problem z elektrycznymi szybami brak podswietlenia kierowcy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adrian43
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 500
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 18:51
Lokalizacja: Podlaskie

problem z elektrycznymi szybami brak podswietlenia kierowcy

Post autor: adrian43 » pn kwie 04, 2011 19:04

mam taki problem nie dziala mi otweiranie i podswietlenie szyby po stronie keirowcy. jak otworze drzwi to czasem dziala przelacznik ale otweira tylko szybke po stronie pasazera a po stornie keirowcy nie i jest podsweitlenie czasem , a jak zamkne drzwi to nei dziala i brak podswitlenia. co to moze byc? ma ktos jakis pomysl? sprawdzalem kable miedzy drzwiami a karoseria i wydaja mi sie ze sa ok.prosze o jakas pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z elektrycznymi szybami brak podswietlenia kierowcy

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 04, 2011 23:04

adrian43 pisze:wydaja mi sie ze sa ok
obawam się że nie są, nawet w izolacji wewnątrz wyglądającej na całą kabelki mogą być złamane. Trzeba obmacać palcami każdy, obejrzeć też same konektorki czy któryś nie pogięty


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
adrian43
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 500
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 18:51
Lokalizacja: Podlaskie

problem z elektrycznymi szybami brak podswietlenia kierowcy

Post autor: adrian43 » pn kwie 04, 2011 23:10

aha czyli jak cala izolacja moze byc kabel zlamany?? przewaznie ktore to kable sie lama?? wiesz moze jakie kolory moze?
moze masa?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z elektrycznymi szybami brak podswietlenia kierowcy

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 04, 2011 23:25

adrian43, nie wiem jak jesteś zaawansowany w tych sprawach. Na forum są schematy, ostatecznie możesz zdjąć tapicerkę i miernikiem sprawdzać przejście każdego kabla od jego konektorka w słupku do odpowiedniego styku we wtyczce silnika szyby. Na razie możesz odciągnąc osłonę gumową i ruszac każdym kabelkiem sprawdzając w trakcie czy szyba przestaje działać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości