[MK4][Bora] Montaż tempomatu + rozw. możliwych problemów

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ

Post autor: trepson_vlcrew » wt lut 06, 2018 23:30

wracam ja z problemem. problem polegał na czujniku hamulca. z racji ze mialem stary na 2pin wrzuciłem nowy na 4 pin. 2 piny poszły pod stop dwa pod kostke. w kostce dwa wolne piny zostały wiec podłączone. sprawdzam na kompie wszytko działa - on manetki, set i reset no i czujniki sprzegła i hamulca. nadal nie dziala tempomat. juz brakuje mi pomysłów. czy ponowna aktywacja powinna cos dać ? ktoś moze wie co jest nie tak

Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Auto: Bora
Silnik: ARL

Post autor: riccardoa » śr lut 07, 2018 11:07

trepson_vlcrew pisze:czy ponowna aktywacja powinna cos dać ?
Czasami pomaga, na pewno nie zaszkodzi spróbować.

michaf1994
Mały gagatek
Mały gagatek

Post autor: michaf1994 » czw lut 08, 2018 01:56

Nie wiem jak u Ciebie, bo schematów nie mam, ale w AGZ i BCB wyglądam podobnie tylko show inne. Tu opis dla AGZ

Idzie to mniej więcej tak:

Prąd z bezpiecznika S13 (10A) leci przewodem czerwono-brązowym do pinu 1 czujnika stopu (F na schemacie).
Z pinu 2 czujnika stopu leci przewodem czarno-niebieskim do podłączenia A20 (nie wiem co to za połączenie, ale możliwe, że Schalttafelleitungsstrang to skrzynka przekaźników)
Z pinu 3 czujnika stopu przewodem biało-żółtym do pinu 1 czujnika sprzęgła, a od pinu 2 czujnika sprzęgła biało-czerwonym do kostki białej w podszybiu - pin 4 - następnie biało-żółtym do sterownika ECU pin 48
Z pinu 4 czujnika stop czerwono-czarnym do podłączenia A18 (stamtąd poleci na lampy tylne i do ECU) następnie do kostki czarnej podszybia czarno-niebieskim leci do ECU pin 47.

Jakbyś miał schemat to wiele wyjaśni, ale bez schematu niestety nie pomogę dokładnie, bo sam nie wiem jak to jest u Ciebie.

Własnoręcznie zrobione: Climatronic, 4x el. szyby, el. podgrzewane lusterka, nagłośnienie 4 drzwi, podgrzewanie siedzeń, montaż sterowania odcinkiem lędźwiowym, ASR, Full FIS, czujnik temp. zewnętrznej, czujnik poziomu spryskiwaczy, tempomat, powitanie i informacja ile pozostało na baku, automatyczne podn/opusz tylnych szyb, czasowo podgrzewana szyba tylna, światła dzienne, czujniki cofania, kamerka cofania, wbudowana ładowarka USB, el. skł. lustr, klimatyzowany schowek, komfort kierunków, blokada zapłonu, regeneracja reflektorów i montaż halogenów, ori kontrola wnętrza, spryskiwacze reflektorów, MFD + DSP + multifunkcja, przycisk PANIC

laska1193
Ma gadane
Ma gadane

Re: [MK4][Bora] Montaż tempomatu + rozw. możliwych problemów

Post autor: laska1193 » śr sty 02, 2019 16:42

Jestem po montażu tempomatu w ASV i nie działa.
Aktywowany vag-em. Błędów brak.
OFF-100000
ON-100011
RESET-101011
SET-100111
Jak to widzicie ??

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

michaf1994
Mały gagatek
Mały gagatek

Re: [MK4][Bora] Montaż tempomatu + rozw. możliwych problemów

Post autor: michaf1994 » ndz sty 06, 2019 00:57

Zobacz na opis wartości diesla. Masz chyba problem na czujniku sprzęgła.

Własnoręcznie zrobione: Climatronic, 4x el. szyby, el. podgrzewane lusterka, nagłośnienie 4 drzwi, podgrzewanie siedzeń, montaż sterowania odcinkiem lędźwiowym, ASR, Full FIS, czujnik temp. zewnętrznej, czujnik poziomu spryskiwaczy, tempomat, powitanie i informacja ile pozostało na baku, automatyczne podn/opusz tylnych szyb, czasowo podgrzewana szyba tylna, światła dzienne, czujniki cofania, kamerka cofania, wbudowana ładowarka USB, el. skł. lustr, klimatyzowany schowek, komfort kierunków, blokada zapłonu, regeneracja reflektorów i montaż halogenów, ori kontrola wnętrza, spryskiwacze reflektorów, MFD + DSP + multifunkcja, przycisk PANIC

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”