[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

pablopi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 31, 2012 22:33

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: pablopi » wt lis 11, 2014 13:17

Obrazek

co to jest w kółku ?



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: wron » wt lis 11, 2014 15:25

krańcówka, mikrostyk



kokolino1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sie 10, 2012 14:13

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: kokolino1 » śr lis 12, 2014 11:49

Witam.
Podepnę sie pod temat.
Mam taki problem że przy ruszaniu drzwiami, zamykaniu czy otwieraniu oraz podczas jazdy po nierównościach z centralnym zamkiem dzieją się cuda. Zamyka, otwiera to pstryka cały czas.
Czasem po zamknięciu muszę trzasnąć jeszcze raz drzwiami aby zgasło światełko wewnątrz.
Czy opisany problem może dotyczyć wyżej wspomnianych mikrostyków czy szukać przyczyny w przetartych przewodach ?
Będę wdzięczny za podpowiedź gdyż po południu muszę się za to zabrać.
Dziękuję i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: Qto » czw lis 13, 2014 02:01

przewody obejrzeć to max minuta... jak je obadasz i będą ok, to wyciągnij zamek...wyczyść, popraw luty...



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: mass143 » sob lis 15, 2014 17:13

Po przelutowaniu zamków nadal nie rygluje na dwa razy i kierunki nie migają... dioda w drzwiach świeci.



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: bjoern » sob lis 29, 2014 15:55

Witam, mam u siebie pewien problem i nie wiem czy to zimne luty czy coś mechanicznego. Jak zamykam auto to rygiel kierowcy się nie zamyka, dioda świeci i wszystkie inne drzwi są zamknięte, przy otwieraniu to samo tylko na odwrót, wszystko się otwiera oprócz rygla kierowcy i dioda gaśnie. Czasami sobie otwieram/zamykam drzwi kluczem ale przy mrozach kluczyka czasem nie idzie wsadzić wtedy muszę pociągnąć klamkę w środku, żeby ruszyć rygiel i nacisnąć otwieranie to rygiel się unosi.
Czy to też właśnie zimne luty czy może siłownik w zamku nie domaga albo jakaś linka czy coś zabrudzone? Chciałbym wiedzieć od razu bo przy tej pogodzie nie ma się co z tym babrać dwa razy. Mam nadzieję, że ktoś podpowie, dzięki :pub:


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: ROBAL_26 » sob lis 29, 2014 22:05

bjoern, gdybyś miał problem z mikrostykiem w drzwiach kierowcy to albo by nie migała dioda ,ja obstawiam usterkę mechaniczna a dokładnie mogła pęknąć tobie sprężynka w zamku ,która odpowiada za przesuwanie kowadełka blokującego dźwignię w celu uniemożliwienia otwarcia drzwi ,kolega z klubu octaviaclub.pl miał identyczny problem .
http://zapodaj.net/0b77f45dbca10.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sprawdź to .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: bjoern » ndz lis 30, 2014 16:47

ROBAL_26, ja wiem, że to nie mikrostyk ;) bo mam w drugich drzwiach zepsuty :D i tam central "prawie" normalnie działa, po prostu nie widzi otwarcia drzwi, że lampki się nie świecą itp.
Ogólnie to dzięki za odpowiedź :pub: , pytanie czy jeśli to będzie ta sprężynka to skąd taką dobrać?
No i nie napisałem, że to nie zawsze tak jest, czasem rygielek normalnie działa, a zaczął świrować dopiero jak się zrobiło zimno z tydzień temu


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: seebst » ndz lis 30, 2014 20:21

W moim przypadku, już któryś zamek z kolei, jest tak, że pomimo zamknięcia drzwi z pilota, drzwi wszystkie się zamkną, rygle się schowają, ale nie ma potwierdzenia zamknięcia (a dioda się pali). Dopiero jak drugi raz nacisnę guzik, to mrygnie kierunkowskazami. Ale gdy raz tylko nacisnę przycisk w celu zamknięcia, a nie zamruga kierunkowskazami, to gdy otworzę auto, to mi z drzwi od tego zamka, który świruje, rygiel się nie podniesie, dopiero drugi raz muszę nacisnąć, aby się podniósł. I nie było by nic w tym dziwnego, że przypadłość ta występuje tylko wtedy, kiedy jest na dworze ciepło, natomiast gdy jest zimno, wszystko działa jak należy. Więc z tematem wymiany tego zamka podejdę na wiosnę :bigok: I wiem, że to jest sprawka zimnych lutów, bo kiedyś taki właśnie rozbierałem - mikro ok, tylko w dwóch miejscach było widać, że luty trzeba poprawić.



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: rcrolek » pn lut 23, 2015 21:49

Witam. Podepnę się pod temat. U mnie centralny otwierany jest tylko z kluczyka. Wczoraj jak od strony kierowcy przekręciłem kluczyk w zamku to przestało zamykać wszystkie drzwi (razem z bagażnikiem). Rygiel zamyka się tylko kluczykiem. Sprawdziłem bezpiecznik, jest ok. Jak wciskam rygiel od pasażera to też nie zamyka wszystkich drzwi. Tak jakby siłowniki nie działały. Co ciekawe, jak podłączam VAG'a to wogole nie znajduje błędów, nie można wejść na sterownik centralnego - próbowałem moduł 35 oraz 46. Tak jakby go nie było. Wcześniej wykrywał błąd tylnych drzwi 00930 (F222) - implausible signal. Teraz zero informacji. Od czego zacząć? Dzięki za wskazówki!

witam ponownie, u mnie problem się rozwiązał. Nie wiem czemu ale sprawdzałem bezpiecznik 5A w pozycji nr 6. Natomiast bezpiecznik z pozycji "38 - Oświetlenie bagażnika, oraz centralny zamek" był upalony. Faktem jest że nie kręci się pompka bagażnika zapewne z której powstało zwarcie.

Pytanie, czyżby były dwa bezpieczniki jakoś rozdzielone do centralnego zamka?

Podpowiedzcie mi proszę.
Sprawdziłem kable (miałem przetarte) do siłownika klapy za pomocą żarówki - żarówka miga jak zamykam i otwieram drzwi kierowcy. Sprawdziłem siłownik podłączając pod aku - działa. Ale jak zepnę wszystko to wszystko się zamyka za wyjątkiem klapy. Żarówka w bagażniku nie świeci. Czyżby to ten mikrowyłącznik? Męczę się już z tym 2 dni...


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
SestoElemento
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 16, 2014 17:56

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: SestoElemento » pt cze 26, 2015 16:38

Korzystając z tematu
Mój problem dotyczy brzęczyka, po otwarciu drzwi przy zapalonych światłach nie brzęczy oraz nie świeci dioda drzwi kierowcy (u pasażera świeci)
Co najczęściej jest tego przyczyną? Krańcówka? Luty? Czy cały zamek?


"Drugi na mecie, jest pierwszym przegranym" A.Senna

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: VAG
Silnik: CAYA

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: slawek987 » pt lip 17, 2015 17:32

Witam,
Przeszukałem tematy związane z zamkami w VW i nie znalazłem podobnego problemu - więc piszę :bigok:
Mam taki problem z zamkiem tylnich drzwi w MKIV. Przy zamykaniu samochodu rygiel schowa się i momentalnie wyskoczy z powrotem (pozostałe drzwi są zamknięte). Przy następnym wciśnięciu zamknięcia na pilocie rygiel ten się schowa i jest ok. Następnie jak otwieram samochód wszystkie drzwi się otworzą (łącznie z tym wadliwym zamkiem). Rygiel od tych drzwi wyskoczy ale nie do końca, mogę go ręcznie wyciągnąć jeszcze około 2 mm.
Zauważyłem jeszcze że jak rygiel tych drzwi jest wyciągnięty to jak wcisnę go energicznie ręką, to tak jakby siłą rozpędu wyskoczy z powrotem. Przy powolnym wciskaniu rygla ręką siedzi on normalnie schowany. Porównując siłę jaką muszę użyć do zamknięcia tego rygla idzie on bardzo lekko w porównaniu do pozostałych drzwi.
Bardzo proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: bjoern » pt lip 17, 2015 22:06

zimne luty


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: VAG
Silnik: CAYA

[mk4] Wymiana/naprawa zamka (mikroswitch, zimne luty) drzwi

Post autor: slawek987 » sob lip 18, 2015 22:53

Witam ponownie. niestety nie dało mi to spokoju i wymontowałem zamek drzwi. Przyczyną nie były zimne luty lecz pęknięta sprężyna z zdjęcia poniżej.
Pozdrawiam.

[img=http://images70.fotosik.pl/1052/c083950ff217d703m.jpg]



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości