[MkII] Montaż centralnego zamka - fotoparada

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Patrykl85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 09:52
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

[MkII] Montaż centralnego zamka - fotoparada

Post autor: Patrykl85 » pn gru 22, 2008 03:28

Witam Wszystkich :)
Zawsze chciałem mieć w swoim golfiku centralny zamek... Kupiłem więc na allegro zestaw centralnego + alarm... Cena 126zl z przesyłką...
Szukałem na forum jak zamontować CZ w MkII ale nic nie było, tylko do MKIII i to tak po łepkach.... Stąd pomysł na zrobienie fotoparady dla pokoleń :)

Potrzebne narzędzia/przedmioty:
- samochód :)
- centralny zamek (zestaw)
- śrubokręty (krzyżak, płaski, krótkie długie wedle uznania)
- imbusy
- kombinerki
- cążki
- pilnik, papier ścierny
- przewody (jakby zabrakło fabrycznych od CZ:)
- wiertarka, wiertła
- probówka elektryczna
- śrubki z nakrętkami
- szmaty do wycierania
- rozpuszczalnik, smar
- piwko

Gdy juz wszystko mamy, rozpoczynamy działanie:
1. Odkręcamy tapicerke z drzwi i zrywamy folie z drzwi, żeby mieć dostęp do wnętrza drzwi
2. Odkręcamy imbusem zamek drzwi (foto1) Obrazek

3. Wyciągamy zamek z drzwi. Do zamka przymocowane są dwa cięgna od wewnętrznej klamki drzwi oraz od cyngla blokowania drzwi przy szybie. Najciężej zdjąć cięgno od wewnętrznej klamki, ale troche sprawności i przy użyciu śrubokręta lub kombinerek zejdzie bez problemu. Wyciągamy zamek razem z cięgnem cyngla (foto2)

Obrazek

4. Czyścimy zamek i smarujemy (konserwacji nigdy za wiele)
5. Skręcamy siłownik centralnego zamka (CZ) z blaszką montażową dołączoną do zestawu - foto3
Obrazek

6. Szukamy dobrego mocowania dla siłownika CZ, i wiercimy otwory do przykręcenia siłownika. foto 4. W razie potrzeby wyginamy blaszki montażowe. W moim przypadku tak musiałem zrobić... Jeszcze nie przykręcamy siłownika....
Obrazek

7. Przykręcamy kostkę montażową do cyngla drzwi (A), do której potem montujemy odpowiednio wygięte cięgno siłownika CZ (B), odcinamy nadmiar drutu (C) i montujemy całość do zamka drzwi (D). foto 5. Pamiętajmy o tym że ruch siłownika i cięgna powinien być w linii prostej, najlepiej jakby mechaniczny ruch siłownika i cięgna pokrywał się z ruchem Góra Dół cyngla drzwi....
Obrazek

8. Kiedy mamy odp wygięte cięgno CZ i przygotowane otwory montażowe do siłownika, przeciągamy cięgno przez otwór siłownika, skręcamy cięgno z oryginalnym cynglem drzwi. Wkładamy całość do drzwi i łączymy cyngiel z plastikowym elementem z zamka drzwi. Nie zapominajmy o cięgnie od wew. klamki drzwi, żeby je przymocować do zamka... Aha cyngiel musi wystawać z otworu przy szybie jak przed montażem.... Brzmi to wszystko skomplikowanie ale w rzeczywistości jest logiczne i proste. przykręcamy zamek i siłownik do drzwi.

Fotki tego jak to wygląda od środka drzwi ....
Obrazek Obrazek

8a. to samo powtarzamy przy drugich drzwiach...

9. Przeciągamy kable, podłączamy mase i +. sprawdź probówką przed podłączeniem.....
10. Gratuluje ! zamontowałeś centralny zamek w MKII

Może sie zdarzyć że po zamontowaniu wszystkiego i podłączeniu zasialnia, siłowniki nie będą działać jak powinny... W moim przypadku było tak że po zamontowaniu wszystkiego siłowniki chodziły odwrotnie ... jeden sie wysuwał i chował normalnie a drugi jakby tylko jakby próbował sie wysunąć... Okazało sie że jeden z siłowników nie może sie do końca wysunąć bo coś go blokuje... po odkręceniu zamka wszytko było ok. Wystarczyło lekko przesunąć (obnizyć)kostkę łączącą cięgno CZ z cynglem drzwi i już działa OK :)

Planuje jeszcze zrobić otwierana klapę bagażnika przyciskiem z kabiny a jestem w trakcie oklejania skajem elementów wnętrza.... Bedzie mała fotoparada :)


Owocnej pracy...
pozdrawiam
Patryk
Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 01:00 przez Patrykl85, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [MkII] Montaż centralnego zamka - fotoparada

Post autor: brzozkalbn » pt lis 26, 2010 10:04

Witam Autora oraz czytających tą poradę. Pozwolę sobie na małą uwagę do porady.
Nie trzeba łączyć prętów ze sobą. O wiele łatwiej włożyć pręt od centralnego zamka w otwór, który jest fabrycznie w plastikowej nakładce dźwigni zamka - zaznaczony na zdjęciu poniżej
Obrazek

Unika się w ten sposób problemu z prawidłowym doginaniem drutu :)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
damiann1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2009 20:45
Lokalizacja: recz

[MkII] Montaż centralnego zamka - fotoparada

Post autor: damiann1990 » pt gru 17, 2010 18:43

a w klape bagaznika jak podlaczyc?


Model Golf 2 CL
Silnik 1.6
zagazowowany :P)
Czerwony 5 drzwiowy bez tuningu zewnetrznego ani wewnetrznego
Nie kreci mnie to :P)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f48c2397d0131ee.html

guziklolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt lis 13, 2009 17:26
Lokalizacja: Gostynin

[MkII] Montaż centralnego zamka - fotoparada

Post autor: guziklolek » pn gru 20, 2010 23:32

http://moto.allegro.pl/silownik-klapy-b ... 32911.html" onclick="window.open(this.href);return false;

może przez takie cos by dało rade podlaczyc do takiego zamka
http://moto.allegro.pl/centralny-2d-naj ... 74178.html" onclick="window.open(this.href);return false;
???



Marcinekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lut 02, 2010 16:36
Lokalizacja: Polska

[MkII] Montaż centralnego zamka - fotoparada

Post autor: Marcinekk » pt lut 18, 2011 19:45

od czego mozna wstawic zamek do klapy oprocz orginalnego zeby wstawic silownik?


Marcin

Awatar użytkownika
damiann1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2009 20:45
Lokalizacja: recz

[MkII] Montaż centralnego zamka - fotoparada

Post autor: damiann1990 » czw mar 17, 2011 19:06

ja nie zmienialem zadnego zamka i mam pod standardowy zamek bez centralnego ktory byl
szukalem po googlach i wszedzie i nic nie znalazlem wiec postanowilem sam zrobic )
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=382187" onclick="window.open(this.href);return false;
i do dzis dziala


Model Golf 2 CL
Silnik 1.6
zagazowowany :P)
Czerwony 5 drzwiowy bez tuningu zewnetrznego ani wewnetrznego
Nie kreci mnie to :P)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f48c2397d0131ee.html

Folxs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn maja 12, 2014 00:02

Re: [MkII] Montaż centralnego zamka - fotoparada

Post autor: Folxs » pt gru 01, 2017 13:18

brzozkalbn pisze:Witam Autora oraz czytających tą poradę. Pozwolę sobie na małą uwagę do porady.
Nie trzeba łączyć prętów ze sobą. O wiele łatwiej włożyć pręt od centralnego zamka w otwór, który jest fabrycznie w plastikowej nakładce dźwigni zamka - zaznaczony na zdjęciu poniżej
Obrazek

Unika się w ten sposób problemu z prawidłowym doginaniem drutu :)

Pozdrawiam
Szkoda że foto już nieaktualne bo chętnie bym zobaczył - ma ktoś może fotki jak dopasował zamki z allegro do fabrycznych miejsc na centralny?



brysio666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 22, 2009 18:16
Lokalizacja: ustrzyki dolne

Re: [MkII] Montaż centralnego zamka - fotoparada

Post autor: brysio666 » wt mar 20, 2018 18:13

a ja mam ori centralny i chciałbym żeby się z pilota zamykał a wiem ze u kierowcy nie mam żadnego siłownika tylko stycznik który załącza centralny z kluczyka ....



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości