[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: truckman » sob kwie 02, 2011 16:50

Gico, możesz kupić uniwersalne szyby za 139 zł i do tego 2 silniczki, obojętnie jakie byle pasowały w drzwi. Wywalasz to czarne z płytką i podpinasz się w 2 złącza kablami od uniwersalnego, wszystko ładnie prowadzisz i masz tak jak ja obecnie.


Obrazek

Gico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 24, 2011 23:39

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Gico » sob kwie 02, 2011 20:04

Ok. Za tydzień będę walczył to będę do Ciebie bił w kontakt. Na razie dzięki za ogólny wgląd do sprawy. Pozdrawiam


EDIT:
Siemanko. Dorwałem silniczki od audi a4 za darmo i mam pytanko czy da się coś z nimi zrobić? Chce zrobić swoja instalacje ale nie znam rozłożenia pinów co poradzicie?

EDIT:
Witam. Mam te silniczki od audicy i mam pytanko. Aby szyba się zatrzymała to jest jakiś czujnik czy silniczek się sam zatrzyma jak będzie już szyba domknięta? Nie mam żadnych kabli pociągnietych do modułu komfortu, instalacje zrobiłem tylko żeby sie otwierały i zamykały.



Awatar użytkownika
boli92
mgr.inż. prof. Maciek
mgr.inż. prof. Maciek
Posty: 236
Rejestracja: czw mar 03, 2011 23:09
Lokalizacja: Nysa

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: boli92 » pn sie 08, 2011 18:10

Chciałbym poinformować, że jak ktoś zmieniał moduł komfortu z 1 wtyczki na taki z 2 wtyczkami jak 799AH to aby pilot miał większy zasięg wystarczy wpiąć w 10pin brązowej wtyczki ok.1m kawałek cienkiego kabelka i ułożyć go wzdłuż kokpitu.
Po w/w przeróbce zasięg zwiększył się z 3-4m na ok.30m. :bigok: :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: marek29 » śr gru 14, 2011 21:55

Panowie...
Co Wy z tymi wtyczkami...?
Mam "paszteta" z 98 (dwie wtyczki 4Xszyby + lustra + pilot).
Kolega ma "octawiana" 99 jedna wtyczka (4Xszyby + lustra bez pilota).
Wydaje mi się że na :
1.Jednej wtyczce działa 4Xel. szyby + lustra (sprawdzone).Brak pilota!
2.Dwie wtyczki 4Xel szyby + lustra + pilot+ otwieranie osobnym klawiszem bagażnika (mam pilota 3-przyciski,komfort bez
CAN).
3.Trzy wtyczki Nie wiem co dodają.....Może grzanie "dupy" ,albo pamięć el.foteli...Nie wiem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » śr gru 14, 2011 23:50

marek29, komfort na dwie wtyki obsługuje wszystko (chyba że jest to sterownik centralnego zamka), na trzy to zwykle sterownik centralnego zamka z pilotem a na jedną nie obsługuje pilota - to tak w skrócie



ututek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 20:20
Lokalizacja: kraków

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: ututek » sob sty 14, 2012 10:43

Dzien dobry mozna prosic rozpiske pinow do golf iv 2001 4 szyby elektryczne komfort: 1J0 959 799 Q chodzi mi o to cZy sterowanie jest + czy - bo na wszedzie co innego pisza, na dwoch przewodach idacych do drzwi jest caly czas plus po podaniu masy na ktory kolwiek przewod nie zamyka ani nie otwiera. Sterowanie plusem? prosiłbym bardzo o pomoc autko rozebrane:) sterownik to rtx ale bez znaczenia. Ma rowniez domykanie szyb tylko nie wiem jak rozpoznac sygnal w module komfortu.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: grg474 » sob sty 14, 2012 21:46

ututek pisze: na dwoch przewodach idacych do drzwi jest caly czas plus po podaniu masy na ktory kolwiek przewod nie zamyka ani nie otwiera.
chłopie - poczytaj dobrze wątek to nie będziesz zadawał takich głupich pytań - we wtyczce drzwi nie ma kabli sygnałowych do zamykania i otwierania - takie kable znajdziesz w drzwiach pomiędzy silniczkiem szyby a zamkiem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: eFIeLiPeO » śr lut 01, 2012 22:26

siemanko. mam pytanie do znawcow... tylko nie bijcie. posiadam golfera 99 rok. byl golas. zalozylem uniwerki szyby, przerobilem wiazke i podlaczylem pod przyciski od audi... ale nie o to mi chodzi. chodzi mi o lusterka. wiazke zrobilem sam, wszystko ladnie dziala ale mam podpiete pod regulator od mk3... a chcialbym miec to wpiete w jakis oryginal... czy te starsze wersje regulatorow z passka b5 badz golfa- bez pokretelka tylko plaskie z 2ma przelacznikami L-P dzialaja przez modul komfortu, czy na tej samej zasadzie co w mk3 - sterowane + i - ? posiadam jeszcze lewa wiazke drzwi kierowcy, sa tam wlasnie wtyczki od lusterek i szyb ale podlaczajac je pod central pewnie nie beda dzialac co nie ? :P z gory dziekuje


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
liptoon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 17:50
Lokalizacja: Bieruń

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: liptoon » wt kwie 10, 2012 11:33

Po wymianie komfortu na 1J0 959 799 AH nie działają mi kierunki przy zamykaniu/otwieraniu. Podłączyłem przewody pod kierunki według rozpiski z pierwszego postu:
T15/13 - czarno/zielony 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor
T15/14 - czarno/biały 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor
+ przedłużyłem kabel do anteny - żadnych innych przewodów do beżowej wtyczki nie podpinałem.
VAGiem sprawdziłem [46- Central Comfort] - [Adaptation - 10] kanały 08;09 i mam wpisaną "1" - czyli powinny działać.
Czy problemem może być uszkodzony mikrostyk w drzwiach pasażera ?
Drugie pytanie - czy sygnał dźwiękowy przy zamykaniu i otwieraniu wydobywa się z syreny alarmu, czy z klaksonu?

Nie posiadam kontrolki drzwi na liczniku. Otwarcie drzwi pasażera nie powoduje zapalenia się lampki wewnątrz oraz w drzwiach - po stronie kierowcy wszystko działa...
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2012 14:41 przez liptoon, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: michalqqr » wt kwie 10, 2012 12:11

liptoon pisze:Czy problemem może być uszkodzony mikrostyk w drzwiach pasażera ?
Może. Pokazuje ciągle otwarty czy ciągle zamknięty/zaryglowany?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: grg474 » śr kwie 11, 2012 09:07

liptoon pisze:Czy problemem może być uszkodzony mikrostyk w drzwiach pasażera ?
nie - problemem jest ze nie dołączyłęs zasilania


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: eFIeLiPeO » sob kwie 14, 2012 09:01

siemka wszystkim. ma ktos moze do podeslania schemat modulu komfort 1C0 959 799 B bo probuje juz 2gi dzien w sieci znalezc i nie moge.... modul jutro ma do mnie trafic i chcialem wiedziec jak duzo roboty jest do przelozenia z obecnego modulu 1C0 962 258 J. chce dolozyc szyby i lusterka. za wszelka pomoc dziekuje ;) meil kachola1966@wp.pl


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: eFIeLiPeO » ndz kwie 15, 2012 10:20

eFIeLiPeO pisze:siemka wszystkim. ma ktos moze do podeslania schemat modulu komfort 1C0 959 799 B bo probuje juz 2gi dzien w sieci znalezc i nie moge.... modul jutro ma do mnie trafic i chcialem wiedziec jak duzo roboty jest do przelozenia z obecnego modulu 1C0 962 258 J. chce dolozyc szyby i lusterka. za wszelka pomoc dziekuje ;) meil kachola1966@wp.pl
juz sobie poradzilem... musialem dluzej z wujkiem google porozmawiac :D teraz kombinuje ;)

od rana siedze nad schematami. wielokrotnie w aucie bylem. teraz mam pytanie do znawcow. nabylem komfort
Obrazek
do tego mam 2 wtyczki z kawalkami przewodow :
Obrazek
sa wiazki drzwi, panele, podnosniki, silniczki 1C1 :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po poludniu bylem a aucie i robilem ogledziny obecnego modulu komfort 1C0 962 258 J, zrobilem rozpiske przewodow- mam nadzieje ze nei popi//rzylem kolorystyki- kilka kolorow sie powtarza :
Obrazek
Obrazek
teraz pytanie- czy z takim arsenalem mam sie powpinac dokladnie tak jak greg to opisal czy musze jeszcze studiowac schematy, ktore mnie juz dobijaja :P w niebieskiej nowej kostce wszystkie kolory zgadzaja sie z opisem grega- dodatkowo mam pin 2 brazowo-niebieski kabelek. w kostce bezowej nie mam pinu 6 i 8. mam central na pilota- jednak przy zamykaniu i otwieraniu nie ma dzwonka. wlacza sie alarm jak uzbroje go i zostawie nie domkniete drzwi na przyklad...czy po dokladaniu nowego komfortu moge wypiac kable tego samego koloru z komfortu starego i przelozyc do nowego czy nie bardzo ?? dzieki


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: bjoern » pn kwie 16, 2012 20:47

Witam. Mam pytanie co zrobić, żeby mieć central sterowany z kluczyka? Mam autko 2002r. więc pewnie jest szyna Can, z kluczyka domykają się i otwierają wszystkie szyby, więc jest jakiś tam moduł komfortu (wiem, że to strasznie brzmi wszystko ale dopiero co zakupiłem golfa i większości tego co tu ludzie piszą po prostu nie czaje :P ), więc pozostaje tylko zakupić kluczyk ze scyzorykiem i go jakoś zaprogramować? Jeśli tak to jak?

I jak sprawdzić czy mam fabryczny alarm? Może się to wydać głupie, ale nie wiem jak, bo jak np. zostawie otwartą szybę i chcę otworzyć od środka, żeby odpalić alarm to się nie da :P Jak zamykam auto z kluczyka to nie migają żadne kierunki...

i ostatnie przy okazji, czasem jak zamykam auto od strony pasażera to drzwi kierowcy się nie zamykają, czasem jak zamykam od strony kierowcy to się nie zapala dioda od dead locka i czasem drzwi kierowcy otwierają się dopiero za drugim pociągnięciem klamki. Jest to wszystko spowodowane przez jedną tą samą usterkę? Jaką? z góry dziękuje za odpowiedzi na chociaż część pytań bo trochę dużo się rozpisałem :P pozdraVWiam :D


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości