Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Post autor: alabama1 » sob lis 23, 2013 14:58

Witam. Napiszę tutaj, jak wymienić czujnik temperatury cieczy. Nie jest to skomplikowana czynność, ale na wszelki wypadek ją zaprezentuję.
Jeżeli wasz golf ma problemy z odpaleniem na nagrzanym silniku, wolno się nagrzewa lub w trasie temperatura schodzi na kreskę przed 90 stopni, a w mieście 90 jest (tak było w moim przypadku), to całkiem możliwe, że czujnik temperatury cieczy wymaga wymiany. Oczywiście może być to też termostat, ale czujnik również. Pamiętajcie- kupujcie tylko oryginalny- mój stary czujnik oryginalny wytrzymał 6 lat, zamienniki bardzo szybko padają.
Zanim przystąpicie do wymiany, poczekajcie, aż silnik ostygnie. Ja na wszelki wypadek poczekałem dzień, żeby nie uleciało za dużo płynu chłodzącego.
Czujnik znajduje się po prawej stronie koło silnika, wpięty w krociec.
Obrazek
Obrazek
Miejmy już nowy czujnik w gotowości, załóżmy oring (nasmarujmy go smarem, żeby dobrze trzymał).
Odłączamy wtyczkę, wyciągamy plastikowe zabezpieczenie, wyciągamy czujnik, zakładamy nowy czujnik Obrazek
Obrazek, z powrotem plastikowe zabezpieczenie i wtyczkę. Podczas całej wymiany tylko trochę pokapało płynu chłodniczego.
Stary czujnik- Obrazek
Myślę, że nikt nie powinien mieć problemów z wymianą- trwa ona 5 minut, nie warto płacić komuś za tak błahą czynność.



szczyku

Re: Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Post autor: szczyku » pn gru 30, 2013 01:48

(nasmarujmy go smarem, żeby dobrze trzymał).
że co, skąd ten pomysł ?



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Post autor: alabama1 » pn gru 30, 2013 10:39

Oring nie trzymał się czujnika, spadał, gdy w pozycji pionowej umieszczałem go na miejscu. Smarem posmarowałem i było ok.



szczyku

Re: Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Post autor: szczyku » pn gru 30, 2013 12:09

alabama1 pisze:Oring nie trzymał się czujnika, spadał, gdy w pozycji pionowej umieszczałem go na miejscu. Smarem posmarowałem i było ok.
wymiana czujnika to pierwsza naprawa jaką wykonałem samodzielnie w golfie :chytry: i.... albo miałeś zły oring, albo nie wiem co :crazy: bo mój się trzymał bez zastrzeżeń :bigok: zawsze mogłeś wsadzić oring na swoje miejsce, a później umiejscowić czujnik temperatury :bajer:



alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Post autor: alabama1 » pn gru 30, 2013 13:01

No to u mnie tak samo- pierwsza naprawa :pub:
Tak też zrobiłem- najpierw oring na czujnik, a potem na miejsce. Nie wiem, może u Ciebie w innym miejscu jest czujnik, bo u mnie raczej trudno by było założyć najpierw czujnik, a potem zakładać oring. :bajer:
Oring się zsuwał, to posmarowałem i jest ok.



szczyku

Re: Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Post autor: szczyku » pn gru 30, 2013 23:15

alabama1 pisze: bo u mnie raczej trudno by było założyć najpierw czujnik, a potem zakładać oring. :bajer:
Oring się zsuwał, to posmarowałem i jest ok.
widzisz a nie grzmisz :banghead: wkładasz oring w króciec a później czujnik :bigok: z tego co widzę to chyba nie masz pojęcia jak wygląda miejsce "leżakowania" czujnika cieczy :bajer:



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Post autor: truckman » wt gru 31, 2013 01:01

a później umiejscowić czujnik temperatury :bajer:
czujnik temperatury cieczy


Obrazek

alabama1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw maja 16, 2013 18:47

Re: Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Post autor: alabama1 » wt gru 31, 2013 19:14

szczyku pisze:
alabama1 pisze: bo u mnie raczej trudno by było założyć najpierw czujnik, a potem zakładać oring. :bajer:
Oring się zsuwał, to posmarowałem i jest ok.
widzisz a nie grzmisz :banghead: wkładasz oring w króciec a później czujnik :bigok: z tego co widzę to chyba nie masz pojęcia jak wygląda miejsce "leżakowania" czujnika cieczy :bajer:
W 1.6 SR czujnik temperatury cieczy nie "leżakuje". Popatrz na zdjęcia.
Co najważniejsze, tak jak zrobiłem jest dobrze, nic nie szwankuje, inni też tak robią.



dinoole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 16, 2015 21:11

Wymiana czujnika temperatury cieczy- mk4 1.6 SR

Post autor: dinoole » sob sty 27, 2018 18:59

Witam,

Proszę o wsparcie- podczas wymiany został mi oring w środku. Założyłem nowy czujnik ze starym oringiem. Nie daje mi to spokoju.
Próbowałem wyjąć stary oring ale zbyt dużo płynu mi ucieka.

Czy zna ktoś sposób w jaki to zrobić? Może czymś zacisnąć przewód tak żeby płyn nie wyciekał gdy będę wymieniał oring (jeżeli tak to czym zacisnąć i w którym miejscu najlepiej)
Czy jednak będę musiał zlać cały płyn ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości