dolozenie sterownika do seryjnego centralnego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szpeco69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt paź 20, 2009 22:23
Lokalizacja: Opolskie Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

dolozenie sterownika do seryjnego centralnego

Post autor: szpeco69 » śr sie 18, 2010 10:56

Witam wszystkich Forumowiczów :bigok:

kupiłem sobie uniwersalny radiowy sterownik o kodzie dynamicznie zmiennym do VW Golfa Mk3 , chcialbym go podlaczyc do seryjnego zamku centralnego na 12 pinow, taki mały bajer:D
chcialbym go teraz zamontowac, ale nie bardzo wiem jak;/ :grrr: :grrr: :grrr:
dostałem o taki schemat:


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

bylbym bardzo wdzieczny gdyby mi ktos napisal ktore kable z schematu do ktorych z golfa podlaczyc :bajer:

pozdrawiam:))))


Obrazek

Golfik coraz bardziej do przodu:D:D:D:D zapraszam


viewtopic.php?t=284537

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

dolozenie sterownika do seryjnego centralnego

Post autor: Paweł Marek » śr sie 18, 2010 13:30

Kolego było sto razy. Znajdziesz na forum w archiwum wyszukiwarką co jest u dołu strony. Z tym że chyba jeszcze nie wkleiłeś całości instrukcji, chodzi o sposób konfigurowania wyjść na central (niebieski i zielony). Jeśli masz więcej to tu wklej ale poszukaj najpierw gdzie podłączyć które kable to było opisywane. Zależnie od tej konfiguracji jaka ona jest bedziesz pewnie potrzebował 1 lub 2 przekaźniki zwykłe samochodowe jak do świateł po kilka zeta. Dopisz czy masz szyberdach i/lub szyby elektryczne - będziesz wówczas zainteresowany uruchomieniem komfortu. (domykania szyb i dachu))


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

szpeco69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt paź 20, 2009 22:23
Lokalizacja: Opolskie Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

dolozenie sterownika do seryjnego centralnego

Post autor: szpeco69 » śr sie 18, 2010 15:26

widzialem,ze bylo, lecz nie pasowaly mi poprzednie...

w linku jest pelna instrukcja, posiadam pilot 3 przyciskowy z otwieraniem bagaznika
http://www.lodz.mm.pl/~sarnea/sterownik.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam i prosze :chytry:


Obrazek

Golfik coraz bardziej do przodu:D:D:D:D zapraszam


viewtopic.php?t=284537

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

dolozenie sterownika do seryjnego centralnego

Post autor: Paweł Marek » śr sie 18, 2010 19:32

Konfigurujesz na sterowanie impulsami plus czyli drugi obrazek. Wówczas na jednym z kabli na dole schematu po prawej pojawi się plus przy zamykaniu - podłączasz go do kabla szarego w wiązce drzwiowej albo przy pompce. Drugi do zielonego. o resztę kabli do kierunków, stałego plusa, do zapłonu, masy i włączników drzwiowych już błagam nie pytaj było sto razy. Komfortu nie wykorzystujesz jeśli nie masz szyb elektrycznych i dachu. Kanał dodatkowy możesz do czegoś tam wykorzystać jak ci przyjdzie do głowy, np otwieranie klapy siłownikiem co jest dla mnie bez sensu ale auto twoje.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości