Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
piotreko28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 12, 2008 01:52
Lokalizacja: Ostroleka
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: piotreko28 » śr kwie 04, 2012 21:38

Panowie, mam pytanie mam zamiar przełożyć silnik z cordoby 1.9 tdi AGR z 2000r do golfa mk3 i chciałbym przełożyć tez licznik. silnik przekładam ze skrzynią i calym osprzetem i całą elektryką (silnika z kompem i elektryką skrzyni). Mam pytanie czy podłecze licznik pod instalacje golfa na przejściówke czy bedzie ten licznik działał.


części golf mk3 , gg9807500

Awatar użytkownika
Mk2Wro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1174
Rejestracja: pt paź 10, 2008 11:44
Lokalizacja: DTR
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: Mk2Wro » czw kwie 05, 2012 02:47

Obrotomierz bedzie dzialal bo jak dobrze pamietam AGR jest jeszcze bez szyny CAN :bajer:



Awatar użytkownika
piotreko28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 12, 2008 01:52
Lokalizacja: Ostroleka
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: piotreko28 » pt kwie 06, 2012 21:41

to by zle nie było bo mam cały kpl.. bo rozebrałem taka cordobe na części, bo jak nie podejdzie licznik to musze szukac ori od golfa tdi bo teraz mam Pb+ lpg


części golf mk3 , gg9807500

Awatar użytkownika
Mk2Wro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1174
Rejestracja: pt paź 10, 2008 11:44
Lokalizacja: DTR
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: Mk2Wro » sob kwie 07, 2012 10:12

piotreko28, Od tdi do benzyny to raczej nie bedzie chodzić



Awatar użytkownika
piotreko28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 12, 2008 01:52
Lokalizacja: Ostroleka
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: piotreko28 » pn kwie 09, 2012 21:32

Mk2Wro, to jak to powinienem zrobić zeby wszystko działało Ok. prosze o podpowiedź


części golf mk3 , gg9807500

Awatar użytkownika
Mk2Wro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1174
Rejestracja: pt paź 10, 2008 11:44
Lokalizacja: DTR
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: Mk2Wro » pn kwie 09, 2012 23:47

piotreko28, Twoj licznik z benzyny nie bedzie dzialal poprawnie, potrzebujesz licznika od TDI ten z cordoby powinien być ok



Doombringer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 10, 2012 10:37

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: Doombringer » wt kwie 10, 2012 15:01

Witam
Zadam dość dziwne pytanie wiec nie zjedzcie mnie na śniadanie :)
Dostało mi sie dwa liczniki od Octavii prawdopodobnie jedynki. Numery mogę podać dopiero w domu bo nie znam na pamięć. Narazie nie wiem czy wogole sprawne. wiem jedynie, że są tak zrobione, ze nie trzeba specjalnie przerabiać licznika jak ma to miejsce z mk4. Pytanie czy można je też zamontować i co zmienić aby liczniki pokazywały w miarę rzeczywistą prędkość? Liczniki są EU z oboma systemami miary prędkosci. Obrotomierz 0-5000, prędkościomierz 0-200 km/h i tu jest różnica bo w moim Vento licznik jest od 20-220. Dodatkowo czy i ewentualnie jek sprawdzić działanie licznika bez podłaczania do komputera? Podświetlenie, zasilanie i niektóre kontrolki chyba dam radę sprawdzic ale nie wiem jak z prędkoscią i obrotami oraz poziomem paliwa i temperaturą(nie wiem jakiego typu czujniki temperatury są używane w samochodach)



Awatar użytkownika
piotreko28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 12, 2008 01:52
Lokalizacja: Ostroleka
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: piotreko28 » wt kwie 10, 2012 21:26

Mk2Wro, tak też myślałem, dzięki za potwierdzenie moich przemyśleń


części golf mk3 , gg9807500

Awatar użytkownika
ventylek86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 09:14
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: ventylek86 » ndz kwie 15, 2012 08:53

wczoraj podłączyłem licznik od mk4 w swoim vento i po przekręceniu zapłonu coś piszczy tak ze 3 razy i przestaje . oprócz tego świeci mi się kontrolka od hamulców na środku tzn miga . co to może być ? kolejne pytanie czy jak włożę pływak z pompą od mk4 to trzeba robić adaptację ?? jeszcze jak zrobić tak żeby kontrolki które mam koło włącznika świateł przenieść do licznika tzn ABS i PODUCHA



Doombringer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 10, 2012 10:37

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: Doombringer » ndz kwie 15, 2012 21:20

Witam ponownie. A więc tak. Liczniki, które zdobyłem to 1U2 919 034 G oraz 1U0 920 901 E.
Oba działają. Moze inaczej. Udało mi sie sprawdzić wsystko oprócz obrotów i prędkości.
Pierwszy postanowiłem wykorzystać na podmianę zamiast mojego licznika. I tu parę pytań i uwag.

Oba liczniki są od TDI. Obroty 0-5000, prędkosć 0-220. Oba są w wersji europejskiej i aktualnie ustawione na mile. Oba są bez MFA co mnie nie przeszkadza.
Problemem są pewne rozbieżnosci w pinach wtyczek. W zegarach, które mam pin 15 w niebieskiej wtyczcie ma być wolny. W rzeczywistości jest od przeciwmgielnych przednich. Z kolei pin 13 miał być od kontrolki świec zarowych a pokazuje kontrolkę świateł mijania.
Przeszukałem już wiele tematów i dałem za wygraną. Ponieważ pin 1 w zielonej wtyczce jest pusty to do niego podepnę sie z kontrolka świec.

W jednym zmianiłem już podświetlenie ale narazie jeszcze go nie złożyłem bo zanosi sie na drobną obróbkę. Drugi mam na zbyciu jakby ktos wolał bawić sie z licznikiem od octavii I. Jedyny feler obu liczników to to, ze szybka ma zarysowania i kilka wtopionych kulek metalu. widać ktos cos ciął palnikiem w pobliżu liczników. oczywiscie trzeba zmienić etykietę prędkosciomierza na same km/h bo teraz jest system podwójny z naciskiem na MPH

Mam drobny problem z konrolką ręcznego/brak płynu hmulcowego. Podczas testów zwarłem do masy wszystko co opisane w temacie. Kiedy próbowałem zewrzec takze "czujnik" braku płynu to zaraz po podaniu zasilania na zapłon kontrolka zaczynała migać i piszczało 3 razy. Kiedy odpiąłem ten kabel to kontrolka gaśnie ale po ok minucie z powrotem zaczyna sie to samo. Może ktos ma radę? to jedyny problem jaki narazie widzę przy testach liczników na "biurku"



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: matisim » ndz kwie 15, 2012 21:24

ventylek86 pisze:jeszcze jak zrobić tak żeby kontrolki które mam koło włącznika świateł przenieść do licznika tzn ABS i PODUCHA

gdzieś czytałem że niby sie nie da, ale nie wiem czy tylko w jakimś modelu licznika czy coś, ale nawet jak nie idzie to myślę że kabelek od tej kostki gdzie jest abs i poducha do licznika pociągnąć i bezpośrednio pod żarówke... powinno działać :)



Awatar użytkownika
marcinoGTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: pn maja 15, 2006 16:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: marcinoGTI » sob kwie 21, 2012 23:02

ventylek86 pisze:wczoraj podłączyłem licznik od mk4 w swoim vento i po przekręceniu zapłonu coś piszczy tak ze 3 razy i przestaje . oprócz tego świeci mi się kontrolka od hamulców na środku tzn miga . co to może być ? kolejne pytanie czy jak włożę pływak z pompą od mk4 to trzeba robić adaptację ?? jeszcze jak zrobić tak żeby kontrolki które mam koło włącznika świateł przenieść do licznika tzn ABS i PODUCHA

Witam.

Podeslij kolego jakies fotki jak to wyszlo. Ja kombinuje z licznikiem ze skody octavi RS i porownuje sobie co i jak. Ltora deske masz w vento?
Jak cos to moj mail tren007@wp.pl

Pozdrawiam


Kontakt GG 2331324
Kontakt kom. 696-028-242
http://www.vwdolnyslask.pl/ ZAPRASZAMY :D

Obrazek

dj.danas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 19:09

Re: Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: dj.danas » ndz maja 27, 2012 19:10

Witam! Mam pytanie odnośnie przeróbki. Bo nie pali mi się kontrolka od świateł "długich" oraz świeci się (!) czyli obstawiam ze to ABS. Jak zrobić by pierwsza się paliła a druga nie. I jeszcze jedno pytanie odnośnie kodowania licznika. Jak go przekodować by prędkościomierz i obrotomierz wskazywały poprawne dane? Mój silnik to 1,6 75 KM 4 cylindry?



repek92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw gru 30, 2010 22:52

Zegary z MK IV do MK III - mini FAQ - uzupełnienie

Post autor: repek92 » ndz cze 03, 2012 16:21

byc może przegapiłes kabelek od długich a to że ci swieci (!) spróbuj go zmasować. a co do przekodowania licznika to musisz podpiąc sie pod złacze diagnostyczne nie pamietam który to kabel był ja miałem zamiar podłączyc sie pod te gniazdo ale nie było juz checi zalezy czy masz obd I czy obd 2 i wpinasz sie w ktorys kabeli po podłaczniu pod kompa sczytasz dane z zegarów



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości