[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » śr lis 22, 2017 23:25

Mam maty 1J0963555D (dół, zamiast drutu nici przewodzące). Po podłączeniu góra i uda grzeją, a doły nie. Tzn na jednej z 2 dołów pojawiają się jakby iskierki w środku i w tych okolicach jest ciepło, a reszta nie. Tak być powinno?

Nie ma przejścia na całej macie tylko jest fragmentami po ok 10cm na tej co są iskry, a na drugiej po całym pasku pionowo. Na poziomych czarnych nitkach jest opór, a jak się dociśnie to nawet piszczy miernik. Na mierniku po ustawieniu omega 20k pojawia się 0.95 pomiędzy czarnożółtym a brązowym na tej z iskrami, a na tej drugiej 0.6 (po ustawieniu na 200 bez k jest 58.6) - po dociśnięciu jak na niej usiadłem zmieniło się na 76 w pozycji 200 bez k

Jakie jest wasze zdanie? Kupić taką nić i przeszyć? od nowa nicią? Czy po prostu podłączyć te?

Ogólnie pleców i ud na 5 grzeją tak, że są ciepłe, ale nie gorące, a ktoś pisał, że na 2 już są bardzo cieplutkie.
Jak myślicie?
Może termistor do wymiany?



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » czw lis 23, 2017 08:43

Edit 2: na matę jest podawane 12v na czarno żółty przewód



topiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 29, 2013 20:43

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: topiotr » wt gru 12, 2017 00:52

Ok wydaje mi się że przeczytałem wszystko. I mam problem. W moi. W golfie 4 jest fabryczne podgrzewane foteli. Niestety fotel kierowcy już nie działa. Zakupiłem uniwersalna mate. Właściwie to 2 maty ale one mają tylko po dwa kable w wtyczce, na jedną mate. A na kostce mam 4 kable. W jak to podłączyć?

To moja mata http://allegro.pl/mata-grzewcza-grzejna ... NjEwOTg%3D" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: cinek2004 » wt gru 12, 2017 10:44

Musisz dołożyć termistor 1k.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » wt gru 12, 2017 22:19

Było w temacie. Swoją drogą najpierw trzeba było sprawdzić termistor, bo tak czy siak musisz mieć do nowych mat, a pewnie on Ci się popsuł. Matę podłączasz do masy i do grubego czarno żółtego kabla, a termistor do 2 pozostałych. U mnie grzeją po 5 minutach jazdy - moja, bo pasażera nie sprawdzałem, ale na początku z moją też był problem. Pewnie muszą się trochę ułożyć, bo są inne niż wszystkie te od siedziska. Podłączenie jest mega proste. Zanim otworzysz fotel sprawdź czy jak podłączysz na krótko termistor to czy stare maty grzeją, bo jak tak, to zwróć te co kupiłeś. To małe coś kosztuje około 2-3 zł jeżeli musisz montować te maty to podaj kolorystykę to Ci podpowiemy, ale w skrócie to łączysz obie maty tak żeby były tylko 2 kable do nich (najlepiej na jakieś kostki je połącz). Później 2 kable do kostki pod siedzenie do grubych kabli i termistor do 2 cienkich.



topiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 29, 2013 20:43

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: topiotr » śr gru 13, 2017 22:29

A wiec po przeczytaniu wróciłem do mojej oryginalnej starej już wyjętej maty i znalazłem ten termistor. Wyjelem go i pomierzylem i ma w temperaturze 20 stopni okolo 8 ohm {nie jestem elektrykiem :)} rezystancji. Po przylozeniu palcow spada do okolo 5. Podlaczylem jak pisales do tych cienkich kabelkow. Te grube mam juz przylurowane do maty zamonowanet w fotelu. I zadzialalo . Jedno co mnie nieco niepokoi to to ze nie grzeje tak mocno jak oryginalna mata po stronie pasazerskiej. Cieplo wyczuwalne jest znacznie pozniej i nie grzeje tak mocno, jest tak jabkby polowa tego co po stronie pasazera . tamta jest goraca a tak tylko ciepla. Moze to winna ze to jest zamiennik . Grzeje i to wazne szkoda tylko ze nie tak. Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi .....

Moja mata http://allegro.pl/mata-grzewcza-grzejna ... NjEwOTg%3D" onclick="window.open(this.href);return false;


ObrazekObrazek



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » czw gru 14, 2017 16:49

Spróbuj wymienić termistor na nowy, koszt mały, a może zadziała, ale jeszcze przed tym podmieniłbym na chwilę przełącznik grzania, bo może tam coś nie tak. Jak będzie bez zmian, to winna jest mata



szerszen1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 23, 2017 07:30

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: szerszen1 » pn lut 26, 2018 09:05

witam,mam kilka pytań odnośnie montażu grzanych foteli. Kupiłem sobie maty z golfa IV. Instalację zrobiłem na podstawie schematu z forum audi A3. Instalacja działa,ale mam problem. Po podłączeniu na krótko i oczekiwaniu (regulatory na 5) maty grzeją jakby tylko delikatnie. Na 5 powinny być szybko ciepłe. Czy to może być wina termistorów w siedziskach? Instalacja i maty na potrzeby Leona 1, ale tożsama z golfem.
Mozę ktoś podsunie jakieś pomysły na sprawdzenie tego.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » pn lut 26, 2018 12:03

Zależy od tego jakie masz maty (nitki czy druciki), poza tym jak odpalisz samochód to wtedy mocniej grzeje. No i dopiero po 2-5 minutach mocno grzeją.



szerszen1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 23, 2017 07:30

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: szerszen1 » pn lut 26, 2018 13:07

michaf1994 pisze:
pn lut 26, 2018 12:03
Zależy od tego jakie masz maty (nitki czy druciki), poza tym jak odpalisz samochód to wtedy mocniej grzeje. No i dopiero po 2-5 minutach mocno grzeją.
w matach mam druciki bo jeden lutowałem, ja sprawdzałem maty bezpośrednio podłączając kable pod akumulator. Zastanawiam się nad tym czy uszkodzone termistory nie powodują tego że grzeją słabo nawet na 5. Ewentualnie czy grubość przewodów które idą z wszystkich kostek do mat ma znaczenie? Bo ja dałem u siebie przewody fi 1,5



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » wt lut 27, 2018 01:12

Ogólnie grubość nie powinna, bo to i tak mata ma cieńsze i tam dochodzi do grzania. Na pewno dobrze podłączyłeś? Tzn nie pomyliłeś maty z termistorem na kostkach? Spróbuj podłączyć bezpośrednio te grube przewody pod aku tylko z bezpiecznikiem i sprawdź czy będą cieplejsze. Jak tak to sprawdź miernikiem przejście na przewodach do masy i do przełącznika oraz od przełącznika do bezpiecznika i od bezpiecznika do punktu z zasilaniem, no i oczywiście opór mat (głównie termistorów). Po zrobieniu mat sprawdziłeś opór i to czy działają przed włożeniem do foteli?



szerszen1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 23, 2017 07:30

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: szerszen1 » wt lut 27, 2018 14:38

jestem na etapie sprawdzania wszystkiego przed montażem. Montaż będzie etapem jak wszystko zadziała. Jak wygląda sprawa tego oporu na kablach? Jakie wartości powinien mieć? miernik ustawiony na 20k? Jutro chce kupić termistory żeby mieć na podmianę w razie czego.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: michaf1994 » wt lut 27, 2018 16:40

Sprawdź na wszystkich ustawieniach miernika i podaj efekty. Porównam Ci z moimi i dam znać.



szerszen1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 23, 2017 07:30

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Post autor: szerszen1 » śr lut 28, 2018 18:54

Sprawdziłem na 20k
Kable przy matach
Poz 0 -0,14
1 -10,08
2 - 4 jw
5 -10,2
Kostki przy włącznikach
0 -6,65
1-5 11,2-11,7
Kiepsko tto wygląda
Na krótko maty grzeją aż miło



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości