[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Maniok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw paź 31, 2013 13:17

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) dr

Post autor: Maniok » śr maja 31, 2017 12:40

Czesc,

A czy jeżeli nagle Mk4 przestał się zamykać z pilota (przycisk zamykania martwy, przycisk otwierania działa), to też może być kwestia switcha?
Nie wiem czy tak było wcześniej (nie moje auto), ale zamykanie auta kluczykiem nie zamyka pozostałych zamków przez centralny.

Pozdro



siejson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sty 29, 2016 23:52

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: siejson » śr lip 05, 2017 12:17

Panowie odgrzeje troche temat wczoraj wymieniałem wkładkę zamka i wsadziłem wszystko tak jsk było jednak nie do końca , chciałem wyciągnąć wkładkę drugi raz ni i nie da rady szarpe i nic , cos sie zablokowało czy jak ? Śruba z boku wykręcona do końca a wkładka ani nie drgnie



siejson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sty 29, 2016 23:52

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: siejson » śr lip 05, 2017 12:38

Po wymianie wkładki nie działa mi klamka , chciałem wkładkę wyciągnąć zeby to poprawić i nie da rady wkładka luzna ale jakby ja cos blokowało
Czy ktoś ma jakiś patent zeby to wyciągnąć ? Bo siła tu nic nie daje



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: bjoern » czw lip 06, 2017 16:02

tej śruby się nie wykręca do końca, wkręć ją trochę, wsadź klucz we wkładkę i próbuj z boku na boku


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

tekosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: tekosz » pt lip 07, 2017 07:31

Miałem ostatnio problem z otwieraniem drzwi tylnych od zewnątrz. Okazało się, że prosta sprawa - wypadł ze swojego miejsca plastikowy element, który jest zakończeniem linki i wchodzi w zagłębienie z prążkami w tym miejscu: https://www.fotosik.pl/zdjecie/b4a49988d74eb342" onclick="window.open(this.href);return false;
Prosta sprawa, wykręciłem tego torxa T20, który jest pod uszczelką w grubości drzwi, nałożyłem plastikowy element z powrotem i drzwi się otwierają, ale niestety ze swojego miejsca wypadł taki metalowy element - półpierścień, który jest wewnątrz drzwi i jest dociskany przez właśnie przez tego torxa T20.
Próbowałem go włożyć na swoje miejsce przez tą dziurkę, którą mam zamiast tej zaślepki przy klamce (udaję mi się włożyć jeden palec), ale nie dałem rady i po pół godziny walki stwierdziłem, że zapytam na forum czy może ktoś ma na to patent, czy jednak będę musiał rozbierać drzwi od wewnątrz żeby się do tego dostać.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » pt lip 07, 2017 08:10

Najlepiej jest wyciągnąć klamkę i zamontować pierścień poprawnie. Klamkę można wyciągnąć bez rozbieranie drzwi - ja wyciągałem szybę, uszczelki i głośnik...i przez otwór na głośnik wyjąlem klamkę. Robiłem tak tylko dlatego że drzwi mam wygłuszone i otwieranie ich zimą trwało by że dwa dni. Jakby nie było to jest to do zrobienia.



siejson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sty 29, 2016 23:52

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: siejson » śr lip 12, 2017 19:07

Koledzy szukam odpowiedzi na moj problem i nie wssystkie odpowiedzi sa te same wiec zapytam tutaj.
Otóż mam centralny z kluczyka i nie zawsze on działa . W drzwiach pasażera wszystko okej z centralka natomiast u kierowcy raz ten centralny działa a raz nie ,otwieranie lub zamykanie z panelu w drzwiach działa bez zarzutu
Czy to wina rozwalonej wkładki ? Czy uszkodzony mikrostyk w zamku???
A drugie moje pytanie czy jeśli tak wariuje mi centralny a chciałbym dołożyć uniwersalny moduł z pilotem do otwierania i zamykania to czy bedzie on zamykał i otwierał bez kłopotu czy tak jak kluczyk ??



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: ROBAL_26 » czw lip 13, 2017 20:11

siejson, trzeba na początek dojść do ładu z ori instalacją , bo dołożenie zbędnej centralki może tylko pogorszyć sytuację .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

kiero1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 28, 2017 20:54

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: kiero1993 » pn sie 28, 2017 21:06

siejson, podlacz pod komputer i zobacz co i jak. mam takie same objawy i wywalilo mi bledy o zwarciach w obu drzwiach. teraz doszedl do tego jeszcze fakt ze przekreciil mi sie zamek w drzwiach ;) ten zamek sobie chyba daruje, po prostu dojde z centralnym do ladu, podepne pilota i zobaczymy czy zadziala ;)
siejson, no chyba ze juz problem rozwiazales, to moglbys cos opowiedziec :-)



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: TheVag » ndz mar 17, 2019 12:28

Podepnij się bo mam taki problem.

Znam procedurę wyjęcie wkładki z drzwi ale mam z tym pewien problem. Otóż wykrecilem troska z drzwi całkowicie (bok zdjęty bp wymieniam też elektryczny zamek) i zamiast wyjść mi wkładka z drzwi to wyszedł mi bębenek.. Teraz nie mam pojęcia jak wyjąć resztę.. Ktoś miał taką sytuację? Da się to jakoś wyciągnąć?

Drugie pytanie. Jak ten bębenek wciągnięty mam to zauważyłem w środku tam gdzie on był wsadzimy jakby jakiś biały nagar, smar. Czy to miejsce się jakoś smaruje jak już będę składał w całość wszystko?



leszfary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 26, 2015 14:31

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: leszfary » ndz mar 31, 2019 23:04

Mam pytanie jak to jest z zamkiem bez centralnego: czy tam też jest mikrostyk, który można wymienić?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Michał_1977 » pn kwie 01, 2019 06:32

leszfary pisze:
ndz mar 31, 2019 23:04
Mam pytanie jak to jest z zamkiem bez centralnego: czy tam też jest mikrostyk, który można wymienić?
W/g mnie, chyba nie było mk4 bez centralnego. Różnica jaka była, to otwieranie z kluczyka lub zdalnie ( z pilota) :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » pn kwie 01, 2019 12:09

Były mk4 bez centralnego...mikrostyk w takim zamku też był



hejszogunie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 06, 2017 20:25

Re: [mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: hejszogunie » ndz kwie 07, 2019 17:06

Witam, mam problem z zamkiem w dzwiach pasażera w golfie 4, po otwarciu z pilota zamek w dzwiach pasażera cały czas jakby rygluje, nie wiem czy chce cały czas otwierac dzwi mimo ze są odryglowane, ustaje to gdy odpali sie auto, jak znowu zgasze i otworze dzwi nie wazne czy kierowcy czy pasażera pojawia sie to ciągłe ryglowanie zamka. Jeśli chciałbym wymienic cały zamek to moge kupic jakis zamiennik, bedzie pasowac? czy tylko ori uzywkę, muszą się zgadzać numery zamka?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości