Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: TheBiSHoP » wt sty 01, 2013 19:36

usunąć immo z ECU silnika, zamontować adapter do licznika mk1/mk2 i po sprawie


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
patryk_stg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 17, 2008 18:11
Lokalizacja: Starogard Gdański

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: patryk_stg » sob sty 12, 2013 11:02

Czy przejściówką która jest opisana w tym temacie będzie pasować do Passata B4 ?
Znalazłem taką przejściówkę na ebay.de http://www.ebay.de/itm/Adapter-Kabelbau ... 53de707951" onclick="window.open(this.href);return false;
Dla czego jest aż tyle kostek ? 2 do licznika z Golfa 4 i aż 2 do wiązki w aucie ?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: matisim » sob sty 12, 2013 16:30

niebieski i zielona do licznika, dwie niebieskie do skrzynki a ta mała czarna to pewnie do kierunków jest... żeby na liczniku pokazywało który kierunek miga.



Awatar użytkownika
Mk2Wro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1174
Rejestracja: pt paź 10, 2008 11:44
Lokalizacja: DTR
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: Mk2Wro » sob sty 12, 2013 20:29

Witam takie pytanie mam.
Po SWAPie silnika PD do golfa 3 świeci mi się kontrolka oleju chociaż oleju jest stan :)
Jest jakaś możliwość zmostkowania by sie nie świecilo ? z tego co doczytalem na szybko to w 1Z są dwa czujniki oleju a w PD jeden i dlatego tak jest ;/ jest jakaś opcja na to ?



mateusz00k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 29, 2010 21:54

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: mateusz00k » wt sty 29, 2013 01:25

Witam mam tylko jedno pytanko mam golfa 3 1,9TD to ze licznik z golfa IV pasuje to wiem ale czy są jakieś dodatkowe przeróbki czy tylko te piny itp?



Awatar użytkownika
Mk2Wro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1174
Rejestracja: pt paź 10, 2008 11:44
Lokalizacja: DTR
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: Mk2Wro » wt sty 29, 2013 10:27

mateusz00k, Raczej nie pasuje bo z TDI do TD nie bedzie to gralo razem ;/ z mojego doświadczenia to wiem



Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

Re: Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: Krzychu_14 » wt sty 29, 2013 23:10

Mk2Wro pisze:mateusz00k, Raczej nie pasuje bo z TDI do TD nie bedzie to gralo razem ;/ z mojego doświadczenia to wiem
będzie działać,tylko trzeba zrobić adapter obrotomierza.

1.
greg pisze:najważniejsze to to że udało się zrobić adapter obrotomierza do diesla - bo każdy mówił ze się nie da

[ Dodano: Wto Mar 20, 2007 8:16 am ]
dla tych co montować będą zegary z mk4 TDI lub SDI w mk3 D lub TD musicie zmontować takie "urządzonko"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lub ten
2.
TheBiSHoP pisze:Ja dodam swój konwerter obrotka TD -> TDI gdyż ten który zbudowałem z forum był strasznie niestabilny. Jest zestrojony w zasadzie do MK2 ale będzie dobrze pokazywał wszędzie gdzie przełożenie alternator -> wał jest 2:1. Dodam że należy zmienić kodowanie licznika na 6 cylindrów czyli xxx6x.

Obrazek

Działanie obrotka Live =]

http://pl.youtube.com/watch?v=2sNm-MWJfXY



Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: Jacek6804 » ndz mar 10, 2013 11:35

Siema, wiem że to nie forum seata, ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Mam pare nietypowych pytań. Od czego zegary założyć do toledo 1l? Aktualnie mam zegary z TDi i predkosciomierz na linkę, ale zrobiłem swapa na vr6 i już mam w wiązce poprowadzone kable do impulsatora więc z tym problemu już nie będzie. Chciał bym aby licznik współpracował z 6oma cylindrami, oraz działało MFA. Wskaźnik poziomy paliwa nie jest bardzo ważny. Zwróćcie uwagę na kształt licznika i na wymiary. Z tego co widzę to golf iv ma u góry szybkę schowaną głębiej a na dole bliżej kierowcy, u mnie jest na odwrót. Jeszcze kwestia szerokosci jest.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przeglądając internet dostrzegłem że skoda octavia ma licznik o podobnym kształcie, no ale sam nie wiem.


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

quicksilver23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 07, 2012 00:11

Re:

Post autor: quicksilver23 » czw lip 04, 2013 01:27

Możesz dodać do listy licznik 1J0 919 881 B 260Km/h MFA (to jest wersja benzynowa z mkIV 1.6)
U mnie działa wyśmienicie (golf III 1.8, 75KM, AAM). Prędkościomierz sprawdzałem na GPS'ie i pokazuje dosłownie taką samą prędkość jak na pomiarze z gps'u (ani nie zawyża ani nie zaniża prędkości). Obrotomierz nie zauważyłem żeby wprowadzał jakieś przekłamania.
Także jedyne czynności poza montażem w desce rozdzielczej to pogaszenie zbędnych alarmów przez VAG'a no i zabawa z pływakiem... :grin:



dj.danas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 19:09

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: dj.danas » czw lip 25, 2013 21:46

Witam! Mam pytanie odnośnie wskazań paliwa na liczniku z golfa IV w golfie III. czy jesli kupie cała pompę z IV czy podejdzie do III? Bo jakoś średnio chce bawić się w przekładanie i z reszta nawet nie wiem jak tom zrobić.



Awatar użytkownika
chudy439
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw gru 27, 2012 21:43
Lokalizacja: Chojnice

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: chudy439 » pn lis 04, 2013 11:49

witam czy te zegary bedą współpracować z silknikem w vw golf 3 1.9dObrazek



MloOoOdy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 22, 2013 21:11

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: MloOoOdy » ndz mar 16, 2014 19:09

Witam!
Odświeżę trochę temat. Wrzuciłem licznika z Golfa IV do Toledo 1L. Wszystko działa normalnie, jednak borykam się z 2 problemami.
1. Wskazania prędkościomierza. Do ok. 70km/h zawyża o 7kmh, a później już idzie w cały świat. W jaki sposób go dostroić VAGiem ?
2. Wskaźnik paliwa. Wygiąłem go w drugą stronę jednak ciągle nie zadowala mnie ten wskaźnik. Czy wystarczy mi sam pływak z Golfa IV - http://allegro.pl/czujnik-poziomu-paliw ... 95390.html" onclick="window.open(this.href);return false; ? Czy coś jednak samo to będzie za mało ?
Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
bigozz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw sty 20, 2005 11:58
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: bigozz » śr maja 14, 2014 14:27

MloOoOdy,
Ad1. Wskazanie można przekodować, odpowiedzialna jest za to ostatnia cyfra z kodowania zestawu wskaźników, niestety jeśli Twój impulsator wysyła inną niż zakodowana w liczniku liczbę impulsów na 1 km to przekłamania będą zawsze :(
Ad2. Wystarczy Ci to co pokazałeś w aukcji, musisz to tylko w odpowiedni sposób przymocować do swojego koszyka z pompą paliwową w baku :)


VW w sercu
na co dzień MB W210 3.2 CDI
od święta MB W123
doszedł Golf mk2 USA

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: slawko333 » sob paź 18, 2014 18:13

zrobiony swap do corrado na 1,8 t z octavi, silnik, wiazka zegary ori ze skody przelozone, chciabym manetke mfa z corrada podpiac pod wtyczne mfa ze skody, ale maja rozne ilosci kabli, da rade je jakos polaczyc, czy kombinowac z manetka ori ze skody



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości