Golf IV - wycieraczki

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Michał33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr cze 12, 2013 12:24

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Michał33 » czw cze 13, 2013 14:11

Mój problem z wycieraczkami jest trochę inny mam nadzieję że ktoś mi pomoże odnaleźć przyczynę
Wycieraczki chodzą na każdym trybie łącznie ze spryskiwaczami i dolnym krótkim biegu . Problem się zaczyna gdy po ostatniej "rundzie" zatrzymują się gdzie chcą albo na środku szyby albo w połowie bardzo rzadko na swoim miejscu



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Golf IV - wycieraczki

Post autor: steniu4 » czw cze 13, 2013 22:20

Michał33 pisze:po ostatniej "rundzie" zatrzymują się gdzie chcą albo na środku szyby albo w połowie bardzo rzadko na swoim miejscu
podszybie wywalaj i zobacz jak pracuje mechanizm wycieraczek. Zdarza się, że sworzeń się wyrabia i stoi w miejscu lub robi niepełny ruch podczas gdy cięgna się obracają...
Michał33 pisze:Wycieraczki chodzą na każdym trybie łącznie ze spryskiwaczami i dolnym krótkim biegu
nie potrafię tego przeczytać ze zrozumieniem... jak na każdym trybie i dolnym krótkim biegu??


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Michał33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr cze 12, 2013 12:24

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Michał33 » pt cze 14, 2013 12:18

źle to ująłem . chodzi o ten tryb jednorazowego włączenia wycieraczek nie do góry lecz raz do dołu



mms79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 09, 2008 19:02
Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: mms79 » pn cze 17, 2013 22:54

Michał33 pisze:źle to ująłem . chodzi o ten tryb jednorazowego włączenia wycieraczek nie do góry lecz raz do dołu
Jestem po naprawie wycieraczek w IV, przodu i tyłu Z przodu kupa mokrej rdzy w jednym sworzniu, drugi czysty i suchy. Z tyłu zdecydowałem się na rozebranie silnika bo spryskiwacz obracał się już razem z wycieraczką i wolałem nie czekać aż się ukręci i płyn poleci do bagażnika.

Jak dla mnie Twój problem jest "elektryczny" a nie mechaniczny. Trzeba sprawdzić "manetkę" od wycieraczek przy kierownicy.



lukaszwnw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 13, 2013 20:57
Kontakt:

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: lukaszwnw » czw lip 11, 2013 13:20

Świetna foto porada. :pub:

Wczoraj naprawiłem moje przednie wycieraczki. Chodziły tak wolno, że nie dało się już normalnie wyczyścić szyby.

Najwięcej problemów sprawiło mi wybicie tych sworzni. Jednak po dłuższym biciu młotkiem ( z nasadką !) i pryskaniem preparatem do Odrdzewiania firmy WURTH ( Polecam ! ) w końcu wyszły .

Po całej naprawie wycieraczki chodzą jak szalone :grin: .



tigger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 20:08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Golf IV - wycieraczki

Post autor: tigger » pt sie 09, 2013 14:48

Witam,

Koledze greg bardzo dziękuję - właśnie jestem po naprawie wg tej instrukcji i poszło dość sprawnie.
Najwięcej czasu zeszło z wyciągnięciem jednej z osi z tulei. Było tak zapieczone, że dopiero używając imadła do pomocy udało mi się to "rozłączyć". A do tego musiałem uchywt imadła przedłużyć solidną brechą bo nie było siły ;-)
Tak więc należy się za naprawę tego wziąć jak tylko zauważy się objawy, ja z "wolniejszymi" wycieraczkami jeździłem dość długo, potem musiałem wyjechać - auto stało z 2 tygodnie, doszło do tego, że zaraz po podniesieniu się zatrzymywały, aż dziw że silnik się nie spalił.
Bardzo pomocne w Twojej poradzie była lista narzędzi, ja bym dodał jeszcze imadło :grin: oraz ścisk stolarski, żeby przy ponownym montażu sobie wszystko ładnie złapać i wcisnąć zapinkę.

Pozdrawiam,



wielorybek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:29
Lokalizacja: Łomżowrzód

Golf IV - wycieraczki

Post autor: wielorybek » śr wrz 04, 2013 08:39

W wyniku pęknięcia byłem zmuszony wymienić całą przekładnię (nie wiem jak to nazwać, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi). Zakupiłem na allegro zamiennik za 43zł - http://allegro.pl/nowy-mechanizm-wycier ... 03433.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Oryginał kosztuje około 250 zł. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że wszystko jest OK, jednak przy uruchomieniu pracy ciągłej wycieraczek przekładnia delikatnie uderza w ścianę grodziową dzielącą komorę silnika od części pasażerskiej. Chyba można to ustawić dorzucając podkładki pod środkowe mocowanie przekładni, jednak nie miałem ich ze sobą i skręciłem tak jak jest.
Osobiście stukanie mnie jakoś specjalnie nie denerwuje. Zwłaszcza, że przy większym deszczu i tak dojdzie do tego odgłos kropel uderzających o szybę i ostatecznie może się okazać, że stuk przekładni będzie niesłyszalny, do tego działający silnik i szum za oknem (wycieraczki testowałem na wyłączonym silniku), jednak jeśli ktoś jest perfekcjonistą to nie polecam zamienników, lepiej dopłacić za oryginał albo kupić używaka.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Golf IV - wycieraczki

Post autor: wesol » śr wrz 04, 2013 17:20

szmelc jakich malo. Juz to przerabialem w autach klientów. Zacznie sie sypac jak nic. Zacznie sparac ramie co jest montowane na tej kuli i takie tam historie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Buchaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt mar 01, 2011 19:08

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Buchaj » pn wrz 30, 2013 13:43

Rozruszanie wycieraczek bez demontażu skończy się na 90% jak u mnie połamaniem mechanizmu...
Nowy zamiennik z gwarancją na 2lata z przesyłką kosztuje 60zł a są tańsze... Więc czy jest sens to rozkładać smarować, czyścić i się męczyć z niewiadomym skutkiem...



Awatar użytkownika
QKi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2008 14:47
Lokalizacja: Mielec

Golf IV - wycieraczki

Post autor: QKi » wt paź 22, 2013 18:47

a miał ktos zwas przypadek przeskakiwania wycieraczki po szybie? i po tym przez jakies 15s było słychać pykanie przekaźnika



seba_radka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 22, 2011 01:48
Lokalizacja: Kraków

Golf IV - wycieraczki

Post autor: seba_radka » czw lis 07, 2013 09:10

Witam,
Na początku chciałbym podziękować greg-owi za foto poradę. Wycieraczki robiłem w tamtym roku i do tej pory śmigają tylko że zaraz po zamontowaniu wystąpiły dwa problemy, które mi do tej pory nie przeszkadzały. Mianowicie, po zamontowaniu pierwszy tryb pracy wycieraczek (ten gdzie mamy możliwość regulacji czasowej) nie działa jak wcześniej, tzn. nie mogę teraz regulować sobie czasu pracy, działa cały czas w jednym tempie. A druga sprawa to osłona podszybia, prawdopodobnie między szyba a osłoną dostaje się woda do filtru kabinowego i masakrycznie parują mi szyby przy ogrzewaniu (woda paruje na filtrze i para dostaje się do środka).
No i teraz moja prośba:
1. Jaka jest przyczyna braku działania regulacji czasowej wycieraczek, pewnie złe podłączenie, które złącze jest od tej funkcji ?
2. Czy ktoś używał kleju, silikonu przy montowaniu osłony podszybia do szyby, jeżeli tak to jaki ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję !



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Golf IV - wycieraczki

Post autor: seebst » pn lis 11, 2013 16:24

seba_radka pisze:1. Jaka jest przyczyna braku działania regulacji czasowej wycieraczek, pewnie złe podłączenie, które złącze jest od tej funkcji ?
Według mnie bardzo mało prawdopodobne, aby przy ponownym montażu mechanizmu przestały działać czasówki. Inaczej kostki się włożyć nie da, wiec najprościej w świecie padł przekaźnik. Taka moja jest opinia.
seba_radka pisze:2. Czy ktoś używał kleju, silikonu przy montowaniu osłony podszybia do szyby, jeżeli tak to jaki ?
Ja. Ponieważ u mnie podszybie bardzo odstawało, postanowiłem je przykleić. Nie, żeby woda leciała, tylko żeby to jakoś wyglądało, a nie sterczało do góry. Tutaj opisałem swój przypadek: viewtopic.php?f=143&t=505470#p6288989" onclick="window.open(this.href);return false; Ponad miesiąc jak jestem po tym zabiegu i nic się nie dzieje, więc najprawdopodobniej jest dobrze.



zpmax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:02
Lokalizacja: Poznan

Golf IV - wycieraczki

Post autor: zpmax » ndz sty 05, 2014 11:09

Greg tutorial poprostu niezastąpiony :pub: , zaszlo mi jakieś 3 godziny i wycieraczki chodzą jak nowe :P
Z trzech godzin pół godziny straciłem na wybicie sapiczonej tulejki i godzinę na próby poprawnego zamontowania plastiku podszybia, ale w koncu wskoczył jak należy :bajer:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Haki » pn mar 24, 2014 21:31

Ja właśnie przed chwilą skończyłem montaż nowego mechanizmu ....
Stary przy 3ciej próbie reanimacji - rozleciał się (pękł ) kupiłem więc z alledrogo niby ORI z pewnej firmy z krosna ;)
Problemem było ustawienie mechanizmu - ramiona idącego z silniczka ,,,, ale wreszcie sobie poradziłem ...
Postanowiłem jednak ,że jeśli kiedykolwiek zdarzy się podobna sytuacja ( tzw reanimacja ) - idę do znajomego i wytaczam sobie tuleje z teflonu które na górze będą miały specjalne kapturki zapobiegające dostawaniu się wody ,,, stare zaś wyprasuję - bo wiem ( sprawdzone ) da się wyprasować na prasie
Takie tulejki wprasuję lub wkleję ... i mechanizm stanie się dożywotni .....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości