięcie żeby kierunki mi mrugały podczas otw. i zam.
pin 12i 15 wtyczki 15 pinowej - bezpieczniki 15A z punktu 30 czyli stałe zasilanie z aku - oryginalnie to bezpieczniki dodatkowe mocowane do skrzynki przekaźników
xblazej85x pisze:No i jak zaprogramować domykanie szyb z pilota...??
kabel viakena VAG KKL po rs232 + program VDC


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości