Oświetlenie schowka poprawnie złożone Mk4/Bora/Passat B5

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Oświetlenie schowka poprawnie złożone Mk4/Bora/Passat B5

Post autor: Dubik » ndz sty 23, 2011 21:45

Witam ostatnimi czasy musiałem wymienić oświetlenie schowka w Golfie Mk4 spaliła się żarówka.Oczywiście zdemontowanie jest prostę odpinamy kostkę zasilania i nastepnie wyczepiamy z zaczepów lampkę oświetleniową która sklad się z dwóch części.W moim przypadku i pewnie innych też podczas demontażu wyczepiła się pierwsza część(osłona żarówki)na której jest sprężynka która podczas otwierania schowka załącza oświetlenie.Męczyłem się z poprawnym umiejscowieniem sprężynki którąś godzinę,kombinowałem na wiele sposóbów aż wreszcie dałem sobie spokój bo żadna z tych kombinacji nie przynosiła rezultatów aż wreszcie wszedłem na stronę internetową i znalazłem zdjęcia gdzie była założona odpowiednio sprzeżynka.Powiem szczerze że jak by nie było jest z tym kłopot oczywiście wyzwałem projektantów Vw ale jakos się udało.Niżej zamieszczam zdjęcia jak poprawnie powinna być umiejscowiona sprężynka aby poprawnie działało oświetlenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

nemon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lip 15, 2014 17:56

Oświetlenie schowka poprawnie złożone Mk4/Bora/Passat B5

Post autor: nemon » wt lip 15, 2014 18:22

Próbował ktoś może przerabiać lampkę w schowku z żarówkowej na diodową?



___________________________________________________________________________________________________________________
http://www.oswietlenieled.info/pl-kuchn ... na-16.html" onclick="window.open(this.href);return false; - oświetlenie sufitowe kuchni i salonu
Ostatnio zmieniony śr lip 23, 2014 14:51 przez nemon, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Re: Oświetlenie schowka poprawnie złożone Mk4/Bora/Passat B5

Post autor: artur_n » śr lip 16, 2014 16:49

Nie ma potrzeby przerabiać kup moduł diodowy z tego tematu:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=32&t=437315" onclick="window.open(this.href);return false;


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Oświetlenie schowka poprawnie złożone Mk4/Bora/Passat B5

Post autor: Lu4Ke » śr paź 12, 2016 18:31

wie ktos moze jak ta nieszczesna sprezynke ulozyc zeby byla w takiej postaci jak na zdjeciu?

morduje sie z tym i nie wiem jak to zrobic, aby w ogole swiecila lampka to ta sprezynka z jednej strony ma dotykac tej metalowej blaszki?



maciek940
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 30, 2018 13:19
Auto: Volkswagen Golf

Re: Oświetlenie schowka poprawnie złożone Mk4/Bora/Passat B5

Post autor: maciek940 » pt mar 30, 2018 13:24

Siemka miałem ten sam problem ze złożeniem lampki w schowku. Jeśli ktoś dalej nie wie jak ją złożyć. Wychodzę z pomocą. Trzeba mocno naciągnąć sprężynkę ( scisnąć) aby była oparta z jednej strony o wystający plastik a z drugiej o tą wystającą pionową blaszkę Jeden koniec spręzynki musi wejść do dziurki przy żarówce a ten drugi oprzeć się na blaszce. Sprężynka musi być naciągnięta bardzo mocno bodajże o 180stopni . Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości