SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
danon630
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 28, 2010 19:41

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: danon630 » śr lut 06, 2013 23:42

Mhm, czyli narazie pozostane przy koncepcji "dolot z polo 2f", dziękuję za odpowiedź i podpowiedź. Jak tylko zaczne kombinacje to będę na bierząco zdawał relacje ze swapa ;D

A i pytanie kolejne jakie dysze dobre dać żeby było spalanie w miare a i żeby miało to lepszego kopa jak na pierdku?


jeżdzę VW ;] Golf mkII 1.6 PN
Polo II 1.3 na wielopunkcie :P
Passat B3 1.8 AAM ;]

Awatar użytkownika
Hołek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 20:13
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: Hołek » ndz lut 10, 2013 13:34

Mam pytanie do osób które już mają założony taki gaźnik i wszystko im działa. Mianowicie chodzi mi o rozmiar dysz. Na jakich dyszach paliwa i powietrza jeździcie? Bo mi się wydaje że właśnie z dyszami mam problem. Na pierwszy przelot mam 115/200, na drugi 155/220 i rurki F30. Czy czasami te dysze powietrza nie są za duże w stosunku do dysz paliwa? Mam nowy wkręt regulacji mieszanki ale nic to nie dało. Nie chce kupować dysz w ciemno bo to można próbować i próbować, dlatego pytam na jakich jeździcie. Pozdrawiam wszystkich zadowolonych z webera.


Moje MKII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446290

Awatar użytkownika
motoboy10
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: czw mar 10, 2011 00:24
Lokalizacja: Lubliniec SLU

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: motoboy10 » ndz mar 03, 2013 21:05

Czy ktoś ze Śląska podjął by się montażu Webera ? oczywiście nie za darmo :hmm: auto to VW Golf II 85r. 1.6 EZ (75km) po remoncie. Niestety osobiście nie mam czasu na tego typu swap. Zainteresowani pisać PW ;) PozdraVWiam i czekam na propozycje :popcorn:


Kto SmarujeTen Jedzie :)

AUS LIEBE ZU DEN AUTOS DER GRUPPE "VAG"


Volkswagenwerk AktienGesellschaft

mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: mariusz_k90 » wt mar 05, 2013 18:21

może ktoś by podał oficialnie sprawdzone rozmiary dysz dla silnika 1.6PN?
dysze, rurki emulsyjne, itp.. aha i w końcu brać z podciśnieniową drugą przepustnicę czy mechaniczną..
interesuje mnie ekonomiczne rozwiązanie.



21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: 21tehace21 » śr mar 13, 2013 15:50

Ja mam taki rozmiar dysz
1 przelot- gardziel 24, gł.paliwa 120, biegu jałowego 45, powietrza nie moglem sie rozczytac bo porysowane ale chyba 200, rurka emulsyjna f30
2 przelot- gardziel 26, gł. paliwa 155, powietrza tez zrysowana ale chyba 220.
I na takim ustawieniu nie mam zadnej turbodziury, no chyba ze na zimnym, na cieplym jest wszystko ok. Spalanie teraz wychodzi mi ok 7, 8 litrów ale teraz jezdze oszczednie i tylko muskam nogą po pedale gazu, jak ostro mu cisne to wiadomo ze wiecej spali ale ogolnie jestem bardzo zadowolony mozna na tym gazniku jezdzic bardzo oszczednie. Nie mam zadnych problemow z odpalaniem ssanie wylaczam sobie kiedy chce a nie jak mi sie samo wylaczy.
Ja mam gaznik 34DCHD POLMO na licencji weber z 77 roku z podcisnieniowa druga przepustnica i osobicie taki gaznik polecam.
Hołek jezeli po wkreceniu, wykreceniu wkreta od regulacji mieszanki auto nie gasnie to ewidetnie masz cos nie tak, ja tak mialem jak mi lewe powietrze brało, albo jak mi go zalewało. Musisz go rozebrac, porzadnie przeczyscic, dysze wszystko, kanal od wolnych obrotów, przedmuchac i najwazniejsze szczelnie to złożyć, bo nie moze brac lewego powietrza pod gaznikiem. Może skrecasz gaznik dobrze ale on ma poprostu krzywą podstawe i nawet jak go mocno dokrecisz to i tak bedzie zasysało lewe, ja tak mialem i musialem gaznik dawac do planowania wyniosło mnie to 15 PLN a teraz jest cud malina jeszcze troszke mu silikonu dalem przy skladaniu i ani trosze nie bierze lewego, przy kreceniu wkretem, wkret ma jeden obrót na którym silnik działa ok, dalsze wkrecanie lub wykrecanie powoduje ze silnik sie dławi i gasnie od razu.



Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: alex_7692 » sob mar 30, 2013 14:34

Witam koledzy, mam pytanie, czy jeśli zmienię oryginalny dolot (talerz) w golfie mk 2 1.3 MH na dolot taki jak we wtrysku to konieczna będzie regulacja gaźnika, zmiana dysz itp? Załączam zdjęcie poglądowe jak to ma wyglądać (zdjęcie otrzymałem od kolegi z forum).
Obrazek


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Barti_1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 13:57
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: Barti_1994 » ndz kwie 28, 2013 14:59

Witam! Mam w golfie silnik 1.8 RP z Seata Toledo na Pierburgu 2e2 i właśnie chce go zamienić na gaźnik z fiata 125p 1500 34DCHD18 i tutaj nasuwa się pytanie jakie zastosować dysze aby autko ładnie pracowało na benzynie. Chodzi mi żeby ładnie odpalał, na 1 gardzieli jeździł ekonomicznie, a na drugiej aby była w miarę duża moc. Z góry dzięki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
bombowy
SYNCRO Maniak
SYNCRO Maniak
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 21:27
Lokalizacja: Michałów/opolskie
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: bombowy » ndz maja 12, 2013 01:40

Siema, ja mam pytanie do Was "weberowców" ale zupełnie z innej strony. nie chodzi mi o regulacje czy jak będzie chodził z tymi sprawami radzę sobie bez problemów.
ale do rzeczy...chodzi mi o podciśnienia, a właściwie o to jak prawidłowo je podłączyć, żeby zapewnić odpowiednie wartości podciśnienia, potrzebne do bezproblemowego "spinania" mi napędu na tylnych kołach :grin: jestem szczęśliwym posiadaczem golfa SYNCRO i nie wyobrażam sobie żeby moje autko było w połowie sprawne //mowa o niesprawności napędu na tył rzecz jasna//

da się pogodzić weberka i SYNCRO?
:grin: będę wdzięczny za informacje


cztery sprawne łapki + WEBER -100%..... - było

Obrazek

było SYNCRO i będzie

Awatar użytkownika
danon630
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 28, 2010 19:41

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: danon630 » ndz maja 12, 2013 12:50

Witam po przerwie. znalazłem ostatnio stronke z częściami do weberów itd. może komuś się przyda.

http://www.eter-mot.com/default.asp" onclick="window.open(this.href);return false;


jeżdzę VW ;] Golf mkII 1.6 PN
Polo II 1.3 na wielopunkcie :P
Passat B3 1.8 AAM ;]

Wiesiek7476
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 27, 2013 16:57

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: Wiesiek7476 » śr wrz 25, 2013 19:08

Witam.Studiuję forum od dobrego miesiąca,z racji tego iż kupiłem żonie na urodziny mk2 w stanie "kolekcjonerskim"....tyle że 1.6 i ukochany Pierburg 2 EE.Sprzedający też borykał się z problemem obrotów.Dostałem od niego 3 Pierburgi.Wszystkie miały wady.Nie będę wymieniał.Więc zrobiłem tak.Zakupiłem Webera 34 S2C 16 i wstawiłem go w silniczek posługując się radami przeważnie KamilaW.Zresztą jest tu Was więcej.Mianowicie lektura,lektura i jeszcze raz lektura...Na doprowadzenie samochodu do glancu oraz swap gaznika miałem miesiąc.Na początek Golfik został rozebrany wewnątrz prawie "do goła".Wszystko poszło do mycia,prania więc w srodku błysk,komora silnika,błysk,wymiana pękniętego tylnego zderzaka (lakierowanie czarny mat,dolny pasek pod kolor samochodu).I wiele,wiele innych czynności.Do rzeczy: wstawiałem różne Pierburgi i za każdym razem zero odłączania ssania.Zaznaczam,że nastawnik ma bankowo dobrą membranę.Miałem jedną uszkodzoną i postanowiłem kompletnie ją rozebrać aby poznać zasadę działania.Więc wyglądało to tak z każdym Pierburgiem,że ssanie czyli nastawnik nie cofał się mimo ciepłego (gorącego silnika).Nastawnik posiada siedem biegunów (nóżek) po dwie zewnętrzne i trzy środkowe.Z moich obserwacji w moim przypadku chyba moduł nie podaje napięcia na cewki nastawnika,stąd brak reakcji wyłączania ssania.Nie mniej jednak wywaliłem Pierburga bo już nie mogę powoli domyć łap od ciągłego grzebania.Wstawiłem Webera i borykam się z "dziurą".Myślę,że za Waszą poradą pomyślę o modyfikacji dysz oraz rurki emulsyjnej.Ale się napisałem.... Pozdrawiam.Może kiedyś wrzucę fotki.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: jhosef » śr wrz 25, 2013 22:02

Wiesiek7476 pisze:Witam.Studiuję forum od dobrego miesiąca,z racji tego iż kupiłem żonie na urodziny mk2 w stanie "kolekcjonerskim"....tyle że 1.6 i ukochany Pierburg 2 EE.
Jak kupiłeś w stanie kolekcjonerskim to trzeba było go zachować.



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: barto125 » śr wrz 25, 2013 22:09

Webera z podciśnieniowym otwarciem drugiej gardzieli i nie powinno być dziury.



i love golf II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 17, 2013 22:03

SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: i love golf II » wt gru 17, 2013 22:23

Witam mam problem z weberem dchd 34. Posiadam golfa mk2 1.6 cl. Zrobiłem swapa na webera wszystko profesionalnie , podstawa i cała rezta jest bardzo dobrze spasowana jednak mam problem ponieważ dużo pali około 12 litrów przy spokojnej jeżdzie, na wolnych obrotach chodzi jak traktor, czuć ciągle benzyne z tłumika, szarpie, po zgśnięciu jeszcze ze 2 razy zakręci. Próbowałem wyregulować go ale nie dało to żadnego efektu. Mam odnośnie tego kilka pytań. Jak się ustawia dawke paliwa w tych gażnikach ?? Jaka jest zależność wkręcania i wykręcania sróbki biegu jałowego ( tej ukośnej )chodzi mi o to co jest jak wkręcam ją a co sie dzieje jak ją wykręcam??? co może być przyczyną takiej dawki jak to ustawić ??? proszę pomocyyyyyyyyyyy !!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
bombowy
SYNCRO Maniak
SYNCRO Maniak
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 21:27
Lokalizacja: Michałów/opolskie
Kontakt:

Re: SWAP Pierburga 2E2 I 2EE na Webera by KamilW

Post autor: bombowy » ndz sty 12, 2014 00:42

i love golf II pisze:Witam mam problem z weberem dchd 34. Posiadam golfa mk2 1.6 cl. Zrobiłem swapa na webera wszystko profesionalnie , podstawa i cała rezta jest bardzo dobrze spasowana jednak mam problem ponieważ dużo pali około 12 litrów przy spokojnej jeżdzie, na wolnych obrotach chodzi jak traktor, czuć ciągle benzyne z tłumika, szarpie, po zgśnięciu jeszcze ze 2 razy zakręci. Próbowałem wyregulować go ale nie dało to żadnego efektu. Mam odnośnie tego kilka pytań. Jak się ustawia dawke paliwa w tych gażnikach ?? Jaka jest zależność wkręcania i wykręcania sróbki biegu jałowego ( tej ukośnej )chodzi mi o to co jest jak wkręcam ją a co sie dzieje jak ją wykręcam??? co może być przyczyną takiej dawki jak to ustawić ??? proszę pomocyyyyyyyyyyy !!!!!!!!!!
a ustawienie pływaka sprawdzałeś? może za dużo benzyny dostaje i podlewa go.
ja założyłem gaźniora, i golf bez żadnego grzebania, regulacji, jeszcze bez linek i pokrywy filtra zagadał na strzał :grin: wkręć tę ukośną do oporu a następnie 2,5 obrotu wykręć.


cztery sprawne łapki + WEBER -100%..... - było

Obrazek

było SYNCRO i będzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości