Golf IV - wycieraczki

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Golf IV - wycieraczki

Post autor: mgralien » pn kwie 16, 2012 08:24

Witam
Podepnę się pod ten temat.
Czy ktoś z Was miał (lub ma) luzy na mechanizmie wycieraczek i wie jak temu zaradzić?
Luzy polegają na tym, że przy większym biegu wycieraczki za bardzo się gibają i tłuczą o słupek i podszybie.

Mechanizm działa ogólnie ok. Ale nawet jak wezmę ramię do ręki to ma takie luzy góra dół i ciężko jest tak ustawić pióra żeby gdzieś nie stukały.

Tylko wymiana czy da się to jakoś "skręcić"?

Dzięki za porady.



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Golf IV - wycieraczki

Post autor: JacekB » pn kwie 16, 2012 15:50

mgralien,
A gdzie ten luz jest, na mechanizmie czy na silniczku?


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Golf IV - wycieraczki

Post autor: mgralien » pn kwie 16, 2012 17:40

@JacekB
Ogólnie do tego jeszcze nie zaglądałem, więc nie wiem jak to wygląda od środka.

Po prostu kiedy pióro leży na szybie to jak chwytam za ramię to są takie luzy góra dół. Tak jakby mogę poruszyć ramieniem wycieraczki po szybie.
Nie wiem czy to jest przyczyną problemów.
Jednak ciężko jest tak ustawić ramię żeby gdzieś nie stukało. Jak nawet mi się już uda ustawić to po prostu przez te luzy i tak się to porusza za daleko. Albo lewo tłucze w słupek kierowcy, albo prawa w podszybie. Jak lewą obniżę (żeby nie dochodziła do słupka), a prawą podniosę żeby nie dostawała do podszybia to się ocierają na środku.

Ogólnie rzec ujmując ciężko jest to ustawić bo chwytając za ramię całość na szybie się porusza o ten 1 czy 2cm i to chyba jest przyczyną. Przy większym biegu przez te luzy wycieraczki tłuczą porządnie.

Podobno zamienniki mechanizmów są słabe, więc pomyślałem żeby jakoś nareperować oryginał tylko czy to się da jakoś wyeliminować.

Z góry dzięki za porady



Awatar użytkownika
dżedal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lut 26, 2010 18:08
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: dżedal » pn kwie 16, 2012 17:41

mgralien pisze:Witam
Podepnę się pod ten temat.
Czy ktoś z Was miał (lub ma) luzy na mechanizmie wycieraczek i wie jak temu zaradzić?
Luzy polegają na tym, że przy większym biegu wycieraczki za bardzo się gibają i tłuczą o słupek i podszybie.

Mechanizm działa ogólnie ok. Ale nawet jak wezmę ramię do ręki to ma takie luzy góra dół i ciężko jest tak ustawić pióra żeby gdzieś nie stukały.

Tylko wymiana czy da się to jakoś "skręcić"?

Dzięki za porady.
Taki luz miałem jak zamontowałem zamiennik mechanizmu. Pomimo właściwego założenia i dokręcenia wycieraczek same się przestawiały i był właśnie taki luz.(te zamienniki to porażka). Dlatego naprawiłem oryginał (rozłożenie - nasmarowanie) i jest OK.


http://www.dcichonski.eu fotografia motoryzacyjna i nie tylko

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Golf IV - wycieraczki

Post autor: mgralien » wt kwie 17, 2012 12:17

@dżedal
Czy naprawa wymagała wymiany jakichś elementów?
Bo chyba samo nasmarowanie nie wyeliminowało luzów? Ten mechanizm dało się jakoś skręcić żeby usunąć te luzy?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Golf IV - wycieraczki

Post autor: JacekB » wt kwie 17, 2012 15:47

mgralien, tam nie ma co wymieniać, tam są ramiona wykonane z jakiegoś stopu aluminium, kilka sworzni kulistych i trzpienie, luzy mogą być tak jak wyżej pisałem:
na ramieniu silniczka lub na mocowaniu mechanizmu w podszybiu. Jak silniczek nie ma luzów a raczej jego ramie napędowe wprawiające mechanizm w ruch, a sam mechanizm jest dobrze złożony i sztywny (nie pokrzywiony) to nie powinno być aż takiego luzu o jakim piszesz. Ja u siebie mam urwane jedno mocowanie mechanizmu do podszybia i przez to mam duży luz. Planowałem zastąpić mechanizm jakimś zamiennikiem, ale po tym co piszecie chyba zapoluję na używkę i ją zregeneruję lub kupię nówkę oryginał.

pozdrawiam


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
dżedal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lut 26, 2010 18:08
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: dżedal » wt kwie 17, 2012 16:24

mgralien pisze:@dżedal
Czy naprawa wymagała wymiany jakichś elementów?
Bo chyba samo nasmarowanie nie wyeliminowało luzów? Ten mechanizm dało się jakoś skręcić żeby usunąć te luzy?

Pozdrawiam
Od strony kierowcy było zapieczone tak że w imadle nawet nie chciało się ruszać i właśnie podczas wybijania tego sworznia pękła tulejka co jest w środku ale dorobiłem czy nawet wziąłem z zamiennika :)
Mechanizm musi lekko chodzić w rekach to będzie dobrze chodził po szybie.

Jak będziesz wybijał go młotkiem to pamiętaj o nakręceniu nakrętki (zbędnej) na gwint - co by gwintu nie uszkodzić.


http://www.dcichonski.eu fotografia motoryzacyjna i nie tylko

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: mgralien » wt kwie 17, 2012 16:37

JacekB pisze:Planowałem zastąpić mechanizm jakimś zamiennikiem, ale po tym co piszecie chyba zapoluję na używkę i ją zregeneruję lub kupię nówkę oryginał.
pozdrawiam
Ja się zdecydowałem na zamiennik za 35zł. Zaryzykuję może trochę pochodzi :) W końcu używka też loteria Oryginał 275 zł w ASO :crazy:



lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: lokomotion » pt maja 18, 2012 08:49

Po całej akcji regenerowania wycieraczek plastikowa listwa podszybia nie przylega już tak jak kiedyś do szyby. Co sądzicie o wpuszczeniu bezbarwnego silikonu szklarskiego między szybę a plastikową osłonę podszybia? Nie chcę żeby mi woda tam wciekała.


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf IV - wycieraczki

Post autor: Qto » pt maja 18, 2012 11:40

lokomotion, zdejmij wyczyść szybę, podszybie i wtedy wciśnij dokładnie.



przepit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 22:43
Lokalizacja: rze-ow

Golf IV - wycieraczki

Post autor: przepit » pn maja 21, 2012 07:57

Witam!!
Czy w golfie V proces przesmarowania będzie wyglądał chociaż podobnie jak w golfie IV?



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re:

Post autor: RaV_ » pt cze 08, 2012 20:19

Witam Panowie.
Dzisiaj zabrałem się za przeczyszczenie i nasmarowanie całego mechanizmu wg. fotoporady. Nie powiem, było ciężko ale ostatecznie sie udało ;)
Jednak pojawił się u mnie problem dokładnie taki jak tutaj:
mojama pisze:ale gdy wycieraczki wracały do spoczynku to szły za daleko i wracały potem o kilka centymetrów. Przesunąłem ramie wycieraczek jeszcze bardziej w lewo i teraz jest w sumie idealnie.
Czy moglibyście mi dokładnie opisać, jak to naprawić? Wycieraczki podczas gdy idą do spoczynku (na dół) wracają za daleko po czym odbijają pare cm w górę. Proszę Was o poradę :bigok:



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Golf IV - wycieraczki

Post autor: czarekcw » śr cze 13, 2012 07:26

Ja aby nie mieć problemów to nie wymontowywałem silniczka od mechanizmu ;) .Za to zrobiłem inny błąd- raz za mocno przywaliłem w podszybie no i szyba pękła :otepienie:


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

oczko999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 16, 2012 20:15

Re: Golf IV - wycieraczki

Post autor: oczko999 » pn lip 16, 2012 20:34

Witam mam problem.
Robiłem wszystko wg instrukcji na pierwszej stronie, niestety po zlozeniu nie dzialaja tak jak trzeba. Po powrocie do stanu wyłączonego podnaszą sie do gory.

Załączam filmik.
[youtube][/youtube]



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości