[mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Post autor: maniek8855 » pn cze 27, 2011 13:11

Witam

Przedstawie Wam opis jak przerobić zwykły centralny zamek pneumatyczny oryginalnie sterowany jedynie z kluczyka na pilota bez naruszania oryginalnej instalacji centralnego zamka. Opis dotyczy wyłącznie golfa II i aut ze stycznikiem zamiast siłownika w drzwiach kierowcy. Na Naszym forum nie ma jeszcze takiego opisu.

Rzeczy które musimy kupić i ich koszty:
-siłownik slave (ten z dwoma przewodami)- koszt 8-10zł
-sterownik centralnego zamka (ja montowałem stig-a i jakosciowo całkiem fajna sprawa) od 50 do ponad 100zł

Mnie siłownik i sterownik z kluczykami typu scyzork razem z wysyłką wyniósł 128zł\

Z garażu naszykujmy sobie tak aby było wszystko pod ręką:
-śrubokręty jeden zwykły i krzyżakowy
-klucz ampulowy do odkręcenia zamka
-wiertarka+małe wiertło
-lutownica+cyna
-taśma izolacyjna
-przyda się imadło do doginania prętu siłownika
-kombinerki i jakieś szczypce

W drzwiach kierowcy znajduje się stycznik, gdy przekręcamy kluczyk lub naciskamy rygiel wszystkie drzwi się zamkają/otwierają, stycznik jest trochę podobny do siłownika, ma głowicę z pretem, który idzie do rygla. Dla nas będzie ważna sama głowica stycznika, do której bedziemy zaczepiać pręt z siłownika. Uwaga zakup siłownika jest konieczny gdyz stycznik pełni jedynie rolę włącznika mechanicznego rygiel/kluczyk, w drzwiach kierowcy oryginalnie nie ma siłownika:)

Instrukcja krok po kroku:

1.najlepiej na samym początku pozdejmować wszystkie plastiki i boczek z drzwi kierowcy, mamy wtedy czyste rece i nic nie pobrudzimy:)
-zdjecie boczka kierowcy jest już opisane w innych tematach więc pomijam opis
-nastepnie zdjemujemy półkę od strony kierowcy, można zdjąć obudowę przy kierownicy ale nie jest to koniczne

2.Gdy mamy już zdjęty boczek częściowo widzimy stycznik, najlepiej jest go wyjąć aby dopasować pręt siłownika, w tym celu odkręcamy zamek-2śruby ampulowe oraz sam stycznik -2śruby krzyzakowe, póżniej wyciągamy drut od rygla razem z plastikiem w którym jest umieszczony (jest tam również umiesczony drut stycznika) jak widzimy w drzwiach kierowcy jest bardzo mało miejsca na zamontowanie siłownika ze względu na stycznik.

3.Poniższy opis jest poglądowym opisem, doginanie pretu itd należy wykonac indywidualnie aby wszytsko ze sobą pasowało, ja zrobiłem tak jak opisałem ponizej i wszystko jest ok, nim znalazłem sposób jak umieścic siłownik i jak dogiać drut starciłem 1,5h.

-oryginalny drut założony na głowiczkę stycznika tworzy nie wielką szparę, właśnie przez nia przekładamy Nasz pręt ale najpierw pręt przekładamy przez ucho siłownika. Gdy już przełożymy zaginamy koniec aby nie spadało i się sztywno trzymał (ja doginałem przed przelozeniem przez stycznik i siłownik, a póżniej przekładałem).
-Nastepnie odpowiednio doginamy pręt ja dogiąłem w kształcie cyfry 7 postawionej na sztorc (brak fotek)
-póżniej odpowiednio pod katem ustawiamy siłownik ja to zrobiłem równolegle do głowiczki stycznika czli po skosie w lewym dolnym rogu, nie można monotować siłwonika na srodku drzwi bo szyba nie otworzy się do konca,Uwaga na razie nie przykręcamy siłwonika, chyba,ze mamy idealnie ustawiony i mamy pewnosć,ze bedzie odpwiednio działał.

4,Kolejnym krokiem jest elektryka w większosci przypadków wystarczy podłączyć kilka kabli:
-dwa kable z centralki na siłwonik
-z centarlki plus i minus
-z centralki do kabli kierunkowskazów
-z centarlki idzie gotowa wiązka z dioda migajacą po zamknieciu zależy od centralki czy mam taką funkcję

5. Podłączanie elektryki
Centralke umieszcamy wedle upodobań, ja umieściłem pod skrzynka bezpieczników. Gdy już wiemy gdzie bedzie centralka przeciągamy dwa kable na siłownik slave z wiązki dołączonej do centralki i podłączamy siłownik (kolory kabli zgodnie ze schematem centralki). Następnie podłączamy wiazkę centralki pod stały plus, ja podpiąłem pod czerwony kabel ze skrzynki bezpieczników i pod mase, karoseria lub brązowy kabel na razie nic nie lutujemy i nie izolujemy, zrobimy to wtedy gdy juz bedzie wszystko działać. Pozostaje jeszcze podłaczenie sygnalizacji kierunkowskazami z tego co pamiętam zcarno biały kable i czarno zielony kable z kostki kierunkowskazów, ja się podpiąłem przy kolumnie kier. ale mozna to zrobić przy skrzynce bepieczników.

Gdy już wszystko podłączyliśmy sprawdzamy czy siłownik działa, jeśli wszytsko jest w porządku kierunki migaja przy otwieraniu i zamykaniu, siłownik działa, to przykręcamy siłownik na stałe i odpowiednio go ustawiamy, w razie koniecznosci wiercimy nie wielkie otwory do montażu, nastepnie jeszce raz wszystko sprawdzamy i jeśli jest w porządku to lutujemy wczesniej podłączane kable i izolujemy, centralka ma dołączony mocny przylepiec wiec mozemy zamntować centralke do skrzynki bezpieczników przylepcem, tak jak ja zrobiłem lub na uchwyt montażowe za skrzynką, wiązki kabli z centralki są wystarczajaco długie.

6.Natstępnie przykręcamy plastiki i boczek kierowcy i cieszymy sie centralnym zamkiem z pilota:)

Moja metoda jest całkowicie nie inwazyjna, nie naruszamy oryginalnej wiazki c.z. oraz nie demontujemy stycznika, w razie awarii zadziała cntralny zamek pnemuatyczny z kluczyka :bigok:



Awatar użytkownika
Savczuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Post autor: Savczuk » śr gru 14, 2011 01:34

Myślę że dużo prostszym i bardziej podchodzącym pod oryginał rozwiązaniem jest zastosowanie siłownika sterującego w drzwi kierowcy z audi 100c3 i wtedy wszystkie drzwi są w pneumatyce...


GTI rules

bruczyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 01:20
Lokalizacja: Katowice

[mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Post autor: bruczyk » śr gru 14, 2011 10:18

u kolegi rozwiązaliśmy to jeszcze prosciej tyle ze w MKIII

Pompka z centralnym zamkiem z audi a4 avant rocznik 2001 kluczyk scyzoryk.

do działania wystarczy podpiąć dwa kable i węzyki.

można też podpiąć kierunkowskazy i inne bajery związane z centralnym które są w A4



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Post autor: jhosef » wt lip 07, 2015 08:35

Czy jest szansa aby w mk2 zastosować w drzwi kierowcy zwykły siłownik pneumatyczny i wysterować tylko pompkę np z alarmu?



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

[mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Post autor: spirit77 » czw lip 09, 2015 23:45

Zastosować wystarczy siłownik drzwi kierowcy z Audi lub Toledo I, do tego wpiąć się sygnałem z alarmu do sterowania pompką centralnego i gotowe.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Post autor: Hubi14 » wt paź 20, 2015 13:55

witam, a czy ten siłownik z Toledo (znaczy sam siłownik to pasuje bo mam go w ręku) a raczej ten pręt to pasuje normalnie czy trzeba się szykować na "coś podgiąć" "coś podrzeźbić"? :)



halotonieja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 17, 2015 18:52

Re: [mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Post autor: halotonieja » pn kwie 25, 2016 11:10

Podnoszę temat.
Jeżeli zamontuje słownik z audi c3 bądź Toledo 1 to nie będę musiał ciągnąć również nowych przewodów podcisnienia do drzwi kierowcy? Czy poprostu jest on w pełni elekteyczny. Bo jeśli tak to może sposób podany przez maniek8855 będzie jednak prostszy do zastosowania?
Pytam, bo właśnie jedzie do mnie nowa centralka z pilotem i zastanawiam się którą drogę obrać.
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Post autor: jhosef » wt kwie 26, 2016 12:23

halotonieja pisze:Jeżeli zamontuje słownik z audi c3 bądź Toledo 1 to nie będę musiał ciągnąć również nowych przewodów podcisnienia do drzwi kierowcy?
Sądzę, że nie unikniesz podciśnienia. Zamek z Toledo różni się tym od mk2, że oprócz styczników ma siłownik pneumatyczny.

W mk2 w zamku kierowcy są same styczniki informujące pompkę o zamykaniu lub otwieraniu bolida.

Bez pneumatyki zamek z tolego 1 nie zrobi nic więcej jak same styczniki z mk2.



brysio666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 22, 2009 18:16
Lokalizacja: ustrzyki dolne

Re: [mk II] pneumatyczny centralny zamek z pilota

Post autor: brysio666 » śr mar 21, 2018 20:21

a czy z passata b3 lub b4 ten siłownik pneumatyczny z stycznikiem nie będzie przypadkiem ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości