Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
kristof91
Aloha Style
Aloha Style
Posty: 692
Rejestracja: pn lip 20, 2009 16:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Monachium

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: kristof91 » śr kwie 04, 2012 13:33

Co myslicie o takim czyms? Mial ktos z tym stycznosc? Nada sie na oklejenie slupków a b i c w mkII??

http://allegro.pl/vts-folia-alcantara-w ... 14504.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: matisim » wt lip 10, 2012 21:44

witam.

Zrobiłem swap deski z mk4, należało by teraz wykończyć tą deskę a przy okazji zmienić trochę wnętrze. Był środek w skórze ori z mk3 czarny.Chce w siedzenia wstawić alcantarę na siedzisko i oparcie,a w skórze zostawić tylko boki siedzeń. Deska też musi być obszyta no i przednie boczki w drzwiach muszą być trochę zwężone na rzecz deski i będzie trzeba tez je trochę obszyć. Zastanawiam sie jak to wszystko połączyć, fotele i podsufitówkę w alcantarze, a deskę w skórze takiej matowej jak w audi czy coś, (oczywiście wszystko obszyte czerwoną nicią) słupki też bym chciał mieć obszyte, teraz są czarne ale obszycie wydaje mi sie lepsze..

Może ma ktoś jakieś ciekawe zdjęcia czegoś takiego? doradzicie coś? :bigok: chciałbym żeby to wszystko sie zgrywało jakoś

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=343053" onclick="window.open(this.href);return false; temat do golfa jakby cos..



erykcole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 18:16

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: erykcole » ndz lip 15, 2012 18:43

Witam
Troche bawię sie w tapicerowanie swojego auta i miałem pewne problemy a mianowicie kleje:]
ale rozwiązałem problem znajdując odpowiedni klej do klejenia skóry czy też eko skóry tzw. skaju ,czy też alikantry czy alkantry , wiżc moge z czystym sumieniem polecic klej do klejenia wszystkiego co chcecie przykleic ,obić ,klej o nazwie SAR 306 lub klej Butacoll A . dwa niezawodne ale uważajcie jak kleicie bo repozycja bywa niemożliwa:]

Pozdrawiam



erykcole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 18:16

Re: Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: erykcole » pn lip 16, 2012 00:36

daje link do kleji , kleic mozna kokpity nawet całe, całe boczki np ja tak robie i nic nieodejdzie nawet w upał :bigok:

http://hurtownietapicerskie.pl/category ... tegory=26

a tu link do gościa który własnie całą corvete zrobił sporo mozna zobaczyć :

http://www.arabiandrift.com/video/22295 ... r-Interior" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: matisim » wt lip 17, 2012 09:48

http://fotem.pl/show/full/eac59c17a638c4d7835cac3c0307


czy ta skóra ma jakąś swoją nazwę?? chce taką kupić ale nie wiem nawet jak szukać...



erykcole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 18:16

Re: Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: erykcole » czw lip 19, 2012 19:29

matisim pisze:http://fotem.pl/show/full/eac59c17a638c4d7835cac3c0307


czy ta skóra ma jakąś swoją nazwę?? chce taką kupić ale nie wiem nawet jak szukać...


Proszę bardzo skórka na siedzenia do auta carbonowopodobna :grin:

http://hurtownietapicerskie.pl/1302-ska ... racyt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
teraz cenowo wyglada ze 74,82 zł
czarną skórke również dostaniesz u nich.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: matisim » pt lip 20, 2012 08:45

erykcole, dzięki, a ta skóra na boczkach siedzenia i zagłówku?? bo nie jest to taka skóra jak mam w mk3, jakaś inna, ładniejsza :)

i pytanie- czy ten skaj carbon nie nagrzewa sie jak normalna skóra?? bo w upały na mojej czarnej skórze usiąść to jest masakra i zastanawiam sie nad tym carbonem albo po prostu alcantarą :grin:



pawek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 14, 2012 08:32

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: pawek88 » sob lip 21, 2012 11:56

Witam powracając do tapicerki w samochodzie mam swojego golfika jestem tapicerem z zawodu mogę powiedzieć tyle ze klej tapicerski jest drogi ale co doschnięcia wystarczy około 5 -6 godzin aby klej zasechł deskę rożdzielcza w golfiku trzeba było by kupić na wymiar materiału i troszkę w zapasie cały materiał wymierzony położyć na sucho na deskę przymierzyć i starannie powycinać otwory a następnie opryskać klejem całą deskę górną warstwę pozostawiając otwory na później na samym końcu spryskać otwory i po dociskać ja jeszcze nie obiłem sobie swojego golfika ale niedługo mam zamiar to dobić wiec jak zrobię to przekaże fotki jak to wszystko wyszło :) :-)



WNS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt sie 10, 2012 13:24

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: WNS » pt sie 10, 2012 22:53

Obrazek

zdjęcia kiepskiej jakości, ale za takie obicie eko skórą zapłaciłem 305zł kanapa oczywiście też jest obita.



kfiatek-ona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 02, 2013 12:10
Lokalizacja: Oświęcim

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: kfiatek-ona » śr sty 02, 2013 14:38

Witam,
gratuluję wszystkim wyników pracy :) mąż chce zmienić tapicerkę w naszym autku i siedzę w necie i czytam, czytam, czytam jak to zrobić :)
na szczęście natrafiłam na to forum i chyba wszystkiego można się tu dowiedzieć - super. O rozkładanie foteli, ściąganie tapicerki nie martwię się bo tym zajmie się mąż, na mnie padło szycie :) jesteśmy w trakcie wyboru materiałów i kolorów. Mam jednak kilka pytań:
1. Obecnie siedzenia mamy ze zwykłej tkaniny - trudno to nazwać welurem :) Czy odrysowując obicie foteli na ekoskórze czy skaju, gdzie wzorem jest miękki materiał muszę brać pod uwagę jakiś większy zapas materiału? Obecne obszycie ma już swoje lata więc jest ponaciągane.
2. Jaki będzie lepszy materiał skaj czy ekoskóra i dlaczego? Auto bez klimy.
3. Czy są różne rodzaje klejów do ekoskóry i skaju?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: grg474 » ndz sty 20, 2013 11:52

kfiatek-ona, zastanów się nad połączeniem skóra czy tam skaj i alcantara tam gdzie dotykają plecy i uda - auto bez klimy - w upały i w zimę będziesz żałować że tak nie zrobiłaś (jeździłem dużo na skórzanych fotelach i wiem coś o tym jak fajnie jest usiąść na skórze przy minus 20 i przy plus 40 - tak plus 40 we Włoszech)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
maro92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 19:29
Lokalizacja: Zakliczyn k. Myślenic

Re: Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: maro92 » wt lut 19, 2013 17:55

Obrazek


A czy da sie wyjąc ten element boczku zaznaczony na żółto aby go okleić skórą? :bajer: albo w jaki sposób okelić ten element aby to ładnie wyglądało?



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: Przemula » śr mar 20, 2013 16:51

Koledzy chcę się sam zabrać za zmiane tapicerki w MK IV tzn zmiana tyczy się podsufitki i słupków obecnie mam taki brzytki materiał oryg. ktoś palił wczesniej w aucie i dość ze słupki przyjarane to pods. czarna się zrobiła . jest teraz na niej takl jasny materiał jak w orig . pytanie czy ekoskórę którą chcę położyć lub inny materiał to czy kłaść na ten materiał czy trzeba zrywać go . I czy problem jest w tapicerowaniu uszczelek w kolor ?, mam 3d i z przodu jest walnięta uszczelka w okolor tapicerki , jest z tym problem żeby na nią nałożyć nową tapicerke czy też z niej zdzierać oryginalny materiał . Proszę o porade :)



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Jak obić wnętrze skórą lub innym materiałem ?

Post autor: matisim » ndz kwie 14, 2013 12:42

maro92 pisze:Obrazek


A czy da sie wyjąc ten element boczku zaznaczony na żółto aby go okleić skórą? :bajer: albo w jaki sposób okelić ten element aby to ładnie wyglądało?

w zwykłej tapicerce trzeba to wyciąć, okleić i potem skleić,. w skórze jest łatwiej bo jest to już łączone więc nie trzeba tyle ciąć :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości