[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: thomas1919 » pn gru 05, 2011 01:59

Czytając instrukcję obsługi od Skody Superb I natknąłem się na funkcję coming home.

Przekaźnik i funkcja działa tak, że gasimy światła, gasimy samochód i wyjmujemy kluczyk. Jeśli chcemy doświetlić drogę do domu i aktywować jednorazowo funkcję to migamy długimi dając tym samym plus na przekaźnik, który jest aktywowany. Żeby światła się włączyły trzeba otworzyć drzwi (sygnał drzwi - masa) i od tej chwili światła świecą 30 sekund. Jeśli nie aktywujemy przekaźnika mignięciem drogowymi (podaniem plusa) to przekaźnik po otwarciu drzwi nie zadziała. Funkcja fajna ponieważ sami wybieramy kiedy chcemy jej użyć. Można sobie zrobić inne wyzwalanie plusem np po włączniku chwilowym od vw TAXI o nr 1T0927235, który działa tam samo jak ten od otwierania klapki wlewu paliwa.
Obrazek

Kupiłem przekaźnik od Skody Superb I o nr 456 na allegro za 40zł, który steruje tą funkcją.
Obrazek
Obrazek

Do tego potrzeba jeszcze podstawki pod przekaźnik o nr 443 937 527.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Znalazłem schemat, na którym opisałem piny. Przekaźnik współpracuję z przekaźnikiem od kontroli spalonej żarówki.
Obrazek

6/31 - masa (brązowy)
Z punktu masowego pod kierownicą

1/15 - wejście na plus po stacyjce
Z punktu 15, śruba plusowa pod przekaźnikami

8/56b - wyjście na światła
Do kostki włącznika świateł pin T17/4
Pin nr 8 możemy zmostkować z pinem nr 4 przekaźnika.

5/56a - sygnał uruchamiania przekaźnika (biały)
Z niebieskiej kostki licznika z pinu T32/17

3/TKF - Drivers Door Contact (brązowy/żółty)
Sygnał otwartych drzwi można wziąć z niebieskiej wtyczki modułu komfort z pinu T23/8 dla komfortu 1J0, z pinu T23/1 dla komfortu 1C0 lub z niebieskiej wtyczki licznika z pinu T32/21.

2/30 - wejście stały plus (czerwony)
Z punktu 30, śruba plusowa pod przekaźnikami

4/TFL - wolny lub zmostkowany z pinem 8 przekaźnika.

Przekaźnik zamontowany, działa poprawnie:) (wyzwalanie plusem jak w ori światłami drogowymi)

Tak działa w MK4 u gsrsliver
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2015 12:50 przez thomas1919, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: wojtek06061989 » ndz gru 11, 2011 11:42

świetna robota!! kiedyś myślałem o czymś podobnym ale chciałem wyzwalać to sygnałem z centralnego i dołożyć czujnik zmierzchu aby samo się aktywowało po zmroku :) niestety ostatnio nie mam czasu, ale nie zmienia to faktu, że porada jest bardzo przydatna i używamy kiedy chcemy :pub:



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: KoJ@K » czw gru 15, 2011 22:58

Bardzo fajna sprawa i tak jak napisałeś - bardzo fajne jest to,że sami decydujemy o tym kiedy chcemy,żeby nam doświetlało. :) ile Cie to w sumie kosztowało ? I czasowo jak się wyrobiłeś ??


Obrazek

Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: thomas1919 » pt gru 16, 2011 00:29

Przekaźnik 40zł
Cała listwa tzn cztery przekaźniki różnego typu z gniazdami i uciętymi przewodami to koszt 30zł - jedna podstawka została zaadaptowana do w/w przekaźnika a reszta się przyda
Czasowo to rozkręcenie plastików pod kierownicą, lutowanie ... - 1h zabawy bez pośpiechu



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: KoJ@K » pt gru 16, 2011 08:32

:bigok: fajny fajny bajerek. :) Jeżeli się kiedyś zdecyduje na to,to napewno się jeszcze odezwe. Dzięki. :)


Obrazek

Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: thomas1919 » pt lip 27, 2012 21:38

Przycisk to tylko dodatek jeśli ktoś go chce mieć i nie wyzwalać przekaźnika jak w ori światłami drogowymi. Koszt to ok 67.44 zł w każdym ASO- http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Można też zastosować przycisk Obrazek jakich dużo się trafia na allegro, zamontować go bokiem jak na zdjeciu żeby troszkę przypominał światło z reflektora.

Przekaźniki obecnie są dwa na allegro każdy po 100zł - aukcję nr 2467375540 i 2504424966 a szukałem niedokładnie więc może być ich więcej.



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: [MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: Mario83 » ndz paź 21, 2012 16:20

Przyszedl mi w piatek przekaznik 456 i dzis mialem go montowac, ale...
Tak sobie dumam a jakby szlo go przerobic aby i po otwarciu z pilota tez wlaczal halogeny?? Mysleliscie nad tym?
Mi bardziej chyba leaving home czasem by sie przydal, szczegolnie jak na wsi u rodziny jestem i ide do auta to ciemnosci masakra;/
Przekaznik zadziala tylko gdy znika plus po stacyjce, potem dostanie plus z drogowych i na koncu mase z drzwi.
Tak dumam a moze jais uklad by wykombinowac, co np po dwoch nacisnieciach pilota, ewentualnie jednym dluzszym nacisnieciu uruchomi ta procedure. Tj poda na chwile plus po stacyjce, potem plus z drogowych i na koniec mase i tez halogeny sie zaswieca. Tylko ze dobrze by bylo gdyby zgasly po otwarciu drzwi, gdy do auta dojdziemy.
Nie wiem czy to nie za duza kombinacja i moze lepiej bylo kupic uniwersalny modul z all, chociaz ich nie lubie i wolal bym ori skody i troche go zmodyfikowac:)


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: Qto » pn lis 04, 2013 00:55

Mario83 pisze:Przekaznik zadziala tylko gdy znika plus po stacyjce, potem dostanie plus z drogowych i na koncu mase z drzwi.
właśnie testuję przekaźnik na stole...i po pierwszym podłączeniu przekaźnika musi się jeszcze pokazać plus po włączeniu świateł...tzn włączamy zapłon, zapalamy światła, gasimy światła, wyłączamy zapłon, mrugamy długimi, i otwieramy drzwi. Przy kolejnej próbie działa już bez plusa po światłach :otepienie:
Zastanawiam się nad zmostkowaniem pinów 8 i 1 poprzez diodę...tak aby włączenie zapłonu symulowało zapalenie świateł, tym bardziej że niekoniecznie chcę wykorzystać światła mijania do funkcji Coming Home...a mając światła mijania podłączone pod zapłon (np TFL we włączniku świateł) to i tak plus po światłach i po zapłonie pokrywają się ze sobą...



Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: ethe » sob wrz 05, 2015 23:58

Górnik roku ze mnie będzie, ale posiada ktoś schemat instalacji, z pierwszego posta?


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: Tygrysq » ndz maja 22, 2016 21:53

Witam
Mam pewien problem,ponieważ podlączyłem przekaźniczek a w zasadzie jego wyjście na światła pod pin 4 (żółto czerwony) i światła mijania nie zapalają się.Przekaźnik daje napięcie przez te 30 sekund i tyle. Dodam że po podłączeniu do innego przewodu we wtyczce włacznika zapalają się tylko mijania przód czyli szału nie ma. Kiedyś jeździłem superbem z tym bajerem i po otwarciu drzwi świeciły mijania i pozycje tył z tego co pamiętam.Po sprawdzeniu miernikiem na już wspomnianym pinie 4 włącznika w momencie włączenia świateł jest plus ale gdy np na "krótko podam plus na wyłączony włącznik na kabel żółto czerwony światła nie świecą...A i nie zrobiłem tego mostka czy to może być przyczyna?
"Pin nr 8 możemy zmostkować z pinem nr 4 przekaźnika"



koleś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 00:25
Lokalizacja: Świętochłowice

[MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: koleś » wt lip 25, 2017 00:50

Mam schemat po polsku. Wrzucam go przez "zapodaj.net" więc za jakiś czas zniknie. Jakby ktoś chciał i mógł go zapisać i wrzucić tu do tematu w jakiś trwalszy sposób to byłoby fajnie.

Ja będę to robił w octavii 1.

Obrazek



Awatar użytkownika
czolgista1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 30, 2015 10:15
Auto: Golf mkIV 2.3
Silnik: AQN

Re: [MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: czolgista1990 » sob lip 21, 2018 13:58

W instrukcji jest błąd. Przekaźnik należy podłączyć do pinu 7 włącznika świateł. Pin 4 odpowiada za drogowe



misiek_dst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 01, 2021 17:44
Lokalizacja: Dolnośląskie
Auto: VW Golf MK4 1.6 16V AUS -> 2.3 20V AQN; Passat B5 FL 1.9 TDi 130KM+ po wirusie
Silnik: AQN

Re: [MK4] Montaż coming home od Skody Superb I

Post autor: misiek_dst » ndz maja 01, 2022 21:53

Cześć, odkopię trochę temat, dysponuje ktoś jeszcze tym schematem? Byłbym wdzięczny, gdyby któryś z kolegów się podzielił.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości