[MK4] Montaż składanych Lusterek

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Blondi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 24, 2020 09:48
Auto: VW Golf IV
Silnik: AXR

Re: [MK4] Montaż składanych Lusterek

Post autor: Blondi1 » ndz lis 28, 2021 13:32

Witam. Po kilku miesiącach znalazłem w końcu czas na zamontowanie składanych lusterek do Golfa. Wstępnie planowałem zamontować wszystko jak fabrycznie, czyli z mikrostykiem, jednak po rozebraniu lewego lustra, okazało się, że plastikowa obudowa trójkąta ma mocowania zgrzewane, a nie zatrzaski. Tak więc mikrostyk nie został zamontowany, a po złożeniu wszystkiego wykonałem próbę i niestety lusterka nie ruszyły.

Ponowny przegląd tego tematu w ramach przypomnienia i części w samochodzie, i przyczyna namierzona. Niestety posiadam w drzwiach silniczki szyb o oznaczeniu 1C1959801A oraz 1C1959802A i przypomniałem sobie, że planując kilka miesięcy temu montaż, liczyłem, że dadzą radę. Chyba sięprzeliczyłem.

Jednak nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał? Czy na pewno tylko silniczki o numerach 1C0959801, 1C0959802 lub z początkiem 1J0 obsługują funkcję składania? W silniczkach, które posiadam wszystkie 29 pinów jest obsadzonych. Może jednak problemem jest joystik do ustawiania lusterek? Czy można to jakoś sprawdzić, np. podając 12V i masę na piny, chyba 4 i 8, w kostce joystika? Czy jest szansa, ze lusterka ruszą, z założeniem, ze silniczki okażą się dobre?

Jeżeli jednak przyczyna bezruchu leży w silniczkach szyb to czy mogą być z inną literą na końcu numeru niż 1C0959801B i 1C0959802C, np. odwrotnie 1C0959801C i 1C0959802B lub oba silniczki z "C" na końcu?



Blondi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 24, 2020 09:48
Auto: VW Golf IV
Silnik: AXR

Re: [MK4] Montaż składanych Lusterek

Post autor: Blondi1 » pt kwie 08, 2022 19:50

Witam wszystkich. W związku m.in. z brakiem odpowiedzi na poprzedniego posta, postanowiłem zakupić odpowiednie silniczki szyb. W chwili obecnej zdobyłem w rozsądnej cenie silniczek od strony pasażera 1C0959802c. Od strony kierowcy dalej poszukuję - chwilowy brak asortymentu na aukcjach w rozsądnych pieniądzach. Kupiony silniczek zamontowałem i w związku z brakiem reakcji lusterka po montażu silniczka nasuwa mi się pytanie. Czy lusterko od strony pasażera powinno zareagować jeżeli w drzwiach kierowcy pozostaje stary silniczek bez obsługi lusterek, czy muszą być jednocześnie oba silniczki? Czy sygnał do złożenia/otwarcia lusterek od manetki regulacyjnej przechodzi najpierw przez silniczek kierowcy, a następnie do silniczka pasażera, czy może jest przesyłany niezależnie na obie strony? Na próbie odczytania tego ze schematów elektrycznych niestety poległem.



Blondi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 24, 2020 09:48
Auto: VW Golf IV
Silnik: AXR

Re: [MK4] Montaż składanych Lusterek

Post autor: Blondi1 » wt wrz 20, 2022 21:42

Witam ponownie. Po ciężkich poszukiwaniach odpowiedniego silniczka drzwi kierowcy w rozsądnej cenie, temat składanych lusterek dobiegł prawie do końca. Składanie i rozkładanie działa prawidłowo, ale... pojawił się jeden drobny szczegół natury estetycznej. Oba lusterka otwierają się zbyt szeroko, tzn. odchylają się za bardzo do przodu, a co za tym idzie linia pomiędzy obudową lusterka a obudową trójkąta jest załamana i nie wygląda to dobrze. Problem pojawił się dopiero po pierwszym złożeniu i rozłożeniu, gdy silniczki wykonały pełny zakres pracy, na który pozwala krańcówka.
Pytanie brzmi czy przy przekładaniu trójkątów coś sknociłem z ustawieniem pierścienia po którym pracuje krańcówka silniczka i który jednocześnie przylega do trójkąta?

Poniżej kilka zdjęć jak to wygląda.
20220920_184941.jpg
20220920_184947.jpg
20220920_184957.jpg
20220920_185023.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [MK4] Montaż składanych Lusterek

Post autor: michaf1994 » śr wrz 21, 2022 09:00

Być może tak musi zostać, a być może źle złożyłeś lusterko. Sprawdź czy masz porządnie nabitą sprężynę i blokadę - jak tak, to czy dobrze weszła obudowa. Jak tak, to musi tak zostać - może być tak, że masz trochę inaczej uchwyt, bardziej wyrobiony silniczek, może kwestia obudowy lub inaczej założonej osłony trójkąta i jest taki efekt. Nie jest źle, ale sprawdź nabicie sprężyny dla pewności.



kabal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 31, 2011 10:45
Lokalizacja: Nisko

Re: [MK4] Montaż składanych Lusterek

Post autor: kabal » pn sty 22, 2024 23:10

Blondi1 pisze:
wt wrz 20, 2022 21:42
Witam ponownie. Po ciężkich poszukiwaniach odpowiedniego silniczka drzwi kierowcy w rozsądnej cenie, temat składanych lusterek dobiegł prawie do końca. Składanie i rozkładanie działa prawidłowo, ale... pojawił się jeden drobny szczegół natury estetycznej. Oba lusterka otwierają się zbyt szeroko, tzn. odchylają się za bardzo do przodu, a co za tym idzie linia pomiędzy obudową lusterka a obudową trójkąta jest załamana i nie wygląda to dobrze. Problem pojawił się dopiero po pierwszym złożeniu i rozłożeniu, gdy silniczki wykonały pełny zakres pracy, na który pozwala krańcówka.
Pytanie brzmi czy przy przekładaniu trójkątów coś sknociłem z ustawieniem pierścienia po którym pracuje krańcówka silniczka i który jednocześnie przylega do trójkąta?

Poniżej kilka zdjęć jak to wygląda.

20220920_184941.jpg
20220920_184947.jpg
20220920_184957.jpg
20220920_185023.jpg
Cześć,

Trochę minęło od już czasu ale może ktoś tu jeszcze zagląda.. :)
I jak - poradziłeś sobie z tym odchyleniem?
U mnie po przerobieniu, przełożeniu i założeniu lusterek od Skody Superb jest tak samo.

Z góry dzięki.



Wieczorek1223
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 20, 2023 15:00

Re: [MK4] Montaż składanych Lusterek

Post autor: Wieczorek1223 » ndz lut 04, 2024 21:58

Myślę, że problemem może być to, że lusterka od Skody Superb mają nieco inny kształt niż oryginalne lusterka. Może to powodować, że nie będą idealnie pasować do trójkątnego nadwozia, nawet jeśli zostaną prawidłowo zamontowane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości