[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

lsow1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 08, 2012 09:47

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: lsow1 » czw cze 14, 2012 13:44

Witam co mam zrobić jeżeli u mnie nie ma przekaźnika 109 passat b4 1.9 TD 96' , a mam problem z odpalaniem. Nie ma reguły czy zimny czy ciepły, jak mu odbije to pali bez problemy czy zimny czy ciepły, a nie raz to muszę kręcić aż rozładuje akumulator. wtedy podłączam prostownik po 5 min odpala od razu. Dodam że kontrolka od świec żarowych nie zawsze się zapala tzn. jak ciepły silnik to się nie zapala.


I NiC w temacie :-(



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: jaszczur » wt cze 19, 2012 15:42

lsow1, sprawdź mu zawór na pompie n109 tam taki cieńki kabelek idzie,pomierz czy dostaje napięcie



lsow1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 08, 2012 09:47

Re: [MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: lsow1 » czw cze 21, 2012 08:30

Obrazek

Czy to jest ten zawór bo nic innego podobnej wielkości nie ma no mojej pompie



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: matisim » czw cze 21, 2012 12:54

ja co prawda problemu z nie mam z gaśnięciem itp ale ostatnio robiłem troche instalację i jakże sie zdziwiłem jak wsiadłem i kontrolka od świec nie gasła i silnik nie odpalal. Poszperałem i okazało sie że wtyczka było luźna:
Obrazek

jest ona oczywiście za skrzynką bezpieczników a objawy sa takie: kontrolka cały czas świeci, ECU i pompa nie dostaje prądu przez co nie słychać tyknięcia w pompie i zaworek n75 również nie tyka. Po podaniu na krótko prądu na pompę słychać tyknięcie i silnik odpala. Po wyłączeniu zapłonu silnika nadal prauje, dopiero po odłączeniu plusa z pompy gasnie.

Możliwe że u kogoś jest przerwa na tym obwodzie, jeśli kontrolka świeci i nie słychać tykania to spróbujcie, może pomoże :grin:



lsow1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 08, 2012 09:47

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: lsow1 » pn cze 25, 2012 09:37

Namierzyłem gdzie jest przyczyna spowodowana niezapalaniem silnika. Okazało się że jest padnięty czujnik temp. cieczy ponieważ załącza wentylatory już przy około 70 stopni ( a poza tym zagrzewa sie na max 80 chyba troche za mało) i daje sygnał do komp. że jest gorący i wtedy nie odpala. Kupiłem nowy czujnik, założyłem wszystko pięknie złapał temp. około 90 i palił super. Ale tylko przez 2 dni, potem znów czujnik padł. Na dzień dzisiejszy odpiąłem wtyczke i jeżdże bez tego czujnika temp. 90 i pali super. Ale to jest tylko tak na chwile bo i tak trzeba to naprawić. Co jest przyczyną że pada ten czujnik i dlaczego.



Awatar użytkownika
wandaltm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 23:51
Lokalizacja: tam gdzie piękne kobiety są i % nie brakuje

Re: [MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: wandaltm » pn kwie 28, 2014 23:19

jaszczur pisze:lsow1, sprawdź mu zawór na pompie n109 tam taki cieńki kabelek idzie,pomierz czy dostaje napięcie
witam, prośba do jaszczur aby temat fotoporadnika odświeżyć bo zdjęć nie można zobaczyć/odpalić ani zassać ( dot. fot. 1,2, 5,6,7,8 )

a mam ten sam problem co i wy w moim MK3 '94r, 1.9TDI, 90KM, silnik 1Z, alarm fabryczny ( czerwona dioda przy słupku zamykania drzwi kierowcy ), zainstalowane u elektryka odcięcie prądu do pompy paliwowej, rozbrajane przyłożeniem magnesu w odpowiednim miejscu ( od 6 lat działa bez problemu ).

Objawy to - silnik gaśnie np. chodząc na luzie lub podczas jazdy - a zazwyczaj mam 4 osoby w aucie w trasie i jest to niebezpieczne.
Dodatkowo czasem nie odpala ( standardowo palą się wszystkie kontrolki, a ta od świec żarowych się tylko żarzy ), 2-3 razy przekręcę kluczykiem i kontrolka świec żarowych zapala i gaśnie prawidłowo a silnik pali.
Zakładam więc :
1 ) zimne luty na przekaźniku 109,
2 ) zimne luty na tych kostkach pod metalową listwa, ale nie wiem jak one wyglądają i jak je wypiąć !? no i co w nich lub w nim zrobić aby golfer nie gasł ?
3 ) czyszczenie elektrozaworu n109 na pompie wtryskowej ( ma ktoś jego zdjęcie aby go zlokalizować )

Jutro jadę w trasę 300 km w 3 osoby, wolę aby mnie golfer nie zaskakiwał negatywnie, proszę o info i poradę, będę wdzięczny


[b]Wandal(tm)[/b]rozebrać, złożyć, a później myśleć "co za śrubki mi zostały ? : )" niestety nie zawsze są możliwości do tej zabawy

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: jaszczur » wt kwie 29, 2014 19:44

wandaltm pisze:witam, prośba do jaszczur aby temat fotoporadnika odświeżyć bo zdjęć nie można zobaczyć/odpalić ani zassać ( dot. fot. 1,2, 5,6,7,8 )
jak znajdę gdzieś to wrzucę,ale problem może być bo stare



Awatar użytkownika
wandaltm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 23:51
Lokalizacja: tam gdzie piękne kobiety są i % nie brakuje

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: wandaltm » śr kwie 30, 2014 19:09

stare foty nie przeszkadzają, w końcu w naszych golferach nic się nie zmieniło :bigok: w majówkę muszę powalczyć z tematem na dobrze :banghead:


[b]Wandal(tm)[/b]rozebrać, złożyć, a później myśleć "co za śrubki mi zostały ? : )" niestety nie zawsze są możliwości do tej zabawy

galtrhan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 27, 2014 13:29

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: galtrhan » pn lip 28, 2014 07:50

Witam
Mam podobny problem. Raz odpala spoko a raz nie, mógłbym prosić o wrzucenie zdjęć z pierwszego posta. Chyba wygasły bo ich nie widać :)

Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
Djalo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 23, 2014 17:56
Lokalizacja: Lubsko

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: Djalo » sob wrz 27, 2014 13:17

Także dołączam się do prośby. Może ktoś zrobi zdjęcie tego ustrojstwa :helm: ?
Przydałoby się ponieważ przechodzę to samo a za chiny nie mogę go znaleźć :-(



wojtek291087
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 11, 2014 12:49

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: wojtek291087 » czw gru 11, 2014 13:00

Witam
Jaszczur, dlaczego nie widzę zdjęć z Twojej foto porady?



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: Mako » pt maja 15, 2015 06:57

Mógłby ktoś zaktualizować fotki ? :-(



pwelp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 12, 2015 21:07

Re: [MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: pwelp » czw lis 12, 2015 21:24

Witam. Mam podobny problem w moim golfie 1,9 TD. Przedwczoraj nie chciał zapalić, po przekręceniu kluczyka na desce ciemności, rozrusznik pracuje, światła są. Za którąś próbą zapaliły się kontrolki na desce i odpalił, dojechałem do domu. Dziś rano bez problemów zapalił i do pracy. Po pracy niespodzianka w postaci zgaśnięcia podczas jazdy, zgasły także kontrolki na desce. Kilka prób i w drogę. Po kilkuset metrach znowu to samo. Ponownie po kilku próbach światłość na desce wróciła odpalił i dojechałem do domu. Przeczytałem wątek i poszedłem sprawdzić i ewentualnie poprawić uszkodzone luty ale w moim egzemplarzu nie odnalazłem ani modułu (płytki z alarmem) pod deską ani przekaźnika 109. Podejrzewam jeszcze kostkę stacyjki. Czy jeszcze na coś muszę zwrócić uwagę? Za wszelkie sugestie z góry dzięki.



andir0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 23, 2015 14:34

[MK3 TD TDI] GAŚNIE, PROBLEM Z ODPALENIEM, ITP..

Post autor: andir0 » pn lis 23, 2015 14:41

jaszczur,Witam Cię. Posiadam seata cordobe z roku 1999. 1.9 AHU, i tez zaczynam mieć problemy z gasnienciem auta podczas włączania kierunkowskazów, Sprawdzałem w okolicy bezpieczników i nie ma tam modułu alarmu czy wiesz gdzie można go jeszcze znaleźć.?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości