Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob lip 19, 2008 00:09

abrams spore, ale dość OT :chytry:


:-k ...

gailbraith

Post autor: gailbraith » pn sie 25, 2008 19:53

Witam

Mam pytanie do kolegów a nie chcę po to nowego tematu zakładać.

Tylne łożyska wymieniłem dzięki tej super poradzie więc dzięki Panowie. Teraz przyszła kolej na przednie. Łożyska zakupione lecz cały etap ich wymiany będzie przeprowadzony u mechanika z powodu tego, że nie mam niestety (jeszcze) dobrych zestawów narzędzi jak również sposobu na "wyciśnięcie" starego łożyska.

Więc chcę zapytać na co mam zwrócić uwagę jak te łożyska będą mi wymieniać. Czy też ważna jest tutaj siła dokręcenia? Jakieś konkretne porady?

Wolę zapytać bo zainwestowałem w bardzo dobre łożyska i szlag mnie trafi jeśli po kilku miesiącach padną bo montaż był nie fachowy. Niestety nie mam zaufania do mechaników, wybaczcie więc mi to. Wszelkie rzeczy przeprowadzam zazwyczaj w aucie sam lecz teraz niestety wyboru nie ma.



Awatar użytkownika
Rafal1920
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: sob cze 13, 2009 22:34
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Rafal1920 » pt lis 20, 2009 19:19

dziejo pisze:dziejo
jakiej firmy sa te lozyska?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=508945

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 29, 2010 18:36

jakiej firmy sa te lozyska?
FEBI



Dani90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: pt maja 15, 2009 21:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: Dani90 » pn mar 07, 2011 21:52

Witam, Panowie mam wielki problem krew mnie już zalewa z tymi łożyskami :grrr: Chuczało mi lewe więc wymieniłem ale chyba nie było potrzeby wystarczyło je dokręcić bo to taki był raczej dźwięk, i wszytko było ładnie cicho, po wymianie skrzyni wyciągałem tez półosie, i teraz wyje mi lewe tylne lub przednie, z tymi z tyłu jest chyba problem z czopami dokręcam je tak żeby jak postawie auto na ziemie to żeby nie miały luzu, bo jak koło w górze to jest oki dopiero jak na ziemi jest to luzu czuć i dokręcam te śruby co kawałek, dokręciłem je prawie na maxa koło ma lekki opór jak się kręci, nie zatrzymuje się normalnie widać że łożysko je hamuje. lewe jest już oki tzn nie ma luzu nawet na ziemi, prawe ma może z 1mm luzu ale chuczy tak samo jak latały oba jak głupie. czemu muszę je dokręcać co kawałek? czy luz mozę być przez wywalone gumy na belce? i wyje mi przednie łożysko? wyje 70-80 potem już jest cisza



AmonRSR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw mar 18, 2010 20:47
Lokalizacja: RSR

Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: AmonRSR » ndz mar 13, 2011 01:25

Dani90, dokręcasz tak jak opisane aby podkładka mogła się poruszać?



Dani90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: pt maja 15, 2009 21:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: Dani90 » ndz mar 13, 2011 18:00

zrobiłem inaczej dokręciłem sporo mocniej, potem luzowałem ale wraz coś jest nie tak, guma lewa od belki jest do wymiany luz na niej z 1 cm,
A co do łożyska to jak skręcam w prawo to cisz jak w lewo to się nasila. Mam pytanie bo wymieniałam szczeki hamulcowe i w lewy kole zjeżdżają mi one w dół, i samoregulator trze o bębęn?



bastek1809
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:29
Lokalizacja: Skierniewice

Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: bastek1809 » pn kwie 25, 2011 17:00

panowie zalozylem nowy post ale chyba nie potrzebne tylko chcialem sie spytac czy te lozyska to sa uniwersalne jedne czy rozne rodzaje moje auto mk3 1.4 ABD 1992 kupowac trzebe zestaw na tyl bo musze wymienic albo dokrece? dlugo tak mozna jezdzic bo ja tak z 2tys km przejechalem na tym wyciu z kola? dajcie jakis link na te lozyska zebym zlych nie kupil tylne prawo jesli chodzi o moj przypadek



Dani90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: pt maja 15, 2009 21:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: Dani90 » wt kwie 26, 2011 17:37

bastek1809, kup fag lub skf nie ma różnicy lewe czy prawe



maciekek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 24, 2011 23:32

Re: Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: maciekek » pt cze 24, 2011 23:38

Witam, dzisiaj zmieniałem łożyska w Golfie, niestety (eh..) zaginęła mi podkładka.. Żeby nie zostawić samochody na lewarku, założyłem zwykłą podkładkę, i tu moje pytanie. Czy taka podkładka może zostać? Gdzie ewentualnie mógłbym dostać takie cudo? Z góry dzięki.



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Re: Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: hudy8 » wt maja 12, 2015 22:10

Witam. Temat dość stary ale może ktoś się wypowie odnośnie mojego problemu. Otóż grzeje mi się jedno tylne koło. Sprawdziłem wszystko związane z hamulcami i nie ma żadnych problemów. Podniosłem dziś tył i obracając jego koło robi ono 3,5 obrotu zanim się zatrzyma a to grzejące się 1,5 obrotu. Popuściłem nakrętkę łożyska o 1/5 obrotu i koło kręci się tak samo jak to sprawne ale ma wyczuwalny spory luz na boki. Dokręcam do momentu aż luz zniknie ale koło wtedy obraca się słabiej. Czy to oznacza że łożysko jest do wymiany? Łożysko nie szumi.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: Michał_1977 » śr maja 13, 2015 06:41

hudy8 pisze: Dokręcam do momentu aż luz zniknie ale koło wtedy obraca się słabiej. Czy to oznacza że łożysko jest do wymiany? Łożysko nie szumi.
Dokręca się inaczej. Trzeba stopniowo dokręcać do momentu gdy da się jeszcze śrubokrętem przesunąć podkładkę pod nakrętką.Jeśli już się nie da,znaczy,że za mocno i trzeba poluzować.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: hudy8 » śr maja 13, 2015 08:41

No tak ale jak dociągnę to koło ma niewielkie opory i się grzeje. Natomiast jak popuszczę to koło ma luz. Cały czas mówię tu o obrocie nakrętką o max 1/5 obrotu. Łożysko w tym kole nie było wymieniane ma ponad 300tys.



PiterMK95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:12
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana łożyska koła tylnego - fotoporada by DZIEJO

Post autor: PiterMK95 » pt gru 23, 2016 14:05

Panowie bez zakładania nowego tematu, czy jak zgubiłem podkładki na tył mogę je zastąpić normalnymi? :D


Lepiej samemu naprawić niż oddać w cudze ręce :D
Wczoraj minęło, jutro niepewne, tylko dziś jest pewne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości