Wymiana uszczelki miski olejowej golf 1.3 1.4

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wymiana uszczelki miski olejowej golf 1.3 1.4

Post autor: grandi » ndz cze 17, 2012 23:28

Dziś foto porada jak wymienić uszczelkę miski olejowej w autach :
-golf II 1.0 1.3
-golf III 1.0 1.4 1.6
-polo 86c 1.0 1.3 1.6 polo 6N 1.0 1.4 1.6
-ibiza 1.0 1.4 1.6

Spuszczamy olej z miski olejowej ( klucz 19) , najlepiej na ciepłym silniku bo olej jest rzadki i zleci nam jak najwięcej.


Odkręcamy zabezpieczenie przed opadnięciem przegubu na tłumik , dwie nakrętki na klucz 13

Obrazek

Odkręcamy przegub wewnętrzny , nasadka M8 (dwunastokąt).

Obrazek

Odkręcamy osłonę koła zamachowego (klucz 11)

Obrazek

Bierzemy klucz z grzechotką (nasadka 19) i nakładamy na śrubę koła pasowego wału i obracamy kołem w taki sposób aby śruby miski pokryły się z wycięciami w kole pasowym.(Ustawiamy koło na wycięcia dlatego aby odkręcić dwie śruby od strony skrzyni biegów). Tutaj mamy bardzo mało miejsca używamy do tego długie klucza imbusowego z możliwością podejścia pod kątem 40 stopni ,

Obrazek Obrazek Obrazek

Odchylamy przegub w bok i odkręcamy śruby które znajdują się centralnie nad przegubem , przydatna jest przegub gdyż ułatwi dojście , w starszych modelach golfów miska jest przykręcona na klucz 10 w nowszych na imbus 5. Pod kołem pasowym biegnie plastikowa listowa elektryczna z kablami alternatora , trzyma się na główkach śrub miski olejowej wystarczy pociągnąć ją w dół i już mamy ją wypięta. Odkręcamy pozostałe śruby i podważamy lekko miskę śrubokrętem i wyjmujemy miskę wysuwając ją w stronę koła pasowego.W starszych modelach była montowana na uszczelkę w nowszych miska była montowana na silikon . Za pomocą małej szpachelki czyścimy blok z resztek silikonu czy brudu -szpachelka bardzo dobrze się do tego nadaje . Następny krok to czyścimy drobnym papierem ściernym 1000 i na koniec odtłuszczamy wszystko benzyną ekstrakcyjną. Sprawdzamy czy w smoku pompy olejowej (sitku) nie ma żadnych zabrudzeń , silikonu czy kawałków metalu.

Obrazek Obrazek

Miskę kładziemy do góry nogami i czyścimy ją z piachu i innych zabrudzeń tak aby piach nie dostał się pod śruby kiedy będziemy je montować. . Wewnętrzna cześć miski czyścimy zbierając szmatką resztki oleju następnie czyścimy miskę dokładnie benzyną ekstrakcyjną zarówno z zewnętrznej jak i wewnętrznej strony. Resztki silikonu/uszczelki usuwamy za pomocą szpachelki , następnie jeszcze raz papier 1000 i miejsc styku odtłuszczamy benzyną Jak już pisałem w starszych modelach była uszczelka u mnie niestety silikon , postanowiłem zastosować uszczelkę gdyż jest łatwiejsza w montażu- zastosowałem uszczelkę z modelu silnika ABD.

Obrazek

Podaje numery uszczelki

REINZ71-23522-10


Jeśli ktoś chce może zastosować masę uszczelniająca czyli uszczelkę w tubce nie mylić z tandetnymi silikonami.

Masa używana przez vw na pierwszy montaż REINZ nr. 70-31414-10 i
ERLING 030.790

Czyścimy śruby miski dokładnie szczotka drucianą. Zakładamy uszczelkę na miskę i przykładamy do bloku , przykręcamy po jednej śrubie z przodu i z tyłu miski , nie dokręcamy do końca bo myśmy wycentrować otwory. Najlepiej włożyć śrubokręt w otwory i poruszać nim trochę .Teraz przykręcamy 2 śruby znajdujące się od strony skrzyni biegów , jest to dość trudne bo trzeba je wprowadzić prosto a jest strasznie mało miejsca . Kiedy wkręciliśmy już wszystkie śruby dokręcamy je do końca zapinamy i listwę elektryczną . Wkręcając korek spustowy oleju nie zapomnijmy o miedzianej podkładce uszczelniającej ( koszt 2.60 zł)resztę rzeczy składamy w odwrotnej kolejności. Zakładamy nowy filtr oleju (uszczelkę filtra przesmaruj starym olejem) Wybierajcie zawsze filtry z 6 otworami , mają lepszy przepływ oleju i nie ma problemów z ciśnieniem , takie filtry robi knech i machle , tańsze filtry mają tylko 4 otwory.

Obrazek


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
darkmen21
Oberschesien
Oberschesien
Posty: 376
Rejestracja: czw lut 19, 2009 19:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Re: Wymiana uszczelki miski olejowej golf 1.3 1.4

Post autor: darkmen21 » wt mar 21, 2023 17:11

Uszczelka w 1.3 golf II może być papierowa ?


Było kilka VAGÓW- około 9, jednak nastał czas powrotu do kanciastych kształtów...
Jetta a2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=593732&p=6948476#p6948476

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości