[mk2] Zapinka pasów z czujnikiem - zrób to sam

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

[mk2] Zapinka pasów z czujnikiem - zrób to sam

Post autor: Montifer » śr mar 11, 2020 23:38

Cześć.

Być może komuś przyda się taka foto porada! Otóż od kiedy kupiłem swojego golfa i zacząłem wykonywać w nim większe czy mniejsze mody zawsze chciałem zrobić sobie kontrolkę zapiętych pasów. Szukałem takie zapinki z golf 2 lub 3 bardzo długo. Otóż pojawiały się takie czy owe gdzieś na licytacjach internetowych ale, że jestem cebulą to nie miałem zamiaru na to wydać więcej niż 20 zeta. Lub mówiąc dosadniej nie jestem frajer, żeby płacić za to 100 - 200 zeta. Po nabraniu większej ogłady z różnymi "skomplikowanymi technologiami" stosowanymi w furach z minionych lat stwierdziłem, że to nie może być takie trudne do wykonania w warunkach garażowych. Więc jeżeli jesteście oszczędni jak ja i chce mieć taki bajer to jest to porada dla was! :bigok: Ze swojej strony dodam, że ta modyfikacja kosztowała mnie 0 zł : słownie zero polskich złotych. Wszystkie elementy wykonałem z elementów które zostały mi z innych modów. Ale sądzę, że koszt tej modyfikacji nie powinien przekroczyć 5 złotych. Zanim zaczniemy szybka teoria zasady działania dla nowicjuszy. Do zapinki będą biec dwa masowe przewody (-). Jeden jego koniec montujemy do karoserii -> zapinka -> kontrolka. Więc całą spina będzie nam po prostu zamykać i przerywać obwód.

1. Standardowa spinka z golfa 2 generacji.
2. Zapinkę należy delikatnie rozebrać. Polecam opalarkę i podważać małym płaskim śrubokrętem.
3. Wystarczy, że otworzyć ją z jednej strony. Mi udało się jej nie połamać.
4. Wnętrze zapinki. Tutaj w pozycji nie zapięcia pasów
5. Wnętrze zapinki. Tutaj w pozycji zapiętych pasów. Element zaznaczony na czerwono jest to element ruchomy który porusza się na zaznaczonej osi. Jego skok góra/ dół to około 3-4mm. Miejsce zaznaczone na żółto będzie naszym elementem zwierającym i zamykający obwód kiedy zapinka będzie otwarta.
6. Obszar zaznaczony na niebiesko należy przeszlifować papierem ściernym w celu uzyskania przewodności. W zaznaczonym miejscu wykonać otwór. Ja wykonałem go 3mm wiertłem. Teraz jak bym to robił to zrobiłbym to albo 2mm albo nawet 1mm i użył śrub i nakrętek np z komputerów. Otwór należy wykonać jak najbliżej mechanizmu pasów. Jeżeli wykonacie go za płytko będzie on widoczny spod osłony. UWAGA!: W sumie to nie musicie wykonywać tego otworu, dlaczego? O tym w 7 punkcie.

Obrazek

7. Kiedy wykonacie otwór należy odizolować ramię zapinki. Ja użyłem do tego kawałka plastiku ze starego schowka samochodowego jaki mi został po robieniu dodatkowych zegarów w tunelu środkowym. Grubość raczej nie większa niż 2mm. Plastik przykręcić śruba. UWAGA!: Kawałek tego plastiku można również przykleić.
8. Należy wykonać 2 blaszki zwierające/zamykające obwód. Jej podglądy kształt narysowany grubą czerwoną linią. Rodzaj zastosowanego metalu jest bez znaczenia - byle przewodziła prąd.
9. Do dolnej części blaszek należy przylutować przewody. Całość przykleić w sposób taki, żeby zapinka w pozycji odpiętej dotykała naszych 2 blaszek i zamykała obwód zaś w pozycji zamkniętej/zapiętej nasz obwód był przerwany. Miejsce styku zaznaczono na żółto.
10 - 11. Test
12. Zabezpieczyć przewody, wykonać wtyczkę.

Obrazek

13. Cieszyć się :bigok:

Obrazek

Pozdrawiam ! :popcorn:
Ostatnio zmieniony ndz mar 15, 2020 18:52 przez Montifer, łącznie zmieniany 1 raz.


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

Awatar użytkownika
100pa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr maja 04, 2011 22:53
Lokalizacja: Rzeszów/Zamość
Auto: MKII GTI 16V
Silnik: PL

Re: [mk2] Zapinka pasów z czujnikiem - zrób to sam

Post autor: 100pa » pt mar 13, 2020 10:06

Fajna porada wszystko dokładnie i zrozumiale opisane. :bigok:



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

Re: [mk2] Zapinka pasów z czujnikiem - zrób to sam

Post autor: merkava » ndz mar 15, 2020 12:29

Taa - tylko dlaczego zamiast fotek mam białe pole z napisem "zdjęcie niedostępne"?..


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: [mk2] Zapinka pasów z czujnikiem - zrób to sam

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 15, 2020 14:33

merkava pisze:
ndz mar 15, 2020 12:29
Taa - tylko dlaczego zamiast fotek mam białe pole z napisem "zdjęcie niedostępne"?..
Jeszcze wczoraj były fotki :bajer:
Montifer pisze:
śr mar 11, 2020 23:38
Być może komuś przyda się taka foto porada
Foto porada, to była wczoraj. Dzisiaj to jest co najwyżej - porada, która bez zdjęć nie ma prawa bytu :chytry:
Popraw fotki z łaski swojej.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Montifer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: śr mar 21, 2012 18:38
Lokalizacja: Szczecin K.W.
Auto: Golf MK2

Re: [mk2] Zapinka pasów z czujnikiem - zrób to sam

Post autor: Montifer » ndz mar 15, 2020 20:11

Zablokowali mi hosting zdjęć chociaż wykorzystałem raptem połowę transferu. Wysłałem wiadomość na stronie w celu wyjaśnienia. Tutaj macie tymczasowe fotki. Sorry za bałagan mam nadzieje, że uda mi się przywrócić foty z mojego hosta bo zniknęły mi też zdjęcia w moim temacie.

Obrazek

Obrazek


----------------------------Mój Madison----------------------------
Obrazek
----- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=499667 -----

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: [mk2] Zapinka pasów z czujnikiem - zrób to sam

Post autor: Michał_1977 » pn mar 16, 2020 07:30

Montifer pisze:
ndz mar 15, 2020 20:11
Zablokowali mi hosting zdjęć chociaż wykorzystałem raptem połowę transferu
Dlatego najlepiej jest wrzucać fotki, za pomocą forumowej wklejarki i nic nie zniknie :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości