[All VW] Przekaźniki świateł

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

maniocek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Mrągowo

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: maniocek » śr gru 18, 2013 20:19

Ok,dzięki. A druga część postu :) ?

Masy ze styków nr 86 idące grubymi przewodami,można podpiąć w tym samym miejscu co masę z reflektorów (cienki przewód)?
Jeśli tak,to można je zmostkować (np. na skrętkę),tak by w dany punkt szedł jeden przewód zakończony oczkiem pod np. śrubę w karoserii?



maniocek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Mrągowo

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: maniocek » sob gru 21, 2013 18:17

Wróciłem do domu i przyjrzałem się Golfikowi na którym będę modził.
Mam lampy pojedyncze,lewa i prawa,na żarówki H4.
I teraz tak,żarówka jest mocowana w lampie na metalowy zatrzask,na to przychodzi guma i na wystające przez gumę konektory żarówki nachodzi wtyczka,standardowa na H4. Czyli nie mam tam żadnego gniazda o jakim piszecie.
Sygnał sterujący mogę wziąć podłączając się do niej za pomocą konektorów?
Prąd na włókna żarówki wychodzący z przekaźników będzie zabezpieczony 4x 10A.
Do tego jaki muszę dać bezpiecznik na + z aku? Chcę dać cztery przekaźniki przewodem 2,5mm2 ,złączyć je razem (jak?) i podłączyć pod jeden przewód (6mm2 ? ) idący przez bezpiecznik do aku.

Oraz poprzednie pytanie:
Masy ze styków nr 86 idące grubymi przewodami,można podpiąć w tym samym miejscu co masę z reflektorów (cienki przewód)?
Jeśli tak,to można je zmostkować (np. na skrętkę),tak by w dany punkt szedł jeden przewód zakończony oczkiem pod np. śrubę w karoserii?



maniocek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Mrągowo

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: maniocek » wt gru 31, 2013 14:07

Przekaźniki wstawione do Goffera :)
Zrobiłem na 3 przekaźnikach,4 bezpiecznikach 10A (na każde włókno) i jednym dużym bezpieczniku 40A na "+" z aku :)

Różnica w świetle jest baaaardzo znacząca :)
Jeździłem gofferem tylko na testy,a już miałem sytuacje jak koledzy wyżej. Jadę na krótkich,a z naprzeciwka mi mrugają,że ich oślepiam :D



Deusiwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 29, 2012 21:18
Lokalizacja: Wisła

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Deusiwo » czw sty 02, 2014 18:27

Witam :) nie wiem czy ktoś już na to wpadł i to opisał (komu by się chciało przeglądać 34 strony?) ale odemnie taka porada apropo montażu tego wszystkiego:

Jako że zarobienie konektorków nie dla wszystkich może być banalnie proste (serio, zdarzają się tacy :D) to przyszedł mi do głowy pomysł jak zminimalizować ich użycie (a raczej potrzebe ich zarabiania). Poza tym dzięki temu rozwiązaniu kable się tak nie plączą i jest to wygodniejsze. Oryginalna wtyczka do żarówki H4 jest do tego wprost stworzona bo idealnie pasuje do przekaźnika, wtedy właściwie musimy zarobić tylko 2 konektorki z plusem z aku (po jednym na każdy przekaźnik chyba że ktoś montuje 4 to 4, logiczne :) ) Takie wtyczki wygrzebiemy ze starej lampy (skoro i tak wygrzebujemy gniazdko zgodnie z poradą to wtyczka do żarówki też przy okazji jest). Jedyne co trzeba zrobić to wyciąć plastikowe żeberko bo przeszkadza. Fotki:

ObrazekObrazekObrazek



michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: michael.golf » pt sty 03, 2014 00:19

Deusiwo pisze:Oryginalna wtyczka do żarówki H4 jest do tego wprost stworzona bo idealnie pasuje do przekaźnika
to nie prościej kupić gotowe gniazdo przekażnika z kabelkami za 2-3 zł.
Obrazek



Awatar użytkownika
gello1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: pt sie 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krasnystaw

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: gello1 » pt sty 03, 2014 10:40

Własnie, ja zrobiłem na podstawkach. Już dwa lata jeżdżę i tylko patrzę jak nowsze auta mają " zółte" światła. A ja na H4 oświetlam im drogę :okej:

ObrazekObrazek



Deusiwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 29, 2012 21:18
Lokalizacja: Wisła

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Deusiwo » sob sty 04, 2014 00:53

michael.golf pisze:
Deusiwo pisze:Oryginalna wtyczka do żarówki H4 jest do tego wprost stworzona bo idealnie pasuje do przekaźnika
to nie prościej kupić gotowe gniazdo przekażnika z kabelkami za 2-3 zł.
Obrazek
Prościej ale jak ktoś ma pod ręką takie coś jak ja napisałem to po co wydawać niepotrzebnie kase? :) te 6 zł co zaoszczędzisz wydasz na piwo :pub:



Marcin12041982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 17, 2013 16:23

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Marcin12041982 » pn lut 17, 2014 00:38

Witam i od razu sorki za jakieś błędy i jak co to proszę o poprawienie bo nie jestem jakimś elektrykiem lub elektromechanikiem tylko piekarzem :grin: a więc to poniżej to schemat jaki sam narysowałem w języku zwykłego człowieka a nie eksperta,który chcę wykorzystać w moim golfie 3 i prosiłbym o podpowiedzi
-jakich grubości przewodów użyć do (-) do (+) i do sterowania światłami ja użyłem nazwy krótki i długie
-jaki bezpiecznik na przewód (+) z akumulatora
-czy dać też bezpieczniki na wyjściowe przewody sterowania światłami czyli na przewody wychodzące ze styków o nr 87 a jeśli tak to jakie
-czy masy do kolejnych przekazników mogą być podłączone tak rzędowo od pierwszego przekaznika czy może każdą masę z przekaznika podłączy osobno do (-) z akumulatora lub do jakiejś blachy

Za podpowiedzi będę wdzięczny :prayer: Obrazek



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: spirit77 » pn lut 17, 2014 17:37

Na ory przewodach świateł które posłużą jako sygnałowe nie musisz zakładać bezpiecznika, bo już masz przecież przy skrzynce. Przewody przynajmniej 1,5 a najlepiej 2,5, dla bezpieczeństwa zalecam oddzielny przewód zasilający dla każdego przekaźnika z bezpiecznikiem. Ja mam bezpieczniki 5A dla mijania i 7,5A dla drogowych, spełniają swoje zadanie. Możesz instalację zrobić na czterech przekaźnikach czyli oddzielny przekaźnik dla każdej lampy z światłem mijania i po jednym przekaźniku dla dwóch lamp ze światłem drogowym.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Kakadu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 12, 2012 13:40

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Kakadu » pt mar 21, 2014 23:13

A mam pytanie czy jeśli zastosuje 4 przekaźniki i na odcinku aku-przekaźnik założę bezpieczniki (osobny bezpiecznik dla każdego przekaźnika) to czy na odcinku przekaźnik-lampa muszę też wstawiać bezpieczniki? Czy te bezpieczniki przed lampą są potrzebne gdy stosujemy 2 zamiast 4 przekaźników?
Dla uproszczenia:
wersja 1: (+)aku-bezpiecznik-przekaźnik-bezpiecznik-lampa
wersja 2: (+)aku-bezpiecznik-przekaźnik-lampa
Która prawidłowa?



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: spirit77 » sob mar 22, 2014 23:53

Nie ma potrzeby bezpiecznika między przekaźnikiem a reflektorem, wystarczy jedynie między aku a każdym przekaźnikiem. Najważniejsze jest to żeby oba reflektory ze światłami mijania nie były na jednym przekaźniku i bezpieczniku, dobrze jak światła drogowe w ten sam sposób były zabezpieczone.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: dogu18 » pt mar 28, 2014 20:42

Witam

od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie lepsze od przekaźników było by zastosowanie tranzystorów typu MosFet... cena niższa ale wymiary o wiele mniejsze no i nowocześniejsze



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: k0nr4d » sob mar 29, 2014 11:06

Dolicz jeszcze miejsce na radiator i wychodzi tyle samo, co z przekaźnikami.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Jaras » wt kwie 01, 2014 20:48

Ja zrobiłem na 4 przekaźnikach i 4 bezpiecznikach ze względu na bezpieczeństwo jazdy po zmroku. Udało mi się dostać wtyczki z lamp i wtyczki z auto-złomu za parę zł i zrobiłem instalację którą można w każdej chwili odpiąć i podpiąć oryginał. Polecam takie rozwiązanie :bigok:
Efekt jest taki że widać teraz drogę :bajer: mobil na CB zwracał mi ostatnio uwagę na trasie że mam zbyt ostre światła, mimo że nie biją w górę :hmm: wczoraj byłem na przeglądzie i kąty ustawień reflektorów są jak najbardziej ok.
Polecam to rozwiązanie wszystkim którzy narzekają na oświetlenie w golfie III, szczególnie jest to uciążliwe podczas jazdy w deszcz , dosłownie nic nie widać podczas jazdy, zakup żarówek na niewiele się zdaje jak mamy ubytek napięcia na zasilaniu żarówki.
Tak dla info dla innych to miałem na aku 14.2 V przy czym na żarówce H4 12.2, po założeniu przekaźników uzyskałem 13.9 V, a efekt jest piorunujący :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości