Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » śr mar 14, 2007 22:47

Kapsel, skaj nie jest latwa w modelowaniu tylko jest "sztywna jak blacha" tak to mowil pewien tapicer, a fotka ktora pokazal Przemo_vw zrobilem kolesiowi na majovwce i gadalem z nim, robil mu jakis tapicer z nad morza chyba i zaplaciul ok 1200-1300zl wiec jesli masz zamiar zamknac sie w 1k zl to zastanow sie lepiej...



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » śr mar 14, 2007 23:18

Kapsel podziwam twój zapał... tez nie lubię przepłacać i nie stac mnie zeby waydac nawet tylko 1Kzł na tapicerkę, natomiast lubie sam robić to czego pozornie nie da zrobić się w domu, ale jesli chodzi o tapicerkę to naprawde to nie jest prosty temat, widziałem ostatnio toyote corolle po tapicerowniu całości łącznie z podsufitką i bagaznikeim, biało niebieska skóra pod kolor samochodu, naprawde swietna robota i piorunujący efekt, gość nie chciał sie przyznmać ile zapłcił powiedział tylko że 5cio cyfrowa liczba!Ale w tym przypadku dochodziło jeszcze to że to prawdziwa skóra była,ale wracjąc do tematu też chciałbym samemu zrobic sobie tapicerkę, nie raz juz obklejałem materiałem boczki w samochodzie, panele, czesci deski rozdzielczej i powiem tyle że przy odrobinie pracy jesli chodzi o deskę rozdzielczą i boczki to jest to do zrobienai ale z siedzenaimi to moze juz być problem, jaki masz pomysł na siedzenia?Bez szycia chyba sie nie obejdzie?Nie wystarczy tylko klej, poza tym przeszycia na siedzeniach duzo poprawiaja wyglad pomijając już to że musi to byc trwałe.
Oczywiscie bacznie będe obserwował temat i życze ci powodzenia ale w sprawie zrobienia foteli w domu nie mając stycznosci wczesniej z tapicerowniem to moze byc naprawde ciezko uzyskać efekt i do tego trwałość...
Do tego wszystkiego jest jeszcze jedna alternatywa w prawdzie to nie to samo co skóra ale na pewno poprawi wyglad tapicerki i nastrój właściciela a ceny sa normalniejsze przynajmniej u mnie w mieście, mam na mysłi flokowanie tak jak napisałem jest to dalekie od skóry ale mi też sie podoba.
http://www.flokowanie.pl/grafika/vw6.jpg

http://www.flokowanie.pl/grafika/vw2.jpg

fotki pochodzą ze strony jakiejś pierwszej lepszej firmy którą znalazłem przez wyszukiwarkę(nie jest to pseudo reklama:))



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 726
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » czw mar 15, 2007 00:06

k3fir pisze:skaj nie jest latwa w modelowaniu tylko jest "sztywna jak blacha"
zależy jaki skaj ;) są miękkie, cienkie, grube, sztywne ;)
Pan_sowa pisze:zapłcił powiedział tylko że 5cio cyfrowa liczba!
ze najmniej 10 000 ?:>

jak dorwę aparat porobię fotki, jak ułożyć szwy, jak zszyć itp ;)


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
jungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: jungu » czw mar 15, 2007 00:07

ja dzisiaj obszywałem sobie skajem boczek przy drzwiach... jutro albo pojutrze druga strona mnie czeka więc pstrykne kilka fotek dla potomnych :bigok:


[img]http://i11.photobucket.com/albums/a161/jungu/MKIII.jpg[/img]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1374478&highlight=#1374478

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 726
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » czw mar 15, 2007 00:07

narazie mogę to tylko opisać, ale nie wiem czy ktoś się wyłapie :D

[ Dodano: Sro Mar 14, 2007 23:08 ]
jungu, chcialem dodać do postu zdanie ale mi posta napisales :D


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » czw mar 15, 2007 00:43

PGrzemek tak, przynajmniej 10 000 ale efekt jest naprawde zniewalający, szkoda ze nie miałem czym fotek zrobić, tylko ze koleś ma kase, robi ten samochód na japan style, i lubi detale, zażyczył sobie u tego tapicera miedzy innymi zrobić podłokietnik do tylniej kanapy (zadna fabryczna corolla z tego rocznika nie ma) do tego doszło zrobienie skóry na całej zabudowie CA któą zrobił u nas w firmie (kiedy jeszcze w niej nie pracowałem:):)) kosztowała go 12 000 tak wiec koleś lubi wydac, teraz był u nas w sprawie xenonów ale nie wiem czy jeszcze przyjedzie:).Jak zobaczyłem tą tapicerke pierwszy raz to sie zakochałem ale jak zapytałem o cene to ochłonołem..



Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » czw mar 15, 2007 00:44

skaj nie jest latwa w modelowaniu tylko jest "sztywna jak blacha" tak to mowil pewien tapicer
m3tal pisze że lepsza do tego jest skóra ekologiczna, dlatego chyba tego właśnie materiału użyje do obicia Golfera
zrobilem kolesiowi na majovwce i gadalem z nim, robil mu jakis tapicer z nad morza chyba i zaplaciul ok 1200-1300zl
Ale pewnie bez materiału. Widziałem chyba tego golfa gdzieś w necie i ma obite tylko fotele i boczki. Ja zamierzam zmieścić się w tysiączku z fotelami, boczkami deską rozdzielczą, bagażnikiem, słupkami i podsufitką (i wszystko inne co się da obić eko-skórą :grin: ) 2 powód jest taki że lubie zrobić wszystko samemu i cieszyć się ze swojego dzieła oraz być dumny jak ktoś będzie podziwiał efekt mojej ciężkiej (i pewnie trudnej) pracy
siedzenaimi to moze juz być problem, jaki masz pomysł na siedzenia?
Mi się wydaje że z siedzeniami to będzie najmniejszy problem :jezor:
Znalazłem szwaczke która mogłaby mi szyć tapicerki na fotele, ale muszę kupić grube igły do maszyny oraz bardzo mocną i grubą nić (ponieważ cienka przy naciąganiu eko-skaju by go cięła) Tapicerke z fotela będe musiał rozebrać, zrobić formę i dać do szycia. eko-skaj musi być zeszyty ze średnio-twardą gąbką od spodu. Tyle co się dowiedziałem od szwaczki. Klej nie wchodzi w gre. Tapicerke foteli trzeba kroić i szyć na nowo.
Oczywiscie bacznie będe obserwował temat i życze ci powodzenia ale w sprawie zrobienia foteli w domu nie mając stycznosci wczesniej z tapicerowniem to moze byc naprawde ciezko uzyskać efekt i do tego trwałość...
Powodzenie będzie mi bardzo potrzebne :grin: Koło 20 zaczynam szukać materiału i już od tego czasu będe się brał za demontaż wnętrza golfika. Oczywiście wszystko będzie w wersji foto w tym temacie i na mojej stronce w bliskiej przyszłości.
Do tego wszystkiego jest jeszcze jedna alternatywa w prawdzie to nie to samo co skóra ale na pewno poprawi wyglad tapicerki i nastrój właściciela a ceny sa normalniejsze przynajmniej u mnie w mieście, mam na mysłi flokowanie tak jak napisałem jest to dalekie od skóry ale mi też sie podoba.
Flok też jest fajny. To jest coś w rodzaju zamszu, ale może być problem z czyszczeniem tego (skórę mokrą szmatką wyczyścisz :grin: ) przynajmniej tak mi się wydaje że ciężko go utrzymać w idealnej czystości, choć nie jestem pewnien bo nie miałem styczności z tym materiałem. Może następnym razem się pomyśli, bo mi bardzo eko-skóra przypadła do gustu. A może mi wyjdzie konkretnie tapicerka i jakiś chętny znajdzie się na floka we wnętrzu (takie marzenie :grin: ) Czas pokaże :D

Mam jeszcze jedno pytanko bo mnie męczy:
Czy przy klejeniu materiału do deski trzeba ją wcześniej jakoś przygotować ? Może zmatować papierem ściernym ? Jakiej średnicy ?

PozdraVWiam :bigok:


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 726
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » czw mar 15, 2007 00:48

Kapsel, piszesz :
Kapsel pisze:powód jest taki że lubie zrobić wszystko samemu i cieszyć się ze swojego dzieła oraz być dumny jak ktoś będzie podziwiał efekt mojej ciężkiej (i pewnie trudnej) pracy
Kapsel pisze:Mi się wydaje że z siedzeniami to będzie najmniejszy problem :jezor:
Znalazłem szwaczke
hehe :D zdecyduj się ;)


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » czw mar 15, 2007 00:58

widziałem ostatnio toyote corolle po tapicerowniu całości łącznie z podsufitką i bagaznikeim
Czy to nie jest ciemny-błękit z silnikiem 1.4 turbo (w wersji hatchback) z wlotem ala Lancer na masce ?
Kapsel napisał/a:
powód jest taki że lubie zrobić wszystko samemu i cieszyć się ze swojego dzieła oraz być dumny jak ktoś będzie podziwiał efekt mojej ciężkiej (i pewnie trudnej) pracy


Kapsel napisał/a:
Mi się wydaje że z siedzeniami to będzie najmniejszy problem
Znalazłem szwaczke


hehe :D zdecyduj się ;)
:rotfl: fajnie to mi wyszło. Niestety nigdy nawet przy maszynie nie siedziałem :grin: Ale ja będe robił formy itp. Szwaczka będzie jedyną osobą która poza mną będzie miała styczność z tapicerką i będzie tylko zszywać kawałki w całość, dlatego to można jeszcze wybaczyć :jezor:

PozdraVWiam :bigok:


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » czw mar 15, 2007 01:09

Czy to nie jest ciemny-błękit z silnikiem 1.4 turbo (w wersji hatchback) z wlotem ala Lancer na masce ?
Błękit ale jasny perła z grafem ala manga na bokach, raczej jeszcze nigdzie go nie było bo jest też świezo po lakierowaniu.



Awatar użytkownika
Czezary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 01:24
Lokalizacja: Wuwua

Post autor: Czezary » czw mar 15, 2007 18:14

Właśnie idealnie znalazłem ten temat, bo akurat też robie nową tapicerkę.
Cały czas jest rozmowa o skaju lub skórze ekologicznej, ale jakim klejem przykleić zwykly materiał obiciowy ? Boję się, że klej przejdzie przez materiał i będzie widoczny na zewnątrz.
To co się dowiedziałem to obszycie foteli i kanapyprzez tapicera to dwa roboczo dni (mój liczy sobie 50 zł/dzień, ja kupuje materiał i nici).

Co myślicie o takim rozwiązaniu ? http://www.allegro.pl/item172995208_pok ... ienia.html
Z tego co się dowiedziałem pokrowce są jak druga warstwa ( znaczy nie widać , że to pokrowce), po komentarzach widać, że ludziom też się podoba. Wygląda ładnie, materiał raczej też dobry, no i tanio.


Sprzedany....
http://www.allegro.pl/item263507939__piekny_silver_golf_ii_gl_1_8_87_gaz_oz_pewny.html

kubers
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw sie 17, 2006 19:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubers » czw mar 15, 2007 19:10

czezary, to zwykly tapicerski pokrowiec, fakt nie widac, ze to pokrowiec, ale kiedys mialem podobne i sie strasznie pyli z tego... Moj ojciec ma warsztat, jest w nim tapicer (teraz zajmuje sie renowacja starych samochodow), kiedys cos takiego robil, ale szczerze mowiac, lepiej od nowa obic... Wyglada to jak seryjna tapicerka, ale "tego czegos" w tym brakuje.

[ Dodano: 15 Mar 2007 18:15 ]
no i troche trzeba sie narobic przy montarzu, tzn pozdejmowac wszystkie elementy z fotela i zalozyc jak bedzie juz pokrowiec (np. te plastiki od zaglowka), ale to chyba nie problem :)



Awatar użytkownika
jungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: jungu » czw mar 15, 2007 20:01

jeden boczek już zrobiłem i uważam że wyszedł przyzwoicie,na boczek pod eko-skórę przykleiłem gąbkę 5mm grubości co dodało trochę efektu oraz zyskało to że boczek nie jest twardy i niemiły w dotyku, niestety nie da się nigdzie zawinąć materiału żeby było zakończenie więc postanowiłem że dam dwie listwy chrom 5mm, bo to powinno załatwić sprawę. fotki dam jutro albo w weekendzik.
ps. Kapsel, dzieki za punkciki :pub:



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 726
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » czw mar 15, 2007 20:32

jungu pisze:niestety nie da się nigdzie zawinąć materiału żeby było zakończenie
jeżeli chodzi o boki boczka to zawiń materiał do środka do wewnętrznej strony, jeżeli chodzi o ten odcinek pod tą czarna listewką co jest u góry najlepiej będzie wyciągnąć ten chrom i pod niego wrzucić materiał i dopiero przykleić tak samo ten nad kieszenią ;)
jungu pisze:fotki dam jutro albo w weekendzik.
czekam ;)
jungu pisze:gąbkę 5mm grubości co dodało trochę efektu oraz zyskało to że boczek nie jest twardy i niemiły w dotyku,
to dobry pomysł ja myślałem co by z 10 mm gąbki zrobić, ale mogłoby być za grube, zaś tam gdzie masz miejsce na ramie wyciąć takie kwadraciki np z karimaty, wtedy by powstał fajny efekt wypuklenia ;)


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości