[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Noxi » sob gru 28, 2013 22:27

Jestem zmuszony odświeżyć temat, gdyż mam ogromną prośbę. Czy ktoś jest w stanie dokonać pomiaru poboru prądu po montażu kontroli wnętrza? U mnie moduł komfortu bierze 130mA. Chodzi o to by zamknąć auto i między akumulator a klemę wpiąć szeregowo amperomierz - na zamkniętym samochodzie.
Dodam, że po wypięciu tylnych lampek i następnym zamknięciu auta pilotem pobór przez moduł komfortu jest niemal zerowy.
Całkowity pobór następuje poprzez pin numer 18 wtyczki 23 modułu komfortu. Co najciekawsze wpięcie zasilania na moduł komfortu oraz podłączenie pinu 18 i jego następne odłączenie nie powoduje spadku poboru prądu. Jest on ciągle na stałym - wysokim poziomie, mimo że lampki są fizycznie odpięte. Sugeruje to brak możliwości przejścia komfortu w stan uśpienia spowodowany jakimś impulsem od lampek z kontrolą wnętrza.
Odpięcie dowolnie jednej również nie powoduje mniejszego poboru prądu po zamknięcie samochodu. Jedynie eliminacja obu.
Wyłączenie kontroli wnętrza przyciskiem przy drzwiach kierowcy i późniejsze zamknięcie auta również nie powoduje mniejszego poboru prądu. Ciągle jest on zbyt duży. Gdzie szukać uszkodzenia?
Pozdrawiam i liczę na pomiar poboru prądu.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Noxi » sob lut 01, 2014 15:59

Przepraszam za post pod spodem, ale pewnie nikt tu nie zagląda.
Wiele osób na pewno posiada kontrolę wnętrza. Czy naprawdę nikt nie może tego sprawdzić? Potrzebuję wiedzieć jaki jest pobór prądu po zamknięciu auta z aktywną kontrolą:((



Boliwijski_Snajperr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 28, 2014 16:47

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Boliwijski_Snajperr » ndz lut 02, 2014 12:47

Sprawdz uplyw pradu po ponad 10 minutach od zamkniecia auta.



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: eFIeLiPeO » śr lut 19, 2014 18:44

Podpinam sie pod temat. Mianowicie montowalem czujniki pod komfort 1c0 z passka b5fl...tam czujniki byly aktywowane. Teraz jednak otrzymalem kolejny komfort 1c0 959 799 B do testow. podlaczylem go u siebie i tam odziwo w 46 kanale --> 10 adaptacje --> kanal 5 byl nieosiagalny. A wiec podlaczylem vds i kabelkiem po rs232 laczylem sie z komfortem aby zmienic wartosci w eepromie. podaje wartosci i kanaly do zmiany dla komfortu 1C0 959 799 B
A wiec uruchamiamz vds- konfigurujemy kabelek- com1 - fixed. Laczymy sie z komfortem 46. nastepnie 11 login - wpisujemy 19283. wciskamy 2x enter. nastepnie wchodzimy w 26 -read eeprom-zapisujemy wartosci kolumny pierwszej z kanalow :
04355 04356 04357. U mnie wszedzie bylo 16. Nastepnie w vds wchodzimy w 27-write eeprom- i do kazdej liczby z wyzej wymienionych kanalow dodajemy 12. U mnie przed operacja wszedzie bylo 16 wiec po dodaniu wpisywalem w tych 3ech kanalach 28. Pozniej podlaczylem vcds i pojawila sie opcja wlaczenia/wylaczenia monitoringu wnetrza. 46-10-05-1.


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1665
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » ndz mar 16, 2014 23:48

Ponawiam pytanie. Jaka jest roznica w tych lampkach, znaczy czym sie roznia dla aut bez szybra i takie do aut z szybrem.
Czy bedzie jakis problem z dzialaniem w aucie lub wstawienia takich zwyklych do auta z szybrem, bo te do szybra to rzadko sa dostepne.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Qto » pn mar 17, 2014 08:35

różnice są w kątach czujników, jak to wygląda w praktyce to nie wiem...ale z działaniem nie powinno być większego problemu



Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Krzychu_14 » pt mar 28, 2014 21:30

Qto pisze:różnice są w kątach czujników, jak to wygląda w praktyce to nie wiem...ale z działaniem nie powinno być większego problemu
w praktyce nie ma to najmniejszego problemu, działa tak, jak ma to działać!



Awatar użytkownika
iciimi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 13:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: iciimi » czw kwie 17, 2014 10:18

Odkop. czy ktoś ma schematy ? ponieważ tutaj obrazki mi się nie wyświetlają.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Skrzak » pt lip 18, 2014 10:48

grg474 pisze:sHpAaKu, specjalnie dla Ciebie poprawiam schemat - bo to co załączyłeś jest mało zrozumiałe
Obrazek
Tan schemat jest oczywiście zrozumiały ale niezrozumiałe są kolory.

U mnie kolory we wtyczkach (wtyczki dostałem z kawałkiem przewodu) są trochę inne niż na schemacie (na samym dole fota).
Poza tym nie jest dla mnie jasne które piny są które w 6-pinowej wtyczce, bo Grg podałeś w jedej linii poziomej a ta wtyka ma dwa poziomy po trzy. Plis wytłumacz ktoś mi jak chłopu na miedzy, które przewody z trzech obecnych ze starych lampek podłączyć do których kolorów w nowej lampce i które kolory z nowych wtyczek gdzie podłączyć w komforcie + ten jeden, który idzie z jednej lampki do drugiej. Na razie nie mam przycisku ale mam do niego wtyczkę, wiec mogę całą instalację zrobić jak ori tylko później przycisk dokupić.

Chciałem te lampki przynajmniej tymczasowo podłączyć, żeby świeciły i świecą tylko w jednym położeniu - plus i stała masa czyli przełączone na stałe świecenie. Proszę o łopatologię - które kolory ze zdjęcia do których pinów w komforcie. Komfort mam 1C0.
Obrazek



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Noxi » wt lip 22, 2014 00:57

Noxi pisze:Jestem zmuszony odświeżyć temat, gdyż mam ogromną prośbę. Czy ktoś jest w stanie dokonać pomiaru poboru prądu po montażu kontroli wnętrza? U mnie moduł komfortu bierze 130mA. Chodzi o to by zamknąć auto i między akumulator a klemę wpiąć szeregowo amperomierz - na zamkniętym samochodzie.
Dodam, że po wypięciu tylnych lampek i następnym zamknięciu auta pilotem pobór przez moduł komfortu jest niemal zerowy.
Całkowity pobór następuje poprzez pin numer 18 wtyczki 23 modułu komfortu. Co najciekawsze wpięcie zasilania na moduł komfortu oraz podłączenie pinu 18 i jego następne odłączenie nie powoduje spadku poboru prądu. Jest on ciągle na stałym - wysokim poziomie, mimo że lampki są fizycznie odpięte. Sugeruje to brak możliwości przejścia komfortu w stan uśpienia spowodowany jakimś impulsem od lampek z kontrolą wnętrza.
Odpięcie dowolnie jednej również nie powoduje mniejszego poboru prądu po zamknięcie samochodu. Jedynie eliminacja obu.
Wyłączenie kontroli wnętrza przyciskiem przy drzwiach kierowcy i późniejsze zamknięcie auta również nie powoduje mniejszego poboru prądu. Ciągle jest on zbyt duży. Gdzie szukać uszkodzenia?
Pozdrawiam i liczę na pomiar poboru prądu.
Kontynuuję problem. Kupiłem drugi i wymieniłem moduł komfortu (dla pewności taki, który fabrycznie ma kontrolę wnętrza), jeszcze raz przewaliłem instalację i nie widzę problemu. Dalej z lampkami pobór prawie 0,2A Co dalej robić? Bardzo prosze o pomoc, bo już irytująca jest jazda bez sprawnych lampek i bez wymarzonej kontroli wnętrza... Poratujcie człowieka.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1665
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » pn wrz 01, 2014 19:51

Witam. Zakupiłem wyłącznik kontroli wnętrza łącznie z wtyczką, ale według pierwszego postu wtyczka miała być o numerze 1J0 972 722 a w moim wyłączniku jest numer 191 972 722. Czy to ta sama wtyczka?? Normalnie wychodzą 4 kabelki.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Qto » wt wrz 02, 2014 10:55

karolsiny pisze:Zakupiłem wyłącznik kontroli wnętrza łącznie z wtyczką
skoro wtyczka pasuje...



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1665
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » pt wrz 05, 2014 09:07

Powyższe schemaciki jakoś słabo czytelne są, pozwolę sobie na zamieszczenie czegoś bardziej wpadającego w oko. Jeśli coś jest nie tak (bo pewnie jakieś błędy są) proszę dać znać i edytuje rysunek.

Obrazek

Dodane 11.03.2016 Jako, że posta nie mogę usunąć chce napisać, ze ten schemat jest zły. Prawidłowy schemat dla modułów 1J0 i 1C0 jest na 7 stronie tematu.
Ostatnio zmieniony pt mar 11, 2016 14:02 przez G0 Karcio, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: kamil1555 » sob wrz 06, 2014 08:25

Ten rysunek nie jest zgodny, bo trzeba użyć stałego plusa, a ten plus co dochodzi do zwykłych lampek zanika i kontrola po zamknięciu auta nie będzie działała. Przynajmniej ja tak miałem i wziąłem stały plus.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości