SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

sivy86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 20, 2015 16:49

Re: SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: sivy86 » wt kwie 21, 2015 13:27

Witam. Posiadam Golfinę 1.6 pn z 2ee bez LPG i również od jakiegoś czasu mam problem z owym gaziorem. Poczytałem już co nieco na temat naprawy i swapa na webera, i zdecydowałem się na swapa. Zakupiłem już gazior Fos 34 dchd 16 na licencji Webera z tego co się zorientowałem posiada podciśnienie drugiej przepustnicy. Pomimo, że wiele przeczytałem na forum na temat podmianki to mam sporo niewiadomych do wyjaśnienia i w natłoku podanych wielu informacji pogubiłem się w tym wszystkim.
Jeśli posiada ktoś zebrane w jednym miejscu informacje jak krok po kroku zrobić swapa + zdjęcia z zabiegu, za udostępnienie był bym bardzo wdzięczny.
Głownie chodzi mi o zdjęcia kryzy (przejściówki) z kolektora ssącego na gazior webera, zdjęcia przeróbki układu dolotowego i jaki najlepiej zastosować.
Fajnie by było gdyby ktoś w miarę łopatologicznie wytłumaczył mi jak ogarnąć kwestię podłączenia Webera, w Golfie jest sporo wężyków paliwowych i podciśnień prowadzących do 2ee. Nie mam pojęcia które zostawić, a które zaślepić, czy instalację paliwową trzeba jakoś przerabiać, czy po przeróbce jakieś przewody paliwowe będą zbędne. Wie ktoś do czego służy puszka w prawym nadkolu do którego biegną przewody paliwowe, czy to filtr paliwowy? Nie wiem również jakiego podciśnienia użyć aby podłączyć się do Webera.
Bardzo by mi pomogła informacja wyjaśniająca co i jak po swapie z czujnikami i komputerem. Czy odłączenie komputera w tym wypadku nie wpłynie na pracę silnika, kontrolek na desce (chodzi mi o to czy owy komputer i czujniki były odpowiedzialne jedynie za pracę z gaźnikiem 2ee) i jak najlepiej po swapie "uśpić" komputer wraz z czujnikami aby nie działały bez potrzeby, ktoś pisał że zostawił komputer dla podgrzewacza wstępnego kolektora tzw. jeż, czy to jest konieczne ?
Trochę się rozpisałem, ale niestety te sprawy nie są dla mnie 100% jasne.
Za wszelką pomoc z góry dzięki :)
Pozdrawiam



Malec185
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 15, 2014 23:39

Re: SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: Malec185 » śr cze 24, 2015 12:14

Witam, czy ktoś w województwo podjął by się wykonania takiej modyfikacji?



kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: kondjovi » sob paź 31, 2015 18:45

Witam :) Regulował już ktoś ten gaźnik w 1.8? U mnie poszło wszystko łatwo przy montażu, ale spaliny wala benzyną strasznie. Jeśli ktoś może proszę o podanie rozmiarów dysz :)



Awatar użytkownika
KrzyżakScirocco2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 15:12
Lokalizacja: ŚciboroVWice

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: KrzyżakScirocco2 » pn lis 23, 2015 20:06

Cze
Scirocco mk2
Silnik 1,8 ABS z golfa 3 cabrio
Gaźnik FOS mechaniczny
Na początku eksperymenty z dyszami. Stanęło na:
I przelot - gardziel 21 mm dysza 135
II przelot - gardziel 26 mm dysza 150
Na takiej konfiguracji spalanie od 7,2 przy głaskaniu do 9 przy butowaniu
Passat B5 lift kombi 1,9 TDI 130 KM skrzynia 5 dostawał baty od 0 po ok 300m o całą dł auta :bigok:

Po czasie było mało
Wałek rozrządu z G60
I i II przelot - gardziele 26 mm dysze 150
Spalanie 8 - 10
Audi A6 kombi 2,5 TDI 150 KM dostaje baty na 1 biegu :hmm:
Większość TDI i BMW w okolicy nie daje rady :okej:

Muszę jeszcze popracować trochę nad rurkami emulsyjnymi i dyszą hamowania silnikiem bo czasem na niskich obrotach szarpie.
Poza tym idzie jak dzik za żołędziem :grin:


scirocco driver

Krzyżacki rydwan :) http://nk.pl/#profile/29884248/gallery/album/2" onclick="window.open(this.href);return false;

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: Hubi14 » pt sty 01, 2016 20:46

Chcesz powiedzieć, że gaźnik sprawdza się lepiej niż sprawny monowtrysk? Pokaż jakieś filmiki :)



krystiano1997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 22:27

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: krystiano1997 » wt sty 05, 2016 18:55

Witam Panów. Trafiłem na ten temat szukając ratunku dla audi 80 1.6. Też czeka mnie wymiana gaźnika tylko mam kilka pytań. Czy kryza musi być wykonana z aluminium lub płyty tekstolitowej czy może być z blachy stalowej o grubości 5 lub 8 mm (łatwiej mi wypalić otwór). Drugie pytanie to czy zwykła instalacja gazowa (nie żadna sekwencyjna) nada się do takiego gaźnika? I trzecie pytanie, czy gaźnik przykładowo w takim stanie będzie się nadawał do założenia odrazu do samochodu, czy trzeba będzie będzie w nim coś wymieniać? http://img12.staticclassifieds.com/imag ... yzacja.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



michalor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 20, 2015 00:12

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: michalor » sob lut 06, 2016 15:15

:bylo:



Szeker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 04, 2016 09:24

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: Szeker » śr mar 02, 2016 17:51

Prosilbym to jakas aktualizacje zdjec bo linki juz dawno wygasly. Pozdr



ben32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 16:13
Lokalizacja: Krakowice

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: ben32 » pt mar 18, 2016 10:59

Witam pytanie bardzo ważne jaki gaźnik wybrać na swap do silnika 1.8 w golfie 1



kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: kondjovi » sob mar 19, 2016 11:11

Dokładnego typu nie podam ale mam z poloneza 1.6 bez rurki przelewowej :v Jadąc w 3 z prędkością 190 km/h spalił nam 7 litrów :v Jakim cudem? Nie wiem.. Tak wyszło tankując do pełna x2 xD



walecdrogowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 16, 2016 09:23
Lokalizacja: Warszawa

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: walecdrogowy » sob cze 18, 2016 17:47

Witam! Zachęcony tym tematem i dobrymi rezultatami u niektórych, również zdecydowałem się na podmianę gaźnika. Na razie mam skompletowane prawie wszystkie części i może uda się to zrobić na zasadzie "plug, wyreguluj & play". Pewnie będę tańczył z dyszami, ale mam nadzieję, że chociaż zagada bez większych problemów. Gaźnik to regenerat 34DCMP na licencji Webera. Do tego mam LPG, więc wykonaliśmy z kumplem mikser pod ten zestaw. W przyszłym tygodniu montaż w aucie. Wrzucam parę fotek.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Edit: 27.06.2016
No i siedzi już w aucie :D Odpalił z pierwszego strzała. Teraz testy i dostrajanie. Na LPG jeździ zacnie, na benzynie też. Przy czym sam gaźnik jeszcze nie regulowany pod ten silnik. Po przyłożeniu kryzy do kolektora widać, że otwór w kolektorze jest trochę za mały, ale powiększenie go nie stanowiło problemu. Obecność jeża i tak raczej niweczy wysiłki zmierzające do usunięcia wszelakich progów, ale najważniejsze to nie szkodzić.

ObrazekObrazek

Pierwsze jazdy to wyczuwalny wzrost momentu obrotowego przy niskich obrotach, co bardzo mi się podoba :D Trochę inne brzmienie silnika większa stabilność biegu jałowego. Na razie jestem zadowolony, choć jeszcze nie wiem ile mi pali, ale LPG ustawione mam raczej na bogato, więc nie zdziwię się jak spali za dużo. Z tym mikserem wysokość całego zestawu jesta taka sama jak pierdka z dedykowanym mikserem. Ale pierdek jest nieco pochylony do przodu na oryginalnej podstawie, więc mocowanie puszki filtra od przodu na oryginalnym gaźniku jest niżej.



Awatar użytkownika
vwmk2boston
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 00:01
Lokalizacja: Warszawa/Łomża
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: vwmk2boston » czw wrz 29, 2016 06:38

walecdrogowy, a czy jesteś w stanie wykonać taki zestaw też dla mnie?? :)



walecdrogowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 16, 2016 09:23
Lokalizacja: Warszawa

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: walecdrogowy » ndz paź 02, 2016 12:59

Nie ma problemu. Jednak trochę nietrafiona jest konstrukcja uchwytu linki (ta rolka plastikowo mosiężna na osi przepustnicy) i najpierw muszę ją zaprojektować wg nowego pomysłu i wypróbować u siebie zanim komuś coś takiego zrobię.



Awatar użytkownika
stelf1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 14, 2008 19:17
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Re: SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: stelf1 » pn lis 28, 2016 09:03

Witam. Ile za adapter i parownik?? Bez adaptera linki.


w razie kontaktu na gg lub tlena pisać od razu ze z forum vw.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości