[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: wojtek06061989 » sob lis 13, 2010 21:36

Odnośnie samej tylko kontrolki niezapiętych pasów bezpieczeństwa, to wystarczy dopisać do kodowania zegarów 02. Wtedy kontrolka się będzie zapalać na 4 lub 5 sekundy po włączeniu zapłonu, ale nie będzie nic piszczeć.
W celu aktywacji kontrolki wchodzimy w
Zegary [17] =>07
I do kodowania zegarów XXXXX dodajemy 2 na drugim miejscu X2XXX
Np. nasze kodowanie to 05140 to po dodaniu X2XXX będzie 07140

Jeśli chcemy jednak mieć dodatkowo do tej kontrolki sygnał dźwiękowy i komunikat na FIS, to trzeba podać masę na 31pin niebieskiej wtyczki od zegarów, wtedy dioda się zapali i będzie sygnał dźwiękowy. Masę należy podąć poprzez zapinkę pasów bezpieczeństwa z czujnikiem wówczas gdy pasy odpięte to jest sygnał, inf. na FIS i kontrolka (wszystko pomimo ze nie zapniemy pasów po chwili ok. 5s gaśnie), gdy zapniemy pas to tylko na chwile pojawi się kontrolka ale inf. I sygnału nie będzie- od siebie dodam, że takie działanie tej opcji mnie rozczarowało, miałem nadzieje że ok. przestanie piszczeć i zniknie inf. z FIS ale kontrolka powinna się palić tak długo aż nie zapnę pasa niestety tak nie jest.

Przejdźmy do montażu zapinki pasów z czujnikiem:
ja tą zapinkę razem z przewodem kupiłem na allegro za 50zł ale bardzo ciężko to dostać
Obrazek
Zapinka z czujnikiem zapięcia pasów nr 1J4 857 &55 F
Kostka od strony zapinki 3b0 972 712
Dodam, że do tej kostki jest już przewidziane miejsce montażu po przeciwnej stronie co kostka AIR BAG

Obrazek
Wtyczka od pasów 1J0 971 972 (to musiałem dokupić 5zł)
Konektory do tej wtyczki nr 000 979 019 E (15zł)

Jeden z dwóch przewodów jakie musimy przeprowadzić pod fotel to masa którą wziąłem z punktu masowego koło kolumny kierownicy
Obrazek

Drugi przewód tak jak wspomniałem musi iść do pinu nr 31 niebieskiej wtyczki licznika
Aby tego dokonać zaczynamy od wyjęcia licznika

Wyjęcie licznika jest to stosunkowo proste, najpierw zalecałbym odłączyć akumulator (tak dla bezpieczeństwa) a następnie kierownice możliwie do przodu i w dół po czym należy zdjąć osłonę z przed licznika ciągnąc ją lekko do siebie
Obrazek
Po czym ukażą się nam 2 śrubki po których odkręceniu licznik jest już nasz :)
Obrazek

Wtyczka ta jest zabezpieczona taka różową zapadką należy ją otworzyć wtedy wtyczka się wysunie, następnie z dołu tej wtyczki jest także różowa jakby zasuwka jeśli ją wyjmiemy to pozwoli to nam wyciągnąć z wtyczki jej wnętrze a więc doskonale widoczne piny jak na zdjęciu niżej
Obrazek

Na wtyczce jest numeracja więc łatwo odszukać pin nr 31 do którego się dolutowujemy i razem z przewodem masowym przeprowadzamy je pod fotel kierowcy składamy wszystko i teraz po przekręceniu kluczyka mamy taki oto obrazek + dźwięk (gdy odpięty pas)
Obrazek

Powodzenia w modyfikacjach 8)



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: thomas1919 » pt lis 26, 2010 02:07

Świetny opis, gratulację za pomysł. Jeśli to nie problem to będzie super jak umieścisz krótki filmik jak to działa "na żywo" u Ciebie.



Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: wojtek06061989 » sob lis 27, 2010 15:02

thomas1919 pisze:Świetny opis, gratulację za pomysł.
dzieki :)
thomas1919 pisze:Jeśli to nie problem to będzie super jak umieścisz krótki filmik jak to działa "na żywo" u Ciebie.
a co do filmiku to nie bardzo mam czym to nakręcić ale będę o tym myślał i wrzucę jak nakręcę



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: thomas1919 » pn lis 29, 2010 01:35

Czy to jest dokładnie taki dźwięk jak od początku filmiku do jego 6 sek i zniknięcia kontroli niezapiętych pasów?
[youtube][/youtube]

Czy może taki?
[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: wojtek06061989 » pn lis 29, 2010 19:40

zdecydowanie taki jak na tym drugim filmiku



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: Yoo! » wt lis 30, 2010 20:52

a co jeśli ktoś nie ma pełnego komputera w IV-órce, to raczej nie da rady zrobić tej sygnalizacji, w mojej wersji nie ma nawet sygnalizacji i otwartych drzwiach (na wyświetlaczu, sygnalizacja dźwiękiem owszem)



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: thomas1919 » śr gru 01, 2010 01:27

Yoo! pisze:a co jeśli ktoś nie ma pełnego komputera w IV-órce, to raczej nie da rady zrobić tej sygnalizacji, w mojej wersji nie ma nawet sygnalizacji i otwartych drzwiach (na wyświetlaczu, sygnalizacja dźwiękiem owszem)
Nieważne czy masz licznik bez komputera, z komputerem MFA ; 1/2FIS czy pełen FIS - kontrolka pasów jest w każdym. Sygnalizacja o otwartych drzwiach w postaci ikonki na środkowym panelu występuje w licznikach z immo3 gdzie są dwa rzędy po cztery kontrolki. Możesz śmiało aktywować kontrolkę u siebie.



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: Yoo! » śr gru 01, 2010 18:36

thomas1919 pisze: Nieważne czy masz licznik bez komputera, z komputerem MFA ; 1/2FIS czy pełen FIS - kontrolka pasów jest w każdym. Sygnalizacja o otwartych drzwiach w postaci ikonki na środkowym panelu występuje w licznikach z immo3 gdzie są dwa rzędy po cztery kontrolki. Możesz śmiało aktywować kontrolkę u siebie.

no fakt, ja mam tylko jeden rząd ikonek.
Skoro taktobiore się zarobotę, dzięki Thomas :pub:



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: thomas1919 » czw gru 02, 2010 00:08

Yoo! pisze:
no fakt, ja mam tylko jeden rząd ikonek.
Skoro taktobiore się zarobotę, dzięki Thomas
Ty też masz dwa rzędy ikonek w środkowym panelu o góry tylko po 3 ikonki-kontrolki jak masz immo2

Przykład z 1/2 FIS:
Obrazek
Obrazek

Powodzenia Yoo! przy montażu. Ja też się skusiłem na montaż bo kontrolkę już miałem wcześniej włączoną ale myślałem nad dołożeniem reszty. Kolega wojtek06061989 mnie zmotywował.



Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: wojtek06061989 » czw gru 02, 2010 17:57

thomas1919 pisze:Ja też się skusiłem na montaż bo kontrolkę już miałem wcześniej włączoną ale myślałem nad dołożeniem reszty. Kolega wojtek06061989 mnie zmotywował.
he he to w takim razie powodzenia życzę w montażu aha i mam prośbę jak to już założysz to napisz jaką informację wyświetla ci fis bo spotkałem sie juz z 2 wersjami :shock: podobnie z resztą jak z inf o otwartej klapie bagażnika tam też spotkałem 2 różnie brzmiące inf (oczywiście mówię o języku angielskim)
A i dobrze to wyjaśniłeś z tymi kontrolkami :) pozdro



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: Yoo! » czw gru 02, 2010 18:03

zauważyłem, że zarówno w immo2 jak i 3 jest ponżej "wyświetlcz", w moim Gofrku go ne ma:

Obrazek



karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Re: [MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapi

Post autor: karolw2 » pt gru 03, 2010 09:32

Yoo! pisze:zauważyłem, że zarówno w immo2 jak i 3 jest ponżej "wyświetlcz", w moim Gofrku go ne ma:
Nie ma wyświetlacza, bo nie masz komputera 1/2 FIS.



Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: wojtek06061989 » pt gru 03, 2010 09:42

po-prostu masz wersje bez fis (komputera pokładowego)



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

[MK4] aktywacja kontrolki pasów wraz z czujnikiem w zapięciu

Post autor: thomas1919 » ndz gru 05, 2010 19:17

U mnie już działa

Kupiłem spinkę za 32zł na allegro od MK3 razem z czujnikiem
Obrazek

Czytałem, że się nie da rozebrać spinek ale to na mnie działa jak płachta na byka i postanowiłem sprawdzić. Obudowa spinki od MK3 jest trochę klejona ze sobą i trochę na zatrzaskach plastikowych dlatego łatwo ją otworzyłem. Obudowa spinki od MK4 jest tylko na klej i trzymała mocniej. W środku niczym się nie różnią poza jednym mocowaniem-drucikiem. Nie ma obawy o uszkodzenie mechanizmu po otwarciu obudowy, jest solidnie zrobiony. Wypiąłem mikrostyk ze spinki od MK3 i wpiąłem do spinki od MK4. Pozostało złożenie dwóch połówek obudowy i sklejenie ich ze sobą np. kropelką.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozostałe czynności jak wyżej w czołowym wątku postu i wszystko działa, jest gong przy niezapiętych pasach jak na drugim filmiku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości