Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

etz0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 14:30
Lokalizacja: Celestynów
Kontakt:

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: etz0 » pn gru 21, 2015 11:55

Witam ,
Mam problem z regulacja wysokości reflektora xenon (wykonałem regeneracje śruby regulacyjnej wysokości od żarnika xenon zgodnie z opisem ) i mam taki problem iż wkręcając ja zauważyłem iż żarnik nie podnosi się / nie opuszcza .
Jak wygląda mocowanie całego regulatora ( wysokości ) do białej obudowy ( wewnętrznej ) reflektora - Proszę o zdjęcia / pomoc
Zauważyłem iż śruba wkręca się ale obudowa wewnętrzna biała posiada luz mimo wkręcania śruby .
Proszę o pomoc / zdjęcia jak wygląda regulacja od strony żarnika ( wnętrze reflektora )



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Skrzak » sob maja 14, 2016 20:05

Trzy pytanka:

1.
Kamel pisze:2. Lampy nowszego typu
Przetwornice były montowane na lampach a sterownik automatycznej regulacji zasięgu świateł znajduje się w przetwornicy w lewej lampie.
Czy obie przetwornice są takie same tak, tylko po prostu w lewej lampie zamontowana realizuje funkcję samopoziomowania, i będzie tak samo jak sie je zamieni miejscami? Jakie dokładnie numery mają te przetwornice do AL?

2. Rozumiem, że gdyby ożenić AL z chińskimi przetwornicami to wtedy o samopoziomowaniu można zapomnieć?

3. Na ori przetwornicach można spokojnie wrzeźbić soczewkę bi-xenon, tylko przełączyć przewody z drogowych do elektromagnesu?

4. Szukam klosze do AL mk4, szczególnie prawy, mogą być zamienniki ale dobre. Mam kupiony zamiennik i jest za mały... Chińczyk jakiś.



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: pyra666 » pn maja 16, 2016 09:16

1.
Tak są, a nawet muszą być takie same, i maja numery: VW 7M3907391, AL 1307329068. Samo poziomowanie ogarniają obie przetwornice. przetestowałem na własnej skórze, gdy przetwornice w prawej lampie miałem z mercedesa, również AL, taki sam wygląd, i takie same parametry, ale nie szło wyregulować lamp. przetwornica w pełni sprawna, zamontowana z powrotem do C klasy działało normalnie.

2. raczej nie będzie działać, chyba ze są jakieś dedykowane zamienniki, w co wątpię.

3.nie wiem, w teorii tak, o ile zgadzają się parametry zasilania elektromagnesu z zasilaniem żarówki.



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Mario83 » sob maja 21, 2016 00:10

W golfie ie grzebałem, ale ori xenon mijania jest na soczewce, a drogowe na odbłyśniku obok o ile dobrze pamiętam. To co do punktu nr 3 nie ma żadnego problemu żeby wywlić ori soczewkę i wsadzić w jej miejsce bixenon, podlączenie elektryczne to banał. Tylko fizycznie cienko to upchać, bo ori soczewka xenon to maleństwo, a jak pakować bixenon to te 3 cale by trzeba:)


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Skrzak » sob maja 21, 2016 13:19

Albo 2,5 cala mini d2s i osłona iris. Może ktoś ma jakiś namiar na osłony podobne kształtem do ori ale na soczewki 2,5-3 cale? Może coś ala depo ale gładkie albo coś jak magneti marelli w ori ksenonie...



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Skrzak » śr cze 15, 2016 21:51

Dla porządku, mam takie pytania:

1. Może ktoś podać numer gniazda12 pin, które jest zamontowane w ori ksenonie, to z męskimi pinami?

2. Na pierwszej stronie coś mi nie pasuje z tymi przesłonami GB i EU. Czy obie przesłony, prawa i lewa nie powinny w wersji EU mieć po lewej stronie tą odsłanianą część?

3. Wiązkę z lewej mam rozprutą, mam pare przewodów wolnych we wtyczce przetwornicy. Na pewno są dwa cienkie żółte - mają iść na 11 i 12 pin tylko który do którego (nie sugerujcie się tą wtyczka z boku bo to od silniczka przepinanie na ręczna regulację)? Reszta chyba wiem bo tu jest rozpiska wg kolorów viewtopic.php?t=276783
Obrazek

4. Jeżeli sygnał z czujników ma być wpięty w 12pin wtyczkę to co ma być wpięte w ten 4pin gniazdo (i z zewnątrz i w środku lampy do czego to ma iść). Skąd wziąć tą prędkość gala no i do czego mają iść pozostałe piny z czujników, masy to oczywiste (brązowe?) ale tam są po 3 piny - jeszcze niebieski i czarny i który z nich to sygnał do wtyczki 12pin i do czego idzie ten trzeci. K-line to wiem akurat skąd się bierze.



syncro_tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 06, 2010 10:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: syncro_tdi » ndz lip 10, 2016 09:27

Kamel pisze:
skomi pisze:Czy w przypadku przeróbki w VW Bora schemat i pinouty są identyczne??
Tak, jest dokładnie taki sam :bigok:
W sumie lampy xenonowe od Bory prawie nie różnią się od Golfowskich poza kształtem i tym, że w Borze łatwiej wyjąć silniczek regulacji :hmm:
Jak zrobić aby po przeróbce w Borze podczas włączenia świateł długich (drogowych) nie gasły krótkie ( mijania xenon). Ori w Borze są żarówki H4, które tak właśnie działają. Gdzie jest różnica między instalacją (bez xenonow) Golf IV (H7) a Bora (H4)?


http://projekt-home.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
http://smkprojekt.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sauber
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 14:45
Lokalizacja: OKL / OOL
Auto: Volkswagen Golf MK1 1.6 td
Seat Leon 5F ST FR 1.4 TSI

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: sauber » ndz wrz 11, 2016 17:51

Witam, zakładam ori xenon do mojego mk4.
Zakupiłem komplet lamp z przedlifta wraz z przetwornicami, czujnikami, wiązką do czujników, modułem 389 i spryskiwaczami.

Pytanie jest takie, gdzie wpiąć się wiązką od poziomowania do lamp ? Przy lampie jest jedynie wyjście pod kostke 12pin i kostke 4pin ( od przetwornicy ) a więc gdzie to podpiąć ? Nic na ten temat tutaj nie doczytałem a przejrzałem cały temat...

Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdro ;)


Sprawdź mojego białego Mk1 ; ). http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=499895

Awatar użytkownika
QQxQ
V.A.G Podlasie
V.A.G Podlasie
Posty: 1242
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:45
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Auto: Golf MK4
Silnik: BUB

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: QQxQ » wt wrz 13, 2016 08:41



Obrazek
Sprzedam:
(Kratki Nawiewu ) Podświetlane (6 x Komplet) - Golf IV R32/Bora
(Ramiona Aero) Stan Dobry (Możliwość odświeżenia) - Golf IV/Bora

Awatar użytkownika
sauber
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 14:45
Lokalizacja: OKL / OOL
Auto: Volkswagen Golf MK1 1.6 td
Seat Leon 5F ST FR 1.4 TSI

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: sauber » wt wrz 13, 2016 18:23

Właśnie nie znalazłem żadnej informacji a przejrzałem cały temat..

Otóz mam nową wiązkę od KUFATEC, jest odpowiednio 5dodatkowych pinów do prawej i 3piny do lewej lampy do wpięcia, ale do tego mam kostke na 4piny idealnie taką jak od przetwornicy..

Mam się po prostu podpiąć tymi 3pinami ( z tej dołączonej kostki ) do przetwornicy ?


Sprawdź mojego białego Mk1 ; ). http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=499895

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Skrzak » śr wrz 14, 2016 07:51

Wiązka kufatec jest w dwóch wersjach, starsza dla bosch - przetwornice w nadkolach i nowsza dla al - przetwornice na lampach. Jak masz bosch a kupiłeś dla al to umoczyłeś. Poza tym kufatec daje dokładną instrukcję.



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: oneblood22 » czw wrz 15, 2016 07:03

Mam takie pytanie, czy można naprawiać starter?
A konkretnie chodzi mi jeden z dwóch grubych kabli? Bo mam jeden przerwany. Można to lutować czy nie bardzo?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Skrzak » czw wrz 15, 2016 08:36

Ja mam oba startery zrobione na konektory takie jak są przy nowych gniazdach d2s (przeznaczonych do hidowych przetwornic). Same te konektory można dostać na alle za pare złotych, a nowe gniazdo d2s to czerwone 25pln i już z tymi konektorami.


Obrazek



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: cinek2004 » czw wrz 15, 2016 09:53

Można



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości