[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn sie 31, 2009 18:23

sulno, sprawdź ponownie innej opcji raczej nie ma i przyjrzyj się tym 2 przekaźnikom
axel1989, ja niestety ci tego nie powiem



Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Post autor: markim321 » śr gru 09, 2009 17:57

Witam, walczę nadal z problemem gaśnięcia Golfa TDI 1Z 94'. Panowie otóż wszystko wskazywało na niesprawny przekaźnik 109. Gdy auto gasło zapalała się blado kontrolka świec i niekiedy po wyłączeniu i włączeniu zapłonu mrugnęła jasno i gasła prawidłowo, wtedy auto zapalało od razu a niekiedy nie gasła od razu tylko po kilku próbach odpalenia, bywało tez tak że po ponownym włączeniu zapłonu zachowała się prawidłowo a gdy przekręciłem kluczyk w pozycję rozruchu zaświecała się znowu na blado i silnik nie odpalał. Gdy wyciągnąłem przekaźnik i przekręciłem kluczyk w pozycję zapłonu to objawy podobne jak w przypadku gaśniecia (blado świecąca kontrolka świec i niemożność uruchomienia silnika). Zatem pewny już tego iż to on sprawia problemy kupiłem nowy przekaźnik 109 i wymieniłem. Po wymianie zacząłem testować autko. Wydawało się ze wszystko ok, tego samego dnia nie zgasł już ani razu. Radość jednak nie trwała długo, dzisiaj zgasł znowu, tym razem na postoju. Dodam że na sterowniku ECU nie widać żadnych popękanych lutów. Nie wiem już jak sobie z tym poradzić :( Koledzy czy coś jeszcze może powodować te denerwujące objawy?



G_roob_Y
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 16:54
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: G_roob_Y » czw gru 10, 2009 09:18

witam


mam taki problem, auto podczas jazdy najczęściej podczas włączania kierunkowskazu, choć nie zawsze, parę razy zdarzyło się ze zgasło samo z siebie, silnik gaśnie i znikają wszystkie kontrolki (nawet sie nie świecą na blado) po wyłączeniu zapłonu i ponownym przekręceniu kontrolki sie nie zapalają ale silnik kręci i nie odpala, światła cały czas działają. została wymieniona kostka od stacyjki niestety nic nie pomogło, przekaźnik 109 również. to że gaśnie i nie jest to regularne potrafi bez żadnego takie numeru jeździć parę dni po czym bez żadnych objaw po prostu znowu zaczyna odwalać takie numery...

Zauważyłem że gdy auto zgaśnie i znikną kontrolki to opadają wskazówki od temperatury wody i poziomu paliwa, kontrolka od ręcznego też sie nie świeci.

Byłem u elektryka znalazł że jedna złączka była upalona , wymienił jeździłem było ok aż tu po jakimś czasie znowu sie to dzieje :panna:



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw gru 10, 2009 11:53

markim321, pw poszło



shoty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 07, 2009 01:56
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: shoty » czw gru 10, 2009 19:16

a ja panowie mam taki problem mianowicie . samochod mi kreci ale podczas kreenia gasna mi zegarek i wyswietlacz przebiegu. dodam jeszcze ze kontrolka swiec dlugo swiecie jak nigdy chyba jakies 35 sek. pozniej jak juz przestane krecic rozrusznikiem to w przedziale silnika slychac jkies cykanie przez 5 sek ;/ co by to moglo byc?? dzieki za odpowiedz

[ Dodano: 11 Gru 2009 14:50 ]
jaszczur, witam. samochod mi kreci ale podczas kreenia gasna mi zegarek i wyswietlacz przebiegu. dodam jeszcze ze kontrolka swiec dlugo swiecie jak nigdy chyba jakies 35 sek. pozniej jak juz przestane krecic rozrusznikiem to w przedziale silnika slychac jkies cykanie przez 5 sek ;/ co by to moglo byc?? dzieki za odpowiedz. auto mi nie odpala



Mathayus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 03:39
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Mathayus » czw sty 28, 2010 16:43

G_roob_Y pisze:mam taki problem, auto podczas jazdy najczęściej podczas włączania kierunkowskazu, choć nie zawsze, parę razy zdarzyło się ze zgasło samo z siebie, silnik gaśnie i znikają wszystkie kontrolki (nawet sie nie świecą na blado) po wyłączeniu zapłonu i ponownym przekręceniu kontrolki sie nie zapalają ale silnik kręci i nie odpala, światła cały czas działają.:
Miałem tak, że kontrolka świec mi się żarzyła i gasł silnik. Żaden elektryk nie wiedział o co chodzi. Znalazłem poradę jaszczura. :grin: Polutowałem styki w alarmie i w 109. Pomogło. Po tygodniu miałem to samo co G_roob_Y. Samochód gasł na postoju, podczas jazdy, czasem po włączeniu wstecznego, ale najczęściej po włączeniu kierunkowskazu (ale nie za każdym razem). :grrr: W tej sytuacji gasły wszystkie kontrolki. Zapalały się dopiero po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka, a dopóki się nie zapaliły, to samochód kręcił, ale nie odpalał. Znów nikt nie potrafił mi pomóc. Postanowiłem jeszcze raz zajrzeć do sterownika autoalarmu. okazało się, że miałem jeszcze 3 zimne (pęknięte) luty. 2 na tych dużych przekaźnikach (czy co to tam jest; w każdym razie najwieksze na płytce) i jeden zaraz obok. Polutowałem i od ponad 2 tygodni mam spokój.

To nie była żadna szopka z instalacją elektryczną jak mówili mi różni ludzie. Po prostu alarm łapał błąd i wszystko odcinał.

Teraz cieszę się spokojną jazdą bez nerwów. :okej:



tomcio013
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:18
Lokalizacja: Leszno

Post autor: tomcio013 » czw mar 25, 2010 23:44

Witam jestem tu pierwszy raz więc jak robię jakieś byki to przepraszam a mianowicie mam taki sam problem jak niedawno kolega o niku " bartekmtb" a mianowicie nie mogę znaleść tego sterownika przy bezpiecznikach (a mam takie objawy jak opisywaliście wcześniej z tymi świecami) i nie wiem gdzie szukać w pobliżu bezpieczników nic podobnego niema, ale obok drążka kierowniczego do wewnątrz samochodu znajduje siś jakaś puszka przykręcona na dwie śrubki (na krzyżaki) nie wiem czy to może to????
gdzie szukać tego sterownika???



Awatar użytkownika
Guziel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 18, 2009 13:56
Lokalizacja: KO11HS

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: Guziel » wt lis 09, 2010 12:35

Witam.
U mnie byl przykrecony pionowo na dwie sruby do chyba modulu zaplonowego. Ja osobiscie nie wyciagalem tego, zrobil to za mnie kumpel.
W kazdym razie, przegrzanie lutow w module komfortu zalatwilo sprawe. Dodatkowo wymienilem przekaznik 109 na nowy. Ale nadal sie grzeje.
Teraz od czasu do czasu wlacza sie tylko alarm (fabryczny) ale to juz temat na inna bajke.
Sorry za archeologa roku... ;)


Szczęk broni w imię boże, jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze...

Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: skymax » śr lut 23, 2011 22:51

Odświeżę lekko temat , mianowicie , sam mam problem z odpalenie po nagrzaniu się silnika , czasami wystarczy tylko chwila nerwów czyli pokręcenie parę razy kluczykiem , a czasami bawienie się 109 -przekaźnikiem. Na początku wiedziałem ,że nie odpali jak się świece nie załączały - kontrolka od żarowych . Potem pomagało ruszanie przekaźnikiem po przekręceniu kluczyka nie zaskakiwał i trzeba było parę razy mu pomóc , a później doszło tak ,że musiałem odpalać za pomocą przewodu podłączonego do + i elektrozaworu na pompie. Oczywiście silnik zimny wszystko ok , jak się nagrzeje już lipa , narazie się uspokoiło . Czyściłem elektrozawór ale na długo nie pomogło . Jaka wstępna diagnoza wg. Was > ?

I jeszcze przed wymianą kompa bo kiedyś nie odpalił też i przy okazji jak zaskoczył to Not Aufa sprzedał , wynik na diagnostyce - elektrozawór błąd , wymieniony komp i jeździł jakiś czas bez problemu


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: jaszczur » sob mar 05, 2011 11:37

skymax, kuknij na łączenie tzn taką okrągłą dużą wtyke znajdziesz bez problemu po prawej stronie



Awatar użytkownika
bigozz88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 08:20

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: bigozz88 » pn mar 28, 2011 10:36

U mnie się sprawa wyjaśniła jak rozebrałem alarm fabryczny. Dzięki poradnikowi Jaszczura udało się uruchomić Gofera, a problem był taki że podczas jazdy kilka razy zgasł mi i poznikały wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej i później już nawet nie mogłem w ogóle odpalić. Wymieniłem profilaktycznie kostkę stacyjki ale to nie to. Na płytce z alarmem dosłownie odpadł jeden lut, przelutowałem i na wszelki wypadek poprawiłem te które były w poradniku i jest ok:)



Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: _Bolec_ » sob gru 10, 2011 17:27

u mnie w aucie nie znalazłem modułu :crazy: , nie było nawet śrubki trzymającej ten moduł, mam późny model AHU... czy możliwe że ta wersja go nie posiadała?
dodam ze mam problem z gaśnięciem auta.



grassofobik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 15, 2009 19:06
Lokalizacja: WLKP

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: grassofobik » czw gru 15, 2011 12:44

Takie pytanie czy ten moduł do diesla i benzyny jest taki sam? Oczywiście przy mk3.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: jaszczur » czw gru 15, 2011 22:49

grassofobik, tego ci nie powiem bo nie wiem



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości