Filtr kabinowy z Audi A4 lub Passata B5 do Golfa mk2.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Filtr kabinowy z Audi A4 lub Passata B5 do Golfa mk2.

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 03, 2017 11:15

Witam.
Zapewne niejednego z Was irytuje smrodek rozgrzanego silnika lub cudzych spalin np. stojąc w korku. Też tak miałem.
Przekopałem czeluść internetu i nie znalazłem filtra z węglem aktywnym do Golfa mk2, który właśnie ma za zadanie wchłaniać smrody. Po prostu nie ma takich filtrów pod ori podstawkę mk2, a mój zwykły papierowy zatrzymuje tylko kurz i paprochy.
Zmieniając kiedyś filtr w swoim Audi A4 B5 sprzed liftu, zainteresowałem się wąską, długą podstawą i zrodził się chytry plan.

Obrazek

Sprawa jest banalnie prosta. Potrzebne są:
-liściołap (siatka), występujący w mk2 zamiast filtra;
Obrazek
-podstawa filtra z Audi A4 B5 lub VW Passata B5 (przedlift);
-lutownica (lub spawarka do plastiku);
-klej na gorąco (opcja,jeśli nie ma spawarki);
-coś do cięcia plastiku np. szlifierka kątowa i ostry nożyk do wyrównania krawędzi;

:arrow: Z liściołapu trzeba odciąć sam dół tak ok. 1,5cm. Jest to potrzebne, by nową podstawę zamocować w podszybiu mk2. A4 i Passat mają inne mocowania.
Teraz uwaga! Same otwory wlotowe powietrza, pokrywają się wymiarami, niemal idealnie. Ja jednak, podstawę z A4, przesunąłem o 2cm w kierunku silnika wycieraczek. Dlaczego? Dlatego, że nie chciałem odcinać uchwytu, przytrzymującego filtr w obudowie. Gdybym tego nie przesunął, zawias maski zahaczał by o owy uchwyt i byłby zonk...
Tutaj widać to przesunięcie, przed i po zamaskowaniu kawałkiem plastiku.

Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: Tak wygląda nowa podstawa z przygrzanym spodem z liściołapu.

Obrazek Obrazek

:arrow: Zgrzewamy wszystkie łączenia, a na koniec wzmacniamy dodatkowo i uszczelniamy zarazem, klejem na gorąco. Jak ktoś ma spawarkę do plastiku, to klej na gorąco jest zbędny, bo może sobie wszystkie szczeliny zaspawać na igłę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: Na koniec nowa gąbka i ustrojstwo gotowe :bajer:

Obrazek Obrazek

:arrow: Teraz wisienka na torcie, czyli montaż i radocha :bigok: :okej: :pub:

Obrazek Obrazek

:arrow: Jeśli wszystko wykonacie jak wyżej opisane, nie będzie żadnych problemów z montażem twardego podszybia plastikowego :!:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Filtr kabinowy z Audi A4 lub Passata B5 do Golfa mk2.

Post autor: kret077744 » ndz gru 03, 2017 12:56

Fantastig :okej:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Filtr kabinowy z Audi A4 lub Passata B5 do Golfa mk2.

Post autor: tomek08 » pn gru 04, 2017 20:47

Witam, super robota. Na pewno się przyda. :bigok:
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
NEKRO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 22, 2007 02:38
Lokalizacja: BRZEG woj. Opolskie
Kontakt:

Filtr kabinowy z Audi A4 lub Passata B5 do Golfa mk2.

Post autor: NEKRO » wt lut 13, 2018 11:33

Właśnie na szrocie ostatnio widziałem tą podstawkę z passata b5 i tak sobie spojrzałem na nią i wydawało mi się że może podejść i teraz dzięki tej poradzie jestem pewien. Jadę kupić. Szkoda wydawać 85-100 zł +kw ,bo tak sobie wołają, a w/g mnie akurat ta część nie musi być ori. :pub:


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f373b835b0001d54][img]http://images49.fotosik.pl/122/f373b835b0001d54m.jpg[/img][/url]

pigwa1155
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 28, 2016 22:16
Auto: Corrado
Silnik: BAM
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy z Audi A4 lub Passata B5 do Golfa mk2.

Post autor: pigwa1155 » śr lut 12, 2020 11:30

Mógłby ktoś zmierzyć ta podstawę ? Nie jestem pewny czy się zmieści w podszybie w corrado bo leży tu komp



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości