[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: sHpAaKu » wt sty 13, 2015 14:56

Kolego krzyzak, jaką Ty diodę wpinasz? Led czy prostowniczą?


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: krzyzak » wt sty 13, 2015 18:43

sHpAaKu, prostownicza :) led to juz jest w przycisku :)

Wczoraj tak sobie posledziłem schematy kontroli wnetrza i jedno mnie zastanawia. Na schemacie modułu komfortu lampka przy lusterku na przewodzie niebisko/szary jest bez diody foto

Obrazek

a na schemacie juz kontroli wnetrza dioda sie znajduje foto

Obrazek


Moze mi ktos wytłumaczyc po co ta dioda, bo w elektronice to bystry nie jestem

EDIT:
A wiec tak. Nikt nie odpisał ale ja doszedłem przypadkiem do czego ta dioda jest. Któregoś dnia wziołem sie za odkurzenie bagaznika i po otwarciu zauwazyłem ze słabo pali sie swiatło w bagazniku.Hmmm zerknołem tez ze przy otwarciu bagaznika leciutenko zaczeły sie zazyc lampki z kontrola wnetrza.
Przy wypieciu obojetnoe jakiej lampki oswietlenie wsztstkie wracały do normy.
A ze posiadam lampke W8 to kojarzyłem pewien temat ktory czytałem i tam był jeden schemat

Obrazek

Dotyczy on przejsciówki na lampke W8 i tam jest dioda wstawiona jak widac. Wiec długo nie czekajac wziołem sie za wlutowanie diody u siebie i oswietlenie wróciło do normy :bigok:

Teraz pytanie do Was jakktos ma lampke W8 to niech sprawdzi jak otworzy bagaznik jak sie pali u niego lampka :) Tylko ze swiatło w aucie ma byc wyłaczone, bo jak otwiera sie drzwi to lampka w bagazniku pali sie normalnie.......ale gdy swiatło gasnie to i lapmpa bagaznika swieci ciemniej :chytry:

a Tutaj link to tego tematu :)

http://translate.google.pl/translate?hl ... rev=search" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » śr lut 04, 2015 16:53

Hejka. Zamontowane czujniki kontroli. Wszedlem kolejno 46 - 10 - kanal 05. Niestety nie moge przestawic opcji z 0 na 1 i odwrotnie. Dla przykladu wybralem kanal 06 i tam jest mozliwosc wlaczenia/wylaczenia (nizej link). Dzwonilem dzisiaj do elektryka samochodowego i powiedzial, ze zaden kabel nie pomoze w tym bo komfort po prostu nie obsluguje tej funkcji dlatego nie mozna jej wlaczyc. Czy to prawda?? Jesli tak to na jaki komfort z pelna elektryka/funkcjami wymienic?? Aktualnie mam 1J0 959 799N.
Obrazek



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: krzyzak » śr lut 04, 2015 21:17

karolsiny pisze:Hejka. Zamontowane czujniki kontroli. Wszedlem kolejno 46 - 10 - kanal 05. Niestety nie moge przestawic opcji z 0 na 1 i odwrotnie. Dla przykladu wybralem kanal 06 i tam jest mozliwosc wlaczenia/wylaczenia (nizej link). Dzwonilem dzisiaj do elektryka samochodowego i powiedzial, ze zaden kabel nie pomoze w tym bo komfort po prostu nie obsluguje tej funkcji dlatego nie mozna jej wlaczyc. Czy to prawda?? Jesli tak to na jaki komfort z pelna elektryka/funkcjami wymienic?? Aktualnie mam 1J0 959 799N.
Obrazek
a czytałęs co greg pisał na poczatku tej porady.........

wczoraj Tobie to pisałem

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 9:38 am ]
ponieważ miałem zgłoszenia że nie wszystkie moduły komfortu maja włączoną opcję VAG - włączanie kontroli wnętrza to tu porada
włączamy program VDC - sprawdzamy wartości 04281 04287 04293 - jak jest 255 zmieniamy na 8 - wychodzimy - wchodzimy w VAG i mamy w adaptacji w 5 pozycji możliwość włączania i wyłączania

Nie pisz posta pod postem. Używaj funkcji EDYTUJ.
Michał_1977


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » pt kwie 17, 2015 23:24

Dwa dni temu odwiedzilem krzyzaka, uporal sie z aktywacja kontroli wnetrza w moim autku (komfort 1J0 959 799N), ktory ciazyl u mnie spory czas przez brak lapka z RS232. Chwala mu :prayer: , nie mniej nie trybi kontrolka wylaczenia kontroli a jedynie symbol autka. Tak czy tak lepszy rydz niz nic:). Jeszcze raz wieeelkie dzieki krzyzak. Pozdrawiam i do nastepnego spotkania. Szykuj lapka na hakowanie:).



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: krzyzak » sob kwie 18, 2015 10:32

spoko nie ma problemu uaktywnimy jeszcze otwieranie szyb z kluczyka ;)


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

polonez15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:59
Lokalizacja: Czeremcha

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: polonez15 » sob cze 13, 2015 18:56

Witam serdecznie. Odkopię lekko temat... Dołożyłem całość wg. opisu z tego tematu w Passacie B5 z modułem 1J0 xxx xxx AH no i nadzór działa jak malina, niestety tylne światło działa tylko i wyłącznie gdy spełnione są warunki:

1. auto nie zamknięte ani pilotem ani kluczem
2. gdy przełącznik ustawiony jest na świecenie ciągłe

Problem jest taki, że lampki nie świecą po ustawieniu w położenie otwarte drzwi. Krańcówki itp. są w jak najlepszym stanie, więc jest tu coś na trasie komfort - lampki... Fakt, mam w nich ledy ale nawet na żarówkach nie ruszają... Jest ktoś w stanie coś pomóc??? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: krzyzak » sob sie 15, 2015 23:15

polonez15, a robiłes wiazke wg schematu ?? ktorego ?


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: G0 Karcio » czw sie 27, 2015 21:31

Panowie, znowu problem... Dzisiaj wieczorem zobaczylem, ze jak siedze w aucie to wlacznik kontroli wnetrza normalnie swieci, czyli jest dobrze, ale jak zamkne z pilota samochod to wlacznik kontroli tez swieci tylko troche ciemniej. Dodam, ze kontrola normalnie dziala i normalnie mozna ja wylaczyc. Wczesniej widocznie nie zauwazylem tego swiecenia bo widocznie bylo za jasno. Jesli ktos ma na zbyciu ori wiazke to chetnie odkupie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Qto » pt wrz 25, 2015 09:59

karolsiny pisze:Dzisiaj wieczorem zobaczylem, ze jak siedze w aucie to wlacznik kontroli wnetrza normalnie swieci, czyli jest dobrze
chyba nie jest...powinien świecić przy otwartych drzwiach a nie jak siedzisz w aucie

Wracając do tematu diody, o której kilka postów wyżej pisze Kolega krzyzak.
Na necie, w tematach o montażu lampki W8, można spotkać info aby zamontować diodę na przewodzie gdzie pojawia się masa po otwarciu drzwi. Tylko po co ta dioda?
Dioda znajduje się około 5cm od wtyczki lampki centralnej, więc można wywnioskować, że rozdziela lampkę centralną od reszty instalacji - tak jakby od strony lampki miał się cofać sygnał.
Przeglądając schematy...na diodę natrafiłem w schemacie kontroli wnętrza przy module komfortu 1C, ale przy samym komforcie 1C (bez kontroli wnętrza) już tej diody nie ma - Kolega krzyzak pisał o tym. Z tego można wywnioskować, że dioda ma zapobiegać cofaniu się sygnału z lampki centralnej do lampek tylnych z czujnikami...a nie do komfortu bo przecież na schemacie bez kontroli wnętrza tej diody nie ma. Tylko dlaczego nie ma diody w schematach kontroli wnętrza dla modułu 1J?
Lampka W8 niewiele tu wnosi, bo rozprułem wiązkę z Golfa lub Bory po lifcie (z komfortem 1C) i dioda jest...a przecież lampka W8 była tylko w Passatach (i to tylko W8)...z kolei na schemacie Passata W8 tej diody przy lampce nie ma.

Ze schematów wychodzi, że dioda jest tylko i wyłącznie w komfortach 1C i tylko przy kontroli wnętrza...na schemacie Passata z komfortem 1C i kontrolą wnętrza jednak tej diody nie widzę. Nie wiem czy w schematach są błędy (pominięcie diody)...czy po prostu tylko w mk4 występowała :kac:

Czy ktoś jest wstanie wytłumaczyć w jakim celu ta dioda jest?

Może ktoś ma fabryczną wiązkę kontroli wnętrza z komfortu 1J i mógłby sprawdzić czy ma diodę? - po wyciągnięciu lampki centralnej można diodę wyczuć na wiązce, ok 5cm od wtyczki. Na fotce niżej widać diodę na przewodzie niebiesko/szarym...foto słabe, ale co potrzeba to widać

Tak drążę temat, bo ta dioda mi strasznie przeszkadza w jednej modyfikacji...i nie wiem czy jak diodę przeniosę np bliżej komfortu (tam mi nie będzie przeszkadzała) to nie będzie problemu. Zakładam, że może być ok dopóki mam komfort 1J...ale jak zmienię na 1C i diody nie będzie?
Na którymś forum trafiłem na info, że komfort jest delikatnym sterownikiem i dioda go chroni przed uszkodzeniem - jednak brak informacji co mogłoby ten komfort uszkodzić...i dlaczego dioda jest tylko w przypadku kontroli wnętrza.

edit: znalazłem jeszcze dwa dodatkowe schematy kontroli wnętrza...od maja 99. Jeden schemat dla aut z centralnym zamkiem, drugi dla aut z modułem komfortu - na jednym i drugim jest dioda przy lampce centralnej :otepienie:
Obrazek



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: psilos1 » pt sty 01, 2016 18:21

Witam,czy posiadając komfort 1J0 959 799 AH mogę posłużyć sie poniższym schematem:
Obrazek
Temat jest nieco chaotyczyny-nie u wszystkich czujniki działają poprawnie.
Mam jeszcze jedno pytanie-jak podłączyc do wyżej wymienionego modułu komfortu syrenę z podtrzymaniem o numerze 1J0 951 605
Obrazek
Dziekuję



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: krzyzak » pt sty 01, 2016 20:40

Mozesz zrobic wg tego schematu. A tu masz porade jak podpiac syrene :)

viewtopic.php?t=102537" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: psilos1 » śr sty 06, 2016 15:18

Widziałem ten temat...na forum vwvortex piszą ze podlaczenie uzależnione jest od modułu komfortu...
Wiring for 1J0 cars:
Pin 1 on the siren goes to pin 6 on the 15 pin connector on the CCM
Pin 2 on the siren goes to any ground. There is a ground bolt under the rain tray to the left of the wiper motor.
Pin 3 on the siren goes to pin 12 on the 15 pin connector on the CCM
Wiring for 1C0 cars:
Pin 1 on the siren goes to pin 3 on the 15 pin connector on the CCM
Pin 2 on the siren goes to any ground. There is a ground bolt under the rain tray to the left of the wiper motor.
Pin 3 on the siren goes to pin 12 on the 15 pin connector on the CCM


Coś w tym schemacie jest nie tak....według grega zasilanie dajemy na pin 3 czujników a na schemacie jest na 2

Prośba do greg474 zamieść prosze schemat jak to powinno rzeczywiście wyglądać

Sadzę ze na schemacie jest bład-w opisach greg-a zasilanie jest na pinie 3 a na schemacie na 2...nie chce zjarać modułu komfortu...



Awatar użytkownika
matthew93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob lis 21, 2015 22:02

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: matthew93 » śr mar 09, 2016 00:00

montował to ktoś jeszcze ? do Golfa od 2002r. z canem ? którymi schemat będzie dobry ? ;P


... keep a great thing going

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 16 gości