MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

finek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: finek » czw lut 02, 2012 21:44

To może i Ja się wtrące. A więc tak. Zaczeło się od ubytku płynu głowica zrobiona korek wymieniony wszystkie złączki pompa zrobiona ubytek dalej jest wlałem jakisz uszczelniacz potem drugi i zaczeło się że słabo grzeje. Diagnoza nagrzewnica pewno się zapchała. Dziś się za to wziołem i tak deska zdjęta kable podczepiane klima rozkręcona nagrzewnica też wszelakie śrubunki i nic nawet nie ruszyte zatrzeaski pozdejmowane oprócz tych z tyłu bo nawet moja chuda ręka tam nie wchodzi. Pozostaje mi odkręcic to wzmocnienie i powinienem się dostac ale ze nie miałem takiego torxa to się jutro wezmę.


SPRZEDAM GRATY DO MK2.
MÓJ VENCIAK
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=107293

finek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: finek » czw lut 16, 2012 07:35

Panowie po wymianie nagrzewnicy Auto jak ustawie na panelu klimatronika na HI i wiatraki na ful to nie grzeje tak samo jak przed wymianą, a jesli ujmę wiatraka na min wtedy daje ciepło>


SPRZEDAM GRATY DO MK2.
MÓJ VENCIAK
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=107293

tomaszbunio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 25, 2009 09:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: tomaszbunio » pt kwie 27, 2012 23:17

miałem to samo, nawet kupiłem nagrzewnicę i okazało się że klapki kierujące powietrze są nieszczelne. Całe szczęście że zauważyłem to za nim założyłem nagrzewnicę.


tomaszbunio
był Golf III 1.6 ABU
Golf III 1.6 AFT
jest Bora 1.6 AKL

finek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: finek » sob kwie 28, 2012 12:34

Wszystkie klapki pouszczelniałem na nowo i to nic nie dało


SPRZEDAM GRATY DO MK2.
MÓJ VENCIAK
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=107293

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: needved » czw gru 06, 2012 23:26

U siebie ostatnio zabrałem się za ogrzewanie bo coraz słabiej grzało zwłaszcza jak temperatura spadała poniżej 0*C
A o to widok klapki sterującej zimno ciepło
Obrazek
Obrazek
Do klapki można się dobrać bez zdejmowania deski, wystarczy zdemontować schowek i dmuchawę. Jednak jeśli chcemy ją na nowo konkretnie okleić musimy zdjąć deskę itp. Ja zrobiłem to jak należy zdjąłem deskę na nowo okleiłem wszystkie klapki (pianka do paneli + klej tapicerski) i profilaktycznie wymieniłem nagrzewnicę. Teraz grzeje jak malina. :bigok:
Jednak oklejenie klapki bez zdejmowania deski też istnieje. Jeśli nasz golf ma słabe ogrzewanie, warto najpierw sprawdzić klapkę zimno-ciepło. :bajer:



qhta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 22:39

Re: MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: qhta » sob maja 18, 2013 12:59

Ja mam troszkę inny problem , mianowicie nadmuch na szybę działa tylko po stronie pasażera :-( w zimie pasażer ma całą szybę ok a ja zaledwie małe okienko :-( czy muszę rozbierać całą deskę zeby to odetkać ? czy macie może pomysł dlaczego tak sie dzieje ?



zbyszek65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 08:44

świetne porady,

Post autor: zbyszek65 » czw maja 29, 2014 15:32

choć mam 70 lat to w/g tej fotoporady dałem sobie radę z nagrzewnicą zajeło mi to 3 dni lecz wszystko się udało wyśmienicie, miałem mały problem po zamontowaniu kopkitu i oklejeniu wszystkich klapek w dmuchawie okazało się że nagrzewnica nowa nie grzeje więc z powrotem do kompa i co się okazuje, mechanior przed przeglądem rejestracyjnym dokonał wymiany paska rozrządu i pasek z wału na alternator i pompę wodną puścił górą na pompie i pompa nie podawała płynu na silnik tylko go pchała do chłodnicy UWAGA! ALTERNATOR POMPA WODNA muszą chodzić zgodnie z obrotami silnika ,GOLF 3 SILNIK 1,8 BENZYNA[


zbych 70

Awatar użytkownika
lolek1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 11:37
Lokalizacja: śląsk

Re: MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: lolek1988 » ndz paź 26, 2014 12:17

Witam. Dzięki dani3lo za fotoprzewodnik bo bez tego nie dałbym rady chyba :-( należy ci się duże :kufel: Jakieś 10h, sporo kur i hu :satan: i nagrzewnica wymieniona, klapki na nowo zaklejone bo z gąbki zostało niewiele. Metalowe wzmocnienie też ściągnąłem bo nie chciałem połamać plastików i nic na siłę. Teraz muszę gdzieś poszukać tych dziwnych zaślepek do podszybia, bo już ktoś je zdemolował i trzeba było wyrywać. Nagrzewnicę założyłem duńskiej firmy nissens, dałem 72zł w iparts, czytałem że też z górnej półki. Stara była zawalona na maxa, a teraz grzeje jak w saunie :okej:
Sporo roboty ale warto :grin:


:D

techniks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 07, 2014 23:24

Re: MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: techniks » pt lis 07, 2014 23:50

Proszę o informację, którą rurką płyn wchodzi, a którą wraca? Nie pytam jak podłączyć w tym aucie, bo to oczywiste, ja poprostu majsterkuję z taką nową coś. Nie w aucie. Proszę o strzałki kierunku na zdjęciu.



nygdar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:47
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: nygdar » ndz paź 11, 2015 16:42

Fantastyczna porada :-) dwa dni roboty bo teraz szybko się ściemnia i nagrzewnica wymieniona .Trochę zaczepów plastikowych ubyło ( sztywne zimno było) :-) ale w aucie jak w saunie .......brawo dla autora



tuszdixon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 16, 2015 13:50

MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: tuszdixon » pn lis 16, 2015 13:56

Po złożeniu wszystkiego zaczęły się dziać dziwne rzeczy u mnie w samochodzie. W pierwszy dzień po złożeniu było wszystko dobrze, na następny dzień podczas jazdy zaczęło mi wszystko przygasać, radio zaczęło się wyłączać samo i po chwili auto gaśnie. :? Co może być przyczyną tego?



Lasota55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 11, 2016 21:04

Re: MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: Lasota55 » czw lut 11, 2016 21:13

Hej kolego , mam nietypowe pytanie odnosnie twojej fotoporady. Mógłbyś mi powiedziec od czego jest ta zielona lampka i ten przelacznik ktory jest na zdj nr 26 ? Bo kupilem ostatnio golfa i nie.moge sie.połapać od czego to . z góry dzieki za pomoc :-)



kerim7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 15, 2015 21:06

MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: kerim7 » ndz mar 13, 2016 19:58

witam serdecznie dani3lo zrobiłeś kawał dobrej roboty z tą foto poradą u mnie zaczeły się problemy od foto52 żeby nie ruszać klimy musiałem odkręcić metalowy pas na czterech imbusach i kolumnę kierowniczą taniej wyszło niż ruszać klimę a pas metalowy odchyliłem od strony pasażera no i troszkę gimnastyki i nagrzewnica wyjęta jeszcze raz wielkie dzięki :pub: :kufel: :bigok:



jacekdaglas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 03, 2017 00:21

Re: MK3 Wymiana nagrzewnicy (Fotoporada)

Post autor: jacekdaglas » sob cze 03, 2017 00:34

Witam,

Wymieniałem nagrzewnicę zgodnie z fotoporadą tutaj i http://www.vwvento.org/porady/nagrzewnica/" onclick="window.open(this.href);return false; Mechanik poprzednim razem po znajomości skasował 200zł za robotę. Drugi raz sam robiłem. Zeszło 1,5 dnia ale się udało. Szacun dla chłopaków, którzy poświęcili się by te fotoporady przygotować. Bez tego bym nie dał rady. Myślę, że kolejny raz w ciągu jednego dnia bym się wyrobił :) Ja opisywałem wszystkie śrubki itp, wkładałem do osobnych pojemników i to się przydało przy skręcaniu wszystkiego do kupy. Auto w pewnym momencie wyglądało jak na szrocie, ha ha. Miałem także wątpliwości czy zdołam poskręcać. Udało się wszystko. Ogrzewanie chodzi jak bajka. Parę minut i gorąco. Polecam samodzielna wymianę ale jest to wyzwanie. Jeszcze raz dzięki chłopaki za poświęcenie. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości